IMG_5445

به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی، گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرمانده دانشکده تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زیباکنار استان گیلان، هیئت رئیسه، مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه و جمع کثیری از اساتید و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی برگزار شد.

فرمانده دانشکده تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی زیباکنار استان گیلان در ابتدای مراسم با اشاره به فرهنگ غنی اسلامی اظهار کرد: باید قدردان کسانی باشیم که در ۸ سال دفاع مقدس هر چه در توان داشتند در راه دفاع از انقلاب کشور خرج کردند.

سردار اصغر شکراللهی در خصوص فرهنگ دفاع مقدس نیز سخن گفت و تصریح کرد: فرهنگ دفاع مقدس به معنای ایثارگری، رشادت، روحیه جهادی، ایمان، اخلاص و همه‌ی باورها و ارزش های اسلامی است که ما باید در ترسیم هر کدام از موارد مذکور اقدام کنیم و این زمانی است که مردم نیز با دیدن این فعالیت های مطلوب از سوی مدیران به فرهنگ والای دفاع مقدس پی خواهند برد.

وی همچنین تاکید کرد: دفاع در تمامی ادیان و اعتقادات یک امر مقدس است و هر ملتی به گذشته‌ی خود زنده است و به نوعی هویتش شناخته می‌شود و اگر از گذشته اش دفاع نکند هویتی برای آیندگان ندارد.

این فرمانده ی نمونه کشوری در ادامه افزود: در تاریخ ۲۰۰ سال اخیر، شرق و غرب فقط به منظور نابودی ایران با هم متحد شدند چرا که برای اولین بار در قرن ۲۱ یک نظام سیاسی تاسیس شد که به هیچ کدام از دو نظام بزرگ بین المللی زمان خود وابسته نبود.

IMG_5453

شکراللهی در جمع کثیری از دانشجویان با اشاره به شعار سال «اقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریتی جهادی» از سوی مقام معظم رهبری افزود: باید روز به روز تلاشمان را بیشتر کنیم تا تحریم ها را بی اثر کنیم و اگر مدیران و مردم جامعه ما به یکی از فرهنگ های دفاع مقدس با مضمون روحیه جهادی پی ببرند مطمئن باشید ما تمامی این تحریم ها را به راحتی سپری خواهیم کرد.

فرمانده دانشکده تربیت جهادی و تکاوری سیدالشهدا (ع) در ادامه با اشاره به نبرد ۳۳ روزه لبنان خاطر نشان کرد: رزمندگان حزب الله لبنان که چنین حماسه هایی را رقم زدند بارها گفته اند الگوی خود در جنگ ها را رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس می‌دانند.

سردار اصغر شکراللهی این مراسمات گرامیداشت را خوب و مهم دانست اما تاکید کرد باید در طول سال نیز بایدها و نبایدهای دفاع مقدس بررسی شده و برای دانشجویان تشریح شود.

وی در ادامه اذعان داشت: جوانان امروز نه تنها کمتر از جوانان دیروز نیستند بلکه اگر حادثه ای پیش بیاید بهتر از جوانان دیروز می‌توانند در تمامی عرصه ها حتی جنگ سرد به عنوان اسوه و الگو‌ی نسل اول ۸ سال دفاع مقدس باشند و این میسر نمی‌شود مگر اینکه جوانان ما به مرحله ای از بصیرت و معرفت برسند که باید ها و نباید های دفاع مقدس را از نسل دفاع مقدس ادامه دهند.

IMG_5381

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی این دانشگاه در ادامه با اشاره به هفته ۸ سال دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: یکی از پر افتخارترین دوران حیات کشور ما این ۸ سال دفاع مقدس بوده چرا که در این دوران بسیاری از ارزش ها و فضائل  مذهبی، انسانی و اخلاقی توسط رزمندگان در جبهه های حق علیه باطل در صحنه عمل و واقعیت شکوفا و عینیت یافت.

حجت الاسلام و المسلمین مقصودی با تاکید بر اینکه باید ارزشهای دفاع مقدس در محیط های دانشگاهی ترویج و نهادینه سازی شود اظهار داشت: همه ما موظف هستیم که نام و یاد رزمندگان و ایثارگرانی را که گوهر وجودی خود را در طبق اخلاص نهادند و تقدیم میهن و نظام کردند گرامی بداریم.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در پایان نیز رفتار و منش ایثارگران و شهداء را بهترین الگو برای نسل جوان دانست و عنوان داشت: اگر جوانان رفتار و منش رزمندگان و ایثارگران را الگوی خود قرار دهند آینده‌ی روشن و درخشانی را برای خود ترسیم نموده اند.

IMG_5377

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جوون این شهر

۶ مهر ۱۳۹۳

چرا عکس هاشمی رو دیوار نیست ؟ تو مراسمات قبلی بود که
جای میخش هم رو دیوار هست :laugh:

پاسخ