82089568-70753245[1]

 

فرمانده انتظامی انزلی از کشف سه هزار و ۶۸۰ برگه قمار فوتبال (توتو) توسط پلیس این شهرستان خبر داد.
سرهنگ هرمز عشقی اظهار کرد : ماموران انتظامی در ایست بازرسی ورودی شهرستان به خودرویی مشکوک و در بازرسی از خودرو این برگه های قمار را کشف و حامل آن را دستگیر کردند .
وی تصریح کرد : عوامل پلیس امنیت عمومی شهرستان در پی دریافت اخباری مبنی براینکه تعدادی افراد سودجو در نقاط حاشیه شهر و در قسمت خالی از سکنه و در زمین های کشاورزی اقدام به برپایی بازی قمار و سودجویی از افراد ناآگاه مینمایند که پس از اخذ مجوز قضایی اقدام به دستگیری این افراد نمود.
به گفته وی در این زمینه پنج نفر دستگیر و تعدادی خودرو و موتور و نیز مبلغ دو میلیون و ۷۸۵ هزار تومان پول نقد نیز از متهمان توقیف شد و متهمان با تشکیل پرونده قضایی به دادسرا معرفی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان بندر انزلی در پایان با بیان این نکته که کسب درآمد از طریق شرط بندی ، قمار و از فعالیت های اقتصادی ناسالم و مضر به حال مردم است از شهروندان خواست در صورت اطلاع از مکانهایی با این گونه فعالیت ها مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
برگه های توتو از روی بازیهای هفتگی فوتبال و از لیگ برتر ایران تا لیگ های اروپایی،بازی های بین المللی و غیره طراحی می شوند.
شرکت کنندگان باید فرم های مخصوص را با علامت تیک یا ضربدر مشخص نموده و نتیجه مسابقه را حدس زده مساوی باخت یا برد یا هر سه گزینه را انتخاب نمایند البته در صورت انتخاب خانه های بیشتر مبلغ پرداختی نیز بیشتر خواهد بود. اشخاصی به عنوان رابط فرم ها را یک روز قبل از مسابقه جمع آوری نموده و تحویل بالا دستی ها می دهند و منتظر انجام و نتیجه بازیها می نشینند که همین موضوع تعداد مشتریان اخبار ورزشی را نیز بیشتر می کند.
در نهایت پس از مشخص شدن نتیجه مسابقات شرکت کنندگان از روی تصویر برگه ای که پیش بینی کرده اند، خود متوجه می شوند که چه مبلغی برنده شده اند و در نهایت با پرداخت مبالغ مختلفی با عناوینی همچون ، شیرینی ، پول چایی، کمبسیون،……..به اشخاص مرتبط پول نقد خود را تحویل می گیرند و هر از گاهی شنیده می شود که شخصی مبلغ زیادی برنده شده و سر و صدایی نیز ایجاد می شود که خود بهترین تبلیغ برای جذب مشتریان بیشتر است و عده ای نیز هستند که تقریبا معتاد به این کار شده اند و تمام حواس و فکر خود را به آن متمرکز نموده اند ./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

علیرضا اسدی

۶ خرداد ۱۳۹۵

این هم یکی از نتایج فقر فرهنگی و اقتصادی و نشانه وجود افراد راحت طلب برای بدست آوردن پول های بدون زحمت است

پاسخ