talarbours1

معاون وزیر راه و شهرسازی و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی گفت: بحث گردشگری در کنار مزیت حمل و نقل و ترانزیت یکی از ظرفیت های مهم توسعه این منطقه است.

 

محمد جعفر علیزاده افزود: گردشگری نقش مهمی در  اشتغالزایی و رونق اقتصادی جامعه دارد.

 

وی همچنین اظهارداشت: منطقه آزاد انزلی از ظرفیت های گردشگری خوبی از قبیل ساحل، دریا، جنگل و غیره برخوردار است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی گفت: بحث زیر ساخت ها یکی از پیش نیازهای توسعه این منطقه است.

 

وی افزود: این منطقه با فاصله زیادی نسبت به دیگر مناطق آزاد کشور  تشکیل شد  و نتوانست از  اعتبارات دولتی آن طوری که باید و شاید  بهره مند شود.

 

علیزاده تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی از معدود مناطق آزاد کشور است که متکی به درآمدهای خود است.

 

وی اذعان داشت: با توجه به محدودیت درآمدها و فعل و انفعالاتی که طی چند سال اخیر  در صحنه بین المللی اتفاق افتاد متاسفانه محدودیت درآمدی منطقه آزاد انزلی را تشدید و از طرفی انتظارات مردم در راستای توسعه زیر ساخت ها و رونق اقتصادی منطقه آزاد هم تحقق پیدا نکرد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی گفت:با توجه به تمامی محدودیت ها منطقه آزاد انزلی موفقیت های زیادی را کسب کرده است.

 

وی افزود:  با توجه به تمامی این محدودیت ها با اولویت بندی  می توان از ظرفیت منطقه آزاد انزلی بطور صحیح بهره گیری کرد.

 

علیزاده تصریح کرد: بحث گردشگری در کنار مزیت حمل و نقل و ترانزیت یکی از ظرفیت های مهم توسعه منطقه آزاد انزلی است.

 

وی اظهارداشت: خوشبختانه یک مجموعه صنایع دستی گیلان بصورت پایلوت در منطقه آزاد انزلی تعریف شده است که این مجموعه هم حالت نمایشگاهی و هم فروشگاهی دارد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی گفت: بندر و خط ریلی دو بحث بسیار مهم در این منطقه است.

 

وی افزود: راه آهن قزوین – رشت باید به بندر انزلی متصل شود در غیر این صورت فاقد اهمیت است.

 

علیزاده با بیان اینکه مجوز  خرید ریل ها ی راه آهن قزوین – رشت  از محل تهاتر  توسط دولت صادر شده است، اذعان داشت: راه آهن نقش مهمی در شکوفایی استان گیلان دارد.

 

وی در ادامه یا یادآوری اینکه بندر انزلی بزرگترین بندر شمال کشور است، بیان داشت: منطقه آزاد انزلی نسبت به دیگر مناطق کشوردر کوتاه ترین مسیر به بزرگترین بازار مصرف ایران ( تهران) قرار گرفته است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی از فعالیت ۸۰ واحد صنعتی و تولیدی با هفت هزار  اشتغال در این منطقه خبرداد و افزود: ایجاد بستر مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه امری ضروری است.

 

وی تصریح کرد:  لازمه توسعه سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی تامین زمین و توسعه زیرساخت های اساسی است.

 

علیزاده گفت: برای رفع مشکل سرمایه گذاری در گام نخست افزایش محدوده منطقه آزاد انزلی برای تامین زمین مورد نیاز و گام بعدی توسعه زیر ساخت ها خواهد بود.

 

وی افزود: محدودیت زمین در شمال کشور بسیار شدید است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و عضو هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه اشتغال موجود در این منطقه رضایت بخش نیست بر ضرورت بسترسازی برای توسعه و جهش اشتغال در منطقه آزاد تاکید کرد.
رشت-خبرگزاری مهر

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۹ آذر ۱۳۹۳

علیزاده تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی از معدود مناطق آزاد کشور است که متکی به درآمدهای خود است.
باید بگی منطقه ازاد انزلی از معدود مناطقی هست که با به نام زدن بزرگترین بندر شمال و به جیب زدن درامدهاش داره شهرهای رشت و کیاشهر رو به نون و نوا میرسونه و یه استان رو از گشنگی نجات میده و مردم انزلی رو از حقشون محروم میکنه و هیچ ارزشی برای صاحبان انزلی قائل نیست.بدون اینکه هیچ مزاحمت و اعتراضی از جانب مسئولین شهر انزلی داشته باشن

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ آذر ۹ام, ۱۳۹۳ ۲۰:۱۵:

:yes: :yes: :yes: