000namayande-anzali-khasteband1

وقتی دولت در قالب سفرهای استانی به مناطق مختلف کشور سفر می‌کند طرح‌ها را بررسی می‌کند ولی هم اکنون در خود مرکز مقاومت‌هایی وجود دارد که طرح صادرات چمدانی به دلایل اشاره شده عملی نشود.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایلنا، حسن خسته بند نماینده مردم بندر انزلی در دوره‌های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از عدم اجرای طرح صادرات چمدانی منطقه آزاد انزلی مصوب سفر سوم هیات دولت به گیلان انتقاد و اذعان کرد: کمیته اقتصادی دولت با اجرای آن مخالف است و این معضل سبب سود بردن کشور آذربایجان و باکو شده است.

حسن خسته بند: در انزلی یکی از مهم‌ترین مصوبات دور سوم سفر هیات دولت به گیلان را اجرای طرح صادرات چمدانی در منطقه آزاد انزلی عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه دولت تاکنون در قالب لایحه به مجلس ارائه نکرده تا به تصویب نمایندگان مردم برسد.

وی با ابراز ناخرسندی از اینکه کمیته اقتصادی دولت با اجرای طرح صادرات چمدانی در منطقه آزاد انزلی مخالفت کرده است، خاطر نشان کرد: مسئولین این کمیته معتقد هستند اجرای این طرح در مناطق آزاد قشم و کیش به تولیدات داخلی کشور ضربه وارده کرده است.

این مسئول، با تصریح بر اینکه این طرح تاکنون در مناطق تجاری انزلی، جلفا و خرمشهر اجرایی نشده است، تاکید کرد: نمایندگان مردم گیلان در مجلس نهم به طور جدی اجرای این طرح سرنوشت ساز در اقتصاد و اشتغال زایی منطقه در دستور کار خود قرار داده‌اند.

خسته بند، متذکر شد: اگر دولت این طرح مهم را در قالب لایحه به مجلس تقدیم کند، نمایندگان کمک خواهند کرد تا هرچه سریع‌تر به تصویب نهایی برسد ولی اگر خود نمایندگان راساً عمل کند با توجه به اینکه بر‌ای دولت بار مالی در بر خواهد داشت مشمول ماده ۷۵ شده و شورای نگهبان آن را رد خواهد کرد.

وی اذعان کرد: وقتی دولت در قالب سفرهای استانی به مناطق مختلف کشور سفر می‌کند طرح‌ها را بررسی می‌کند ولی هم اکنون در خود مرکز مقاومت‌هایی وجود دارد که طرح صادرات چمدانی به دلایل اشاره شده عملی نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، ابراز داشت: الان بازار آشفته‌ای در بندر آستارا وجود دارد و متاسفانه همه در آمد‌ها و سود‌ها برای کشور آذربایجان و باکو می‌رود در صورتی که می‌توانیم این کار را به داخل کشور و حداقل به منطقه آزاد انزلی که دارای ابنیه اداری و غرفه‌های مناسب تجاری هست، هدایت کنیم.

خسته بند، اظهار کرد: در حال حاضر متاسفانه تجار و شهروندان به ناچار برای امورات خود به کشور آذربایجان و باکو که دارای مسایل غیر اخلاقی توام با بی‌احترامی ماموران مرزی آن کشور است سفر می‌کنند و در صورت اجرای آن در انزلی دیگر شاهد این معضلات نخواهیم بود.

وی، تاکید کرد: در صورت عدم اجرای طرح صادرات چمدانی تا پایان دولت دهم، با شروع به کار دولت بعدی این موضوع در دستور کار جدی نمایندگان مردم گیلان در مجلس قرار خواهد داشت تا به مرحله اجرا در برسد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در دوره‌های هشتم و نهم مجلس، تصویب اجرای تردد و شماره گذاری خودروهای خارجی در محدوده ۵۰ کیلومتری منطقه آزاد انزلی را ستود و یاد آور شد: با شروع شدن این طرح در اوایل امسال سالانه دو هزار پلاک خودرو شماره گذاری می‌شود و این امر سبب رونق اقتصادی منطقه خواهد شد.

انزلی کلاب 

  •  صادرات چمدانی چیست؟

اصطلاحاً واردات و صادرات مسافری و گاهاً از طریق بازارچه های مرزی و پیله وری را تجارت چمدانی گویند. کالای همراه مسافر خروجی از طریق بازارچه های مرزی و غیره مشمول ماده ۳۲ آئین نامه اجرائی قانون مقررات صادرات و واردات و نیز مفاد آئین نامه مسافران ورودی خواهد بود. ضمنا انتخاب کالا و کشور مقصد آن بر اساس بازاریابی شما و عمدتا کشورهای همسایه که دارای بازارچه مرزی هستیم خواهد بود.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مهران

۱۳ فروردین ۱۳۹۲

چقدر حرفهای آقای خسته بند شبیه به حرفهای مربی های ملوان بعد از باخت است!!!!!!!!
آقای خسته بند پل انزلی و خرابیهای اطرافش کی درست میشود؟نزدیک به انتخابات ۴ سال آینده!!
راستی جناب خسته بند از پل کابلی چه خبر که قرار بود انزلی را به غازیان متصل کند؟

پاسخ

a.n.z

۱۳ فروردین ۱۳۹۲

انزلی سالهاست که به مانند یک بازنده ظاهر شده
————————-
طرح هایی که هیچگاه اجرایی نمی شوند

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ فروردین ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۰۶:

فقط موقع انتخابات
فقط حرف
فقط وعذه

Anzali Free Zone

Shahin

۱۳ فروردین ۱۳۹۲

من نمیدونم فردا که انزلی به شهری از شهرستان رشت تبدیل شد دوستان چه جوری میتونن بعنوان نماینده شهرستان رشت سمت یا مسئولیتی به دست بیارن که در قبال خواست بحق مردم این چنین شاهد سکوت و بی توجهی هستیم.

پاسخ

مهران

۱۳ فروردین ۱۳۹۲

انزلی در راه توسعه…!!!
انزلی در راه آسفالت!
متاسفانه هر ۴ سال که یکی از آقایان به اصطلاح نماینده به مجلس تشریف میبرند نهایتا چند تا خیابان آسفالت میشود و بابت آن هم کل شهر پرده باران میشود.!!!
فقط کافیست وضعیت رشت بعد از کلان شهر شدن با وضعیت انزلی بعد از منطقه آزاد شدن را با هم مقایسه کنیم تا پی به خیانت مسئولان این شهر ببریم…
آقای خسته بند عدم کامل شدن پل انزلی را به تحریم ربط میدهد در حالی که در همین مدت چندین پل در شهر رشت زده شده و بهره برداری هم شده…
راستی آقای خسته بند تابلوی دانشگاه بین المللی که چند ماه قبل انتخابات در محل دانشگاه آزاد انزلی(طالب آباد)نصب کرده بودید چرا چند ماه بعد از انتخابات برداشته شد؟!!

پاسخ