DSC_0046

در این مقاله قصد داریم کمی بی پرده تر به اوضاع و احوال درونی باشگاه ملوان بپردازیم، باشگاهی که از ضعف مفرط مدیریتی و ضعف در مدیریت بحران رنج میبرد و متاسفانه گوش شنوای درستی هم ندارد.

بدون شک سیروس محجوب خود از عوامل جو خاله زنکی حاکم بر پیرامون باشگاه ملوان است، مالکی که هرگز در شان و منزلت یک مالک، یک سرمایه گذار و مردی که از جیب خرج میکند حاضر نشده است، درگیری و دهان به دهان کردن با رسانه ها، شکایت و شکایت کشی، حضوری پررنگ حتی بیشتر از هر سوپر استار فوتبالیست و مربی لیگ برتری در مطبوعات و رسانه ها (حضور در نمایشگاه مطبوعات)، عدم اقتدار لازم در پیاده سازی تصمیمات (اخراج های کشکی و اهدای سمت جدید و عذر خواهی در برابر بی اخلاق ها)، لج و لجبازی با هواداران و عدم توان انتخاب یک مدیرعامل کاردان که باید سپر بلای محجوب و عامل وی برای مدیریت باشگاه ملوان باشد همه و همه از محجوب سبک ترین مالک لیگ برتر فوتبال ایران را به تصویر کشیده است و بی ثبات ترین، بی اخلاق ترین و تنبل ترین و بی بخار ترین ملوان تاریخ در نیم فصل نخست این دوره لیگ برتر دست پخت سیروس محجوب است.

سیروس محجوب، مردیست که باید یاد بگیرد اگر توان انتخاب یک مدیرعامل با حیطه اختیارات کافی ندارد باید خودش به تنهایی روبروی اشتباهتش بایستد و مشکلات و کاستی ها را به گردن بگیرد و حق پنهان شدن پشت نصرت ایراندوست و هیچ فرد دیگری را ندارد که تصمیمات باشگاه ملوان درست و غلط آشی است که خودش برای ملوان پخته است.

به جرات از معدود انتخاب ها و تصمیمات درست باشگاه ملوان انتخاب یک مربی خارجی برای ملوان بوده است که کارنامه قابل قبولی نیز دارد، یک مربی که فارغ از باند و باند بازی ها، سخت گیرانه تنبل خانه ی شاه عباس را تعطیل کرده و میهمانان هتل ملوان را که در حد و اندازه های لیگ برتر ظاهر نشده اند به تحرک وا داشته است. اما از گوشه و کنار خبر میرسد که برخی بازیکنان باشگاه در کمال بی شرمی، عملکرد سرمربی جدید را به رفتارهای سربازخانه ای تشبیه کرده اند و به دنبال راهی برای بازگشت به دوران خوش و خرم گذشته هستند.

DSC_0193

با محاسبه سرانگشتی وضعیت ملوان به سادگی مشخص است که دستان میسیلویچ به مراتب خالی تر از دراگان اسکوچیچ در فصل گذشته است و در اتفاق نادر دیگری در باشگاه ملوان، باشگاهی که همه کاسه کوزه ها را سر مربی اخراج شده خود (نصرت ایراندوست) شکسته است، شاهدیم که ۶ بازیکن با وجود نداشتن نیمکت مناسب در لیست مازاد باشگاه قرار میگیرند و این اتفاق در حالی صورت میپذیرد که هیچ نظری از سرمربی جدید در خصوص این لیست خواسته نشده است؟!! و کسی نیست که پاسخگو باشد که کدام عقل سلیمی دستور حذف بازیکنانی را صادر کرده است که تا نیم فصل قانونا باشگاه توان جایگزین کردن نفراتی را برایشان ندارد!

DSC_0259

بدون شک آنچه که در خصوص ملوان واضح و روشن است آن است که این باشگاه فاقد ثبات مدیریتی و تصمیم گیری است و عواملی به جز سرمربی در تصمیم گیری های این باشگاه دخالت دارند، اما مالکان و مجموعه مدیریتی ملوان مد نظر داشته باشند که از دید هوادار دوره این چنین تصمیماتی نیز به پایان رسیده است.

بازیکنان عزیز ملوان باید به این باور برسند که هوادار ملوان همانطور که با انحصار طلبی پیشکسوتان مخالفت کرده اند در برابر بازیکن سالاری در ملوان نیز سکوت نخواهند کرد و دوره آن نیز به سر رسیده است و روزی که بازیکنی به خود اجازه توهین ناموسی و تهدید و ارعاب هواداری را بدهد، از قلب هواداران ملوان برای همیشه دور انداخته خواهد شد و بازارگرمی و ناز کردن هم فایده ندارد.

DSC_0115

مالک محترم باشگاه ملوان باید بداند که دیگر زمانی برای ادامه ی این مدیریت غلط و دست و پا شکسته اش ندارد و زمان آزمون و خطایش به پایان رسیده و چوب خطش حسابی پر شده است و اگر باز هم تحت تاثیر فشار بازیکنانی تنبل و کم کار بخواهد تصمیمی نسنجیده بگیرد و به جای شیر فهم کردن معترضان کم کار به دستورات سرمربی ناز بازیکنان را بکشد بهتر است هر چه سریعتر از مالکیت باشگاه ملوان استعفا دهد تا زمان کافی برای ورود جایگزین ایشان باقی بماند.

DSC_0247

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

اشكان

۳۰ آبان ۱۳۹۳

دست و قلم نویسنده این مطلب رو باید طلا گرفت،با شجاعت و بدون توهین حرف دل همه رو زدى اباى

پاسخ

مهرداد

۳۰ آبان ۱۳۹۳

کمپوت با چه طعمی دوست دارین؟
این محجوب جنبه انتقاد نداره پس بهتره وقتتونو تلف نکنین. الان به جای اینکه خودشو اصلاح کنه داره به این فکر میکنه چجوری ازتون انتقام بگیره.
این تیم میوفته پس بیخود واسه خودتون دردسر درست نکنین.

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۰۷:۲۴:

اقا ID این مهرداد به دردتون میخوره.ثبتش کنید از من گفتن بود

ليلا پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۴۳:

شما لطف کن نظرات منفی خودتون رو برای خودتون بیان کنید ملوان به دوران اوج خودش برمیگرده به کوری چشم دشمناش :-)

یه همشهری پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۳۴:

منم با لیلا موافقم.ملوان به دوران اوجش برمیگرده هر اتفاقی هم بیفته این تیم سقوط نمیکنه

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰:

اینجا داماش نیست که ما از کسی پدرخوانده بسازیم، ملوان به این سیستم اگه بخواد اداره بشه بدون مالک به مراتب بهتر اداره میشه و ترسی وجود نداره.

مهدی

۳۰ آبان ۱۳۹۳

همین حالا هم دیر است
بهترین بازیکنان رو هم بیاریم نیم فصل زمان میبرد تا هماهنگ شوند
تیم دراگان را به یاد بیاورید تازه نیم فصل دوم هماهنگ شدند
باید بریم سراغ کسانی که زودتر هماهنگ شوند
نفت تهران مدیران خوبی دارد و میتوان با آنها تعامل کرد و سیامک کورشی رو به صورت قرضی یا قطعی خرید
اگر به یاد بیارید سال گذشته در نیم فصل به اولادی و نزهتی اجازه جدایی داد
منصوریان رو هم میتوان قانع کرد تیم نفت تهران دفاع وسط کم ندارد
حداقل با آمدن کوروشی خیالمان از پست مهم دفاع وسط راحت خواهد شد
پژمان نوری هم نیاز به هماهنگی ندارد و هم در هافبک و هم در دفاع چپ کاربرد دارد
فشنگچی در پیکان شرایط خوبی ندارد و اگر آقای محجوب کمی سر کیسه رو شل کند میتواند پیکان و امیرحسین را راضی کند

سال گذشته چندین بازیکن خلاقو دریبل زن و سرعتی مثل فشنگچی و دغاغله و ثاقبی داشتیم ولی امسال در حمله خیلی کندیم یا سانتر میکنیم یا دنبال پنالتی ایم یا با اشتباه مدافعین حریف صاحب موقعیت میشویم
مهاجم سرعتی مثل دغاغله و شریفات و ثاقبی و… که خیلی نیاز داریم
با وجود افشین باید بازیکن سرعتی بیاوریم نه بازیکنی مثل سید صالحی

و در آخر مدیرعامل آشنا به ملوان که همه ی انزلی خواهان حضورش هستند

متاسفانه وقتی از قبل از شروع فصل تا نیم فصل رو در ذهن مان مرور میکنیم احساس میشود پازلی برای سقوط ملوان ساخته اند و یکی یکی در حال انجام شدن است

رفتن درودگر-رفتن اسکوچیچ – رفتن اون همه بازیکن خوب -آوردن نصرت – خرید و پر کردن لیست با بازیکنان بنجل – چند دستگی بین هواداران – حذف زود هنگام بایکنان مازاد در حالی که در دو بازی آخر شاید به دردمون میخوردند و …

پاسخ

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۳۰ آبان ۱۳۹۳

سیروس محجوب چون میدونه نیروی دریایی با مدیر عاملی آذرگون مخالفه،بصورت صوری آذرگون رو مدیر عامل معرفی میکنه،تا بتونه از خلاء مدیر عاملی برای معروفیت خودش استفاده کنه،برای اینکه همیشه تو دید رسانه ها باشه.
بعد اگه بهش خرده گرفته شد که چرا تیم مدیر عامل نداره،راحت شونه خالی میکنه و میگه من آذرگون مد نظرم بود که نیروی دریایی مخالف کرد.
وقت کشی به شیوه انگلیسی از نوع سیروس محجوب استادیوم ساز.!!!

پاسخ

علی نوروزی

علی نوروزی

۳۰ آبان ۱۳۹۳

کاش مسیلوویچ هم مثل دراگان با سیاست بود و از در دوستی وارد میشد!
اون موقع میدید بازیکن ها چطور برای پیروزی تلاش میکنن

پاسخ

majid پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۰۷:۲۶:

اون بازیکنی که قراره نازشو بکشن تا بازی کنه بهتره بره بمیره
مقاله ۲۰ بود.ممنون

علی نوروزی

علی نوروزی پاسخ در تاريخ آذر ۲ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۵۰:

این رو موافق هستم اما الان تنها کاری هست که میشه کرد. بازیکن ها همینطوری بازی نمیکنن و بهترین زمان هست که کاری کنیم تیم بمونه

۳۰ آبان ۱۳۹۳

همانطور در صفحه خانه تکانی در همین سایت اشاره نمودم.که مشکل ملوان با هم نشینی ویا جلسه وهر چیزی که خودتان قبول دارید .از پیشکسوتها وبازیکنان وهواداران تشکیل شود .هوادارانی که خالص وخلوص وعاشق ملوان باشند.
تا هر سوئ زنی ویا هر شک وتردیدی برطف گردد وبرای همه همه چیز روشن گردد.
همانطور که در همین صفحه که بیان نموده بهترین تصمیم این فصل فعلا .آوردن مربی خارجی بوده واقعیتی بیش نیست.باید به او فرصت داد
ولی در کنارش هیئتی از پیشکسوتها وهواداران با تجربه وبازیکنان دلسوز هیئتی تشگیل گردد عالی می باشد .زیرا می توان از اینگونه حرکتها برای طرقی باشگاه قدم برداشت. واتحاد بوجود آورد.
یعنی انتخاب بازیکن از سر مربی خارجی ودر کنارش هیئت ودلووزان وخادم باشگاه وهمچنین هواداران اینچنینی .
زیرا با دادن رای می توان بهترین بازیکنان با تجربه وبهترین بازیکنان را با آرای بیشتر برای خدمت به باشگاه بکار گیریم.
واینگونه حرکتها جلوی همه مشکلات سد را برداشته خواهد شد.
.
اگرچنین هم نشنی ویا جلسه ای از طرف باشگاه صورت نگیرد باید بگویم هم کلک باشگاه را کنده ایم وهم باید بگوئیم مسئولین حال برای آینده باشگاه خواب بدی دیده اند.
ثاراله غریب زاد.به اسم می نویسم که معلوم گردد انزلی چی وعاشق باشگاه ملوان هستم وبیگانه نیستم.
.

پاسخ

ليلا پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۷:

ثارالله عزیز همشهری وهمراه مهربان وهمیشگی سایت خوبمون از اینکه درتمامی موارد پیشنهادهای سازنده وخوبی را ایراد مینمائید کمال تشکر راداریم امید است با وجود دلسوزان وایده پردازانی چون شما بزودی درهمه زمینه ها شاهد شکوفایی شهر زیبایمان انزلی باشیم. :-))

سالار آبکناری

۳۰ آبان ۱۳۹۳

بزرگی سراسر به گفتار نیست دوصد گفته چو نیم کردار نیست
وقتی تیم از اول فصل تشکیل میشه از یک مالک آماتور و یک مربیه بله قربان گو و سه بازیکنی که فقط ادعای بزرگی دارن ، نباید هم وضعیت بهتر از این باشه. خیلی نگذشته از اون دورانی که مربی ناز هیچ بازیکنی رو نمی کشید و ملاک بازی فقط آمادگی و شایستگیه بازیکن بود نه قدرت باندبازیش

پاسخ

ليلا

۳۰ آبان ۱۳۹۳

باتشکر از نویسنده گمنام مقاله :-) مقاله بسیار زیبایی بود امیدواریم پیشنهادها سازنده باشد و دوباره شاهد روزهای اوج تیم محبوبمان باشیم.

پاسخ

majid

majid

۳۰ آبان ۱۳۹۳

http://malavani.ir/4766-%D8%AC%D9%88%DA%A9%D8%B1-160-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-!

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۳۵:

جای تشکر داره این مقاله، الان زمان نقد و خانه تکانی در ملوان است، اگر قرار به در رفتن محجوب و شانه خالی کردنش است بهتر است همین امروز رهسپار دیار کفر شود و به کسب و کارش ادامه دهد.

آبای بندر

۳۰ آبان ۱۳۹۳

نازِ قلمت
… :yes: :yes: :yes: …

پاسخ

Shahin

۳۰ آبان ۱۳۹۳

یه زمانی مربیان بومی شان و منزلتی داشتن توی این شهر ولی با رفتن و بازگشتن بازیکنان ملوان به تیم های دیگه و میلیاردر شدنشون دیگه اون جایگاه رو ندارن و نمیتونن مثل گذشته فعالیت کنن.
در این برهه مربیان خارجی برای تو دهانی به بازیکنان تن پرور و باند باز و غیر حرفه ای ملوان لازمه و باید ازش با همه توان حمایت بشه. وقتی تیم بزرگسالان ما توان بردن جوانان رو نداره هر کس معترض بود بندازنش بیرون به بازیکنهای جوان فرصت بازی بدن.

پاسخ

۳۰ آبان ۱۳۹۳

ممنون از خواهر خوب ماخانم لیلا………..
شاید گاهگاهی در نوشتن زیاده روی می کنم وبه انباشته نمودن کلمات ویا گاهی پشت سرهم دادن نظریه مجبوبرآباعث ناراحتی دیگران بشویم .
از اینجا به بعد سعی می نمایم کمتر وکوتاه انجام بگیرد.
گر چه همه ما می دانیم .که هر کدام از ماها آنقدر دور برمان مشکلات وگرفتاری ها فراوان است که نوشتن ویا خواندن یکی دو کلمه در باره شهر ویا باشگاه مان از عشق ودلسوزی ونوعی نشانه انسان بودن ویابه نوعی نشانه انسان دوستی همه کاربران این سایت می باشدکه در حال فعالیت اند.
وجالب تر از آن این است که کسی ساده وبی تفاوت از متن های با محتوا در باره کشور ویا استان وبخصوص مربوط به شهر وباشگاه ملوان باشد بی تفاوت نمی گذرند. حتی بسیاری از این عزیزان تا به امروز مشاهده نموده ایم .از سرتاسر ایران وحتی شهرهای دیگر استان ما می باشند.که خدایا شکر ۹۰ درصد فعالین همین سایت اشخاص تحصیلکرده ودلسوز ومهربان هستند ..وآن ده درصد دیگر هم شاید خوب خوبتر از ۹۰ در صدباشد.ولی بیان کردن واقعیت های شان در زمان عصبانیت. هویتشان را محو نموده .که با بیگانگان سایت .اشتباه شان می گیریم.
ولی باید همه ما سعی نمائیم با دادن نظرات وخواندن مطالب ها .نتجه لازمه را از نزدیک ترین راه رابرای مشکلات شهر وحتی باشگاه ملوان بیابیم. وگرنه نا موفق به حساب می آیم. که خدایا شکر تا به اینجا نشانه موفقیت ها می باشد
……………
………….
همه ماها امروز این را به یقین می دانیم. اگر هر مسئولی نیت خیر وحدف خیری داشته باشد .با اولین حرکت یعنی جلسه ویا همنشینی برای رفع مشکلات جلساتی بر قرار می نماید. تا ریشه یابی نماید.در صورتی تن به این هم نشینی نخواهند داد که احاسی در بین نباشد.
واز همه مهمتر هر فردی اگر واقعا به شهر ویا منطقه ویا باشگاه شهرش علاقمند وتعصب وعشق دارد. در کنار این مسئولین قرار کرفته ودرمجالس شان سرکت می نمایند تا با همفکری مشکلات سد راه شان را با اتحاد وهمفکری رفع نمایند ونسبت به مسائل شهر شان بی تفاوت نمی گذرند.هرچند شاید افرادی دلسوز وعاشق مثل همین افراد در گوشه وکنار شهرها ویا استانهای ویا کشورهای دیگر باشند ودوست دارنند طرقی شهر وباشگاه وساکنین شهرشان را ببیند. .آنها را هم می توانند از طریق سایت ها ویا تلفن وپست ها ویا به هر طریقی که وجود ارتباطی باشد.به میدانهای خدمت کشاند یعنی به گود پهلوانان.شهرمان
زیرا بهترین نظریه و ارزانترین نظریه ومفت ومجانی می تواند بزگترین منبع درآمدی این شهر به حساب آید………….ثاراله غریب زاده.

پاسخ

لیلا پاسخ در تاريخ آذر ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۵۶:

برادر بزرگوار متن های طولانی شما نشانگر دغدغه ها نگرانی های زیاد شما برای شهر محبوبتان انزلی ست واین همدلی ها حتما نتیجه بخش است سپاس از شما که مهربانید.

كيوان

۳۰ آبان ۱۳۹۳

با سلام… چندین سال پیش بهمن خان صالح نیا با وعده های سسیاسیون وقت برای نجات ملوان تو چند روز نتیجه انتخابات رو یک تنه عوض کرد و نتیجه اون کار نه ثبات مد نظر بهمن خان برای ملوان بود بلکه سیاسیون رو به این نتیجه رسوند که نباید افراد خوش نام ورزشی تو یک شهر کاملا ورزشی محبوبیت داشته باشن . مگه ما تو این شهر کم ادم بزرگ و محترم برای خدمت به انزلی و ملوانش که این دو جدا از هم نیستن داریم ولی جلوی نام تمام خدمت گذاران خوشنام ما یه انگ چسبیده شده تا فقط راه بعضی ها واسه چپاول ثروتمندترین شهر گیلان باز باشه و کسی حرفی نزنه.

پاسخ

mordab

۳۰ آبان ۱۳۹۳

فعلا که جلال رافخاهی بعد از بازی با نفت با تیم ملوان به انزلی برنگشته و همونجا واسه قرار داد بستن مونده از اونجایی که شکایت کرده به مربی عزیزش که تا من هستم جایگزین چرا میخوای وارد تیم کنی ناراحته، در ضمن پژمان نوری طی تماسی که با باشگاه ملوان داشته و گفته اولادی رو نگه دارید،شاید خودش هم میخواد بیاد به هر حال امیدواریم ملوان به اوج برسه

پاسخ

آریو

۳۰ آبان ۱۳۹۳

همین الان هم دیر شده، لطفا شرایط ایجاد بشه تا تمام سایت های ورزشی شهر اختلاف سلیقه ها را کنار گذاشته و با یکدلی و هماهنگی نامه یا طوماری را به فرمانده کل قوا و فرمانده نیروی دریایی در خصوص باز پس گیری باشگاه ملوان که به این مالک هبه گردیده آماده و ارسال کنیم .

پاسخ

Shahin

۳۰ آبان ۱۳۹۳

بازیکنهای ملوان دنبال یه مربی بومی میگردن که بگن ما گندت کردیم خفه شو بذار ما کارمون رو بکنیم تو کار ما دخالت نکن. حتی این بازی اخر رو هم از قصد باختن که مربی خارجی رو دک کنن. به استقلال هم از قصد باختن که نصرت مهره سوخته رو حذف کنن. یکی باید به وضعیت بازیکن سالاری در باشگاه ملوان رسیدگی کنه.

پاسخ

حسام

۳۰ آبان ۱۳۹۳

گل گفتی نویسنده مطلب :yes: :rain:

پاسخ