سالها میگذرد از زمانی که اولین اتوموبیل وارد ایران شد. این کالاسکه بدون چهارپا :-D   به سال (هزار و دویست و هفتاد و نه ه ش)  توسط مظفرالدین شاه ( در سفرش به اروپا به سعدالدوله وزیر مختار ایران در بلژیک دستور داد یک اتومبیل برای او خریداری نماید) از شهر بروکسل پایتخت بلژیک (اتومبیل کالسکه ای رنوی فرانسوی) خریداری شد. این اتومبیل از راه دریا و از طریق بندر انزلی به ایران وارد و از تنها راه شوسه موجود به تهران ارگ سلطنتی کاخ گلستان منتقل گردید. سالها پس از این ماجرا در سال ۱۳۹۱ شاهد ورود گران قیمت ترین خودرو جهان در بندر انزلی هستیم. 

256079_767 256080_543 256081_679 256082_590

بعد از حرف و حدیث‌های بسیار و شایعات گسترده، بالاخره گران‌ترین خودروی دنیا به صورت موقتی وارد ایران شد. تصاویری از گمرک بندر انزلی منتشر شده که نشان می‌دهد یک دستگاه بوگاتی خوش‌رنگ وارد خاک ایران شده است. به گزارش بازار خبر، داستان از این قرار است که بوگاتی فوق از طریق کریدور ایران از مبدا به مقصد روسیه ارسال خواهد شد.

بوگاتی فوق از مدل Veyron است. خودرویی با موتور ۸ لیتری ۱۶ سیلندر با آرایش Wشکل. قدرت این محصول ۱۰۰۰ اسب‌بخار است. قیمت این مدل بوگاتی یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار است.

منبع: پرشین خودرو

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *