Raheleh Bagheri-4

بخشدار مرکزی شهرستان رشت از ایجاد کمربند گردشگری از مسیر روستای نمونه گردشگری سقالکسار تا روستای سلکی‌سر خبر داد.

مونا ابروفراخ در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه گیلان، با اشاره به این‌که بخش مرکزی شهرستان رشت دارای استعداد و توانمندی بالقوه‌ای برای فراهم کردن کمربندی گردشگری است، اظهار کرد: وجود روستاهای نزدیک به هم و با چشم‌اندازهای طبیعی روستایی، دارای جذابیت بسیار بالایی برای گردشگران است که قطعا با ایجاد این کمربندی می‌توانیم شاهد حضور هرچه بیشتر مسافران و گردشگران در این بخش باشیم.

وی با اشاره به این‌که کمربندی گردشگری از روستای نمونه گردشگری سقالکسار که دارای چشم‌اندازهای طبیعی بی‌نظیری است آغاز می‌شود و تا روستای سلکی‌سر ادامه خواهد داشت، گفت: این کمربندی از مسیر چند روستای چشم‌نواز عزیزکیان و نارنجکل عبور خواهد کرد.

وی افزود: به دلیل قرار گرفتن این کمربندی گردشگری در جوار جاده زیبا و گردشگرپذیر سراوان با فراهم کردن زیرساخت‌های اولیه به خصوص ایجاد مجتمع‌های گردشگری، پارک‌های توریستی و… می‌توانیم شاهد یک کمربندی گردشگری با چشم‌اندازهای بسیار زیبا باشیم.

بخشدار مرکزی شهرستان رشت به وجود تالاب به عنوان دیگر جاذبه بخش مرکزی شهرستان رشت اشاره کرد و افزود: در دهستان پیربازار از طریق روستاهای محمدآباد، بیجارخاله و اسلام آباد امکان دسترسی آسان به تالاب انزلی وجود دارد که به دلیل نزدیکی این روستاها به مرکز رشت با بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود می‌توان مسیر جدیدی را برای گردشگران تالاب انزلی فراهم کرد.

وی با اشاره به این‌که دو رودخانه گوهررود و زرجوب از مسیرهای بخش مرکزی شهرستان رشت عبور می‌کنند، افزود: اگر زیرساخت‌های لازم در این دو رودخانه جهت جذب گردشگر فراهم شود و این دو رودخانه از شرایط بد موجود رهایی یابند، قطعا شاهد تحولی بزرگ در حوزه گردشگری روستایی بخش مرکزی خواهیم بود.

ابروفراخ خاطرنشان کرد: روستاهای بخش مرکزی به دلیل نزدیکی به شهر رشت به عنوان مرکز استان شرایط بهتری را برای توسعه گردشگری روستایی دارند و با فراهم کردن زیرساخت‌های اقامتی و گردشگری در روستاها می‌توانیم در طول سال شاهد حضور گردشگران در این روستاها باشیم.

وی با اشاره به این‌که توسعه و تقویت گردشگری روستایی می‌تواند دهیاری‌ها را خودکفا کند، افزود: گردشگری روستایی امروزه با توجه به این‌که صنعت کشاورزی اهمیت خود را به عنوان محور اصلی توسعه روستایی از دست داده است نیاز به توسعه دارد، زیرا رشد فزاینده جمعیت، افزایش بهره‌برداری‌ها و کاهش منابع طبیعی و در نتیجه آن تهدید محیط زیست انسانی جوامع روستایی را برای ادامه حیات و تداوم رشد خود به ایجاد منابع درآمدی دیگری وا داشته است.

وی ادامه داد: به طور کلی جریان گردشگری روستایی را می‌توان از دو جهت مورد توجه قرار داد؛ از یک جهت برای محیط‌های روستایی و پیرامون آنها این فرصت را مهیا می‌کند تا گردشگران فارغ از هیاهوی شهری و تکنولوژی در بطن سنتی روستا زمانی را به فراغت بگذرانند و با فرهنگ اصیل گیلان آشنا شوند و از دیگر سو در کنار آن خانواده‌های روستایی که زمانی تنها اقتصاد آنان وابسته به زمین بوده است اکنون می‌توانند از طریق پر درآمدترین صنعت جهان که گردشگری است درآمدهای پایداری را کسب کنند.

وی در پایان توجه به گردشگری در بخش مرکزی را مهم‌ترین اولویت کاری خود دانست.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

شبکه استانی چکه (ناودان سابق)

۹ مهر ۱۳۹۳

تالاب بین المللی ر ش ت.!!!(همان تالاب بین المللی انزلی سابق.) :evilgrin: :rotfl:

پاسخ

majid

majid

۹ مهر ۱۳۹۳

حتماً چند وقت دیگه بندر پیربازار و تالاب گیلان دیگه.آره.؟
خداییش هزار بار تو این سایت گفتم بیان از حاشیه تالاب از آبکنار به انزلی یه جاده بزنن هم مسیر رو کوتاه کنه،هم آبکنار رو شهر کنه و هم طبیعت و زیبایی داری که لنگه نداره.
اگه رشتی ها این طرحشونو پیاده کنن دمشون گرم.مردن خدایی.یعنی شهرشون چیزی به نام نماینده داره.برعکس شهر ما

پاسخ

guilak

گیلک

۹ مهر ۱۳۹۳

اگر خانم مونا ابرو فراخ مطمئن هستند بعد از احداث جاده کمربندی گردشگری بافت روستایی و گیلانی اصیل آن مناطق همچنان حفظ میشود این کار را بکنند.آیا می توانند قول بدهند که بعد از احداث جاده و افزایش تردد در آن زمینهای شالیزاری و کشاورزی آن نواحی با ویلاسازی نوکیسه هایی که یک شبه به مال و منال رسیده اند نیست و نابود نمی شود؟ اگر این اتفاق افتاد ایشان پاسخگو خواهند بود یا افراد دیگری؟ یا که نه بقول معروف کی به کیه؟!!! معلومه در زمینه گردشگری مطالعات ایشان هم زیاد است!!! از عبارت ” پر درامد ترین صنعت جهان گردشگری است” استفاده کرده اند.درست است ولی به چه قیمتی؟آیا در کشورهای دیگر هم زمینهای حاصلخیز که چه عرض کنم زرخیز را فدای گردشگری میکنند؟ هرگز اینطور نیست بعنوان مثال ببینید در کشور امریکا گردشگران را چگونه به آن بیابان لم یزرع “گراند کانیون ” می کشانند.اگر اینطور که بنده و جنابعالی میخواهیم گردشگر جلب کنیم باشد که این خود نهایت ضرر و ورشکستگی است بجای پردرامد بودن.خلاصه اینکه بنده شناختی از سرکار خانم ندارم و خدای ناکرده جسارت نباشد ولی یک حسی بمن میگوید به احتمال قوی قصه رانت بازی و … است.انشاالله که اینطور نیست.

پاسخ

مهدی

۹ مهر ۱۳۹۳

:reallypissed:

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۹ مهر ۱۳۹۳

من که دیگه خسته شدم انقدر گفتم.مسئولین ما خواب تشریف دارند.یه قدم برای شهر بر نمی دارند.باید منتظر این باشیم که همین مسافرهایی هم که انزلی میان دیگه نیان.با این روند تا چند سال دیگه انزلی در مقابل دیگر شهرهای استان یک روستا یا از شهرهای درجه پایین استان میشه.

پاسخ

نوید

۹ مهر ۱۳۹۳

آبرار رشتی و آبای انزلیچی عزیز

بیآئیم همه با هم بر ضرورت یک اتوبان جدید میان دو شهر بزرگ گیلان (رشت – انزلی) صداها را بلند کنیم . این اتوبان از کنار مرداب زیبای انزلی ، بندر انزلی را به شمالی ترین محلۀ شهر رشت یعنی پیر بازار وصل می کند . بدین ترتیب فاصله و مسافت میان این دو شهر بزرگ گیلان به حداقل می رسد . و در ضمن از حجم ترافیک سنگین اتوبان فعلی رشت – خمام – انزلی بشدت می کاهد . و نیز فاصله و مسافت بندر مهم و توریستی انزلی را به تنها فرودگاه استان گیلان بسیار نزدیک می کند .

https://www.google.com/maps/@37.4084677,49.522848,12z

پاسخ

علیرضا اسدی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۰۵:

:yes: :yes: