82025186-70633244[1]

محمود پیشگاه هادیان عصرچهارشنبه درحاشیه تمرین تیم فوتبال ملوان اظهار کرد: روز شنبه و در جریان برگزاری مسابقه ملوان و پرسپولیس به مانند هرسال طرفداران ملوان در دقیقه ۹ بازی ، شماره ۹ را بردستان خود بلند کرده و به مدت دو دقیقه با تشویق، یاد سیروس قایقران را زنده خواهند کرد.
وی با اشاره به برپایی حجله سیروس قایقران در زمین مسابقه و قبل از شروع بازی افزود: بازیکنان دو تیم ملوان و پرسپولیس نیز در این روز با پوشیدن لباسهای یکدست با شماره ۹ ، بدنهایشان را گرم کرده و پس ازآن ، لباس ها را به تماشاگران هدیه می کنند.
پیشگاه هادیان با اشاره به قبول پرداخت بخشی از هزینه های برگزاری هیجدهمین سالگرد سیروس قایقران توسط باشگاه ملوان یادآور شد: فردا (پنجشنبه) نیز مراسم سالگرد کاپیتان اسبق تیم ملی، بر سرمزار آن مرحوم برگزار می شود.
معاون ورزشی باشگاه ملوان خاطر نشان کرد: بازیکنان تیم های پایه ملوان نیم ساعت قبل از آغاز مراسم با لباس های یک دست و با شاخه گل از زمین ورزشی شهدای کلویر به سمت مزار مرحوم قایقران بصورت پیاده حرکت می کنند .
پیشگاه هادیان اظهار کرد: در مراسم سالگرد قایقران علاوه بر تجلیل از پیشکسوتان ، لیدرها و سه نفر از تماشاگران با اخلاق، محمد احمد زاده سرمربی ملوانان و همبازی سیروس قایقران نیز خاطرات دوران بازی خود با آن مرحوم را بازگو می کند.
وی سیروس قایقران را بازیکنی دانست که خداوند به او عزت داده و گفت: من ۱۱ سال با قایقران زندگی کردم و به جرات می توان گفت : در کشور بازیکنی به مانند قایقران از محبوبیت برخوردار نیست .
پیشگاه هادیان قایقران را ورزشکاری مردم دار دانست و اظهار کرد: مردم سیروس قایقران را به دلیل متانت و منش پهلوانی اش دوست دارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، سیروس قایقران تنها بازیکن شهرستانی بود که توانست در سال ۶۷ و دربازی مقابل قطر بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بربازوی خود ببندد.
این بازیکن مطرح فوتبال کشور در سال ۷۷ و در مسیر بازگشت از تعطیلات نوروزی در حالیکه همراه فرزند، همسر و برادر همسرش با اتومبیل خود عازم تهران بود، در حوالی امامزاده هاشم و بر اثر وقوع تصادف ، خود و فرزندش (راستین) جان به جان آفرین تسلیم کردند.
مراسم سالگرد سیروس قایقران عصر فردا (پنجشنبه) برسر مزار آن مرحوم واقع در کلویر بندرانزلی برگزار می شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *