81363992-6038504

عشق به هنر و فرهنگ شهنوش امیر یگانه، بانوی هنرمند اهل انزلی را بر آن داشت که با گشایش یک گالری دائمی نقاشی، فضایی را برای نمایش آثار هنرمندان زادگاهش فراهم آورد.

گالری نقاشی به همت یک بانوی هنرمند اهل انزلی گشایش یافت

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، از فضای کم نور راهروی ساختمان که وارد گالری می شوی به ناگاه خود را در دنیای کوچکی از نور و رنگ های گرم و تصاویر زیبا می یابی؛ رنگهایی درخشان و پر انرژی که نشاط و سرزندگی را به مخاطب منتقل می کنند.

 

تابلوها از در هم آمیزی رنگهای گوناگون خلق شده اند ولی در مقابلشان که به تماشا می ایستی چهره ای ، نمایه یا مفهومی انسانی از درون کارها رخ می نماید.

 

شهنوش امیریگانه متولد ۱۳۲۸ بندر انزلی است . می گوید : در مدرسه زنگ نقاشی برایم بهترین ساعت در برنامه هفتگی بود و برای رسیدن آن روز شماری می کردم . نقاشی هایم نیز مورد تحسین معلمان و همکلاسی هایم بود .

 

بعد ها اشتغال به معلمی و ازدواج و بچه داری او را از پرداختن به علاقه اش دور کرد . اما پس از بازنشستگی از شغل معلمی و مستقل شدن فرزندانش، فرصت را غنیمت شمرد و به شکل آزاد به فراگیری هنر نقاشی مشغول شد و حدود ۱۰ سال روش های مختلف نقاشی ، مبانی و تاریخ هنر و سبک های آن را فرا گرفت .

 

این بانوی نقاش می افزاید : احساسی که مدادهای رنگی در کودکی در من ایجاد می کرد هنوز درونم موج می زند. رنگها مرا به وجد می آورد و عشق و انرژی را در همه وجودم احساس می کنم و بسیاری از مخاطبان آثارم نیز می گویند با دیدن نقاشی هایم این احساس شور و شعف به آنها نیز منتقل می شود .

 

امیریگانه ، آثاری به سبک های کلاسیک و رئال با گواش ، پاستل و رنگ روغن دارد ولی تابلوهایی که در حال حاضر در گالری اش در مرکز شهر انزلی در معرض تماشا قرار داده، با روش و موادی متفاوت به سبک آبستره خلق شده اند .

 

نخستین بانوی گالری دار انزلی کارهای موجود در نمایشگاه را این گونه توضیح می دهد : این آثار جنبه دکوراتیو دارند و مخاطب تصاویری را می بیند که خود دوست دارد .

 

وی خاطرنشان می کند : هنرمندان علاقمند به نمایش آثارشان نیز می توانند با ارائه لوح فشرده ای از نقاشی هایشان هماهنگی های لازم برای تعیین زمان برپایی نمایشگاه را انجام دهند و از این فضا برای نمایش و فروش آثارشان بهره ببرند.

 

امیریگانه در نظر دارد در آینده نزدیک با همکاری دیگر هنرمندان این عرصه، یک نمایشگاه نقاشی برای کمک به بیماران سرطانی برگزار کند .

 

این بانوی دوستدار فرهنگ و هنر ابراز امیدواری کرد گشایش این گالری فرصتی باشد برای هنرمندان تا آثارشان را در معرض تماشا و نقد هنردوستان قرار دهند و روز به روز به شکوفایی بیشتری در هنر دست پیدا کنند.

 

شهرستان ساحلی انزلی در ۴۰ کیلومتری شمالغرب مرکز استان گیلان واقع است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

اسلام نورمحمدی

۴ آبان ۱۳۹۳

آدرسی از گالری ندادید .آیا امکان بازدید عمومی هست؟

پاسخ

3eyedAli پاسخ در تاريخ آبان ۵ام, ۱۳۹۳ ۱۴:۱۹:

ناصر خسرو- ساختمان سام- طبقه ۷