4(3)

به گزارش انزلی کلاب، امیر دریادار بهزادفر، مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه با مزایا و توانمندیهای منطقه آزاد انزلی بدنبال ساخت و صدور کشتی های تجاری هستیم، اظهار داشت: قرار گرفتن مجموعه کشتی سازی شهدای هفتم آذر در محدوده منطقه آزاد انزلی و همراهی و همکاری مدیران این سازمان بر توانمندیهای این شرکت در عرصه بازسازی و ساخت کشتی های تجاری افزوده است.

وی به ارائه توضیح در این خصوص پرداخت و گفت: با بهره گیری از مزایا و معافیتهای قانونی منطقه آزاد انزلی و همکاریهای این سازمان، زمینه کاهش هزینه های تمام شده ساخت کشتی های تجاری با تکیه بر توان و دانش نیروهای متخصص داخلی ایجاد، و بدلیل کاهش قیمت، امکان خرید کشتی از سوی فعالین اقتصادی حوزه حمل و نقل دریایی خزر فراهم می شود.

بهزادفر با اشاره به اینکه رویکرد مجموعه تحت مدیریت خود، در مرحله نخست تعمیرات کشتی های غیر نظامی و تجاری بوده که به نحو احسنت حاصل شده و در مرحله فعلی طراحی و ساخت کشتی های تجاری را در برنامه قرار داده ایم افزود: رویکرد راهبردی کشتی سازی شهدای هفتم آذر، جایگزینی کشتی های بالای ۳۰ سال ناوگان تجاری ایران در دریای خزر است که به دلیل استفاده طولانی مدت و شرایط اقلیمی خاص دریای خزر، مستهلک شده و از ایمنی لازم برخوردار نمی باشند.

مدیرعامل سرویس های حمل و نقل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه بالا بودن مخارج جاری بهره گیری از کشتی های موجود، موجب افزایش سالیانه هزینه های تعمیر و نگهداری این کشتی ها، بالارفتن هزینه و در نتیجه کاهش سودآوری حمل و نقل دریایی مالکین ناوگان دریایی ایران در خزر شده است، افزود: از سوی دیگر کشور روسیه بدلیل رعایت مسائل ایمنی، مجوز تردد کشتی های ۳۰بالای سال در رود ولگا را صادر نمی کند، موضوعی که محدوده و توان ترانزیت دریایی ایران را در حوزه خزر کاهش می دهد.

بهزاد فر تصریح کرد: یه دلیل موارد اظهار شده باید با ساخت کشتی های جدید اقدام لازم برای نوسازی و جایگزینی کشتی های موجود صورت گیرد، و مجموعه کشتی سازی شهدای هفتم آذر با طراحی کشتی آذرخش که براساس ویژگیهای منحصر بفرد دریای خزر طراحی شده، چنین برنامه ای را در دستور کار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سفارش ساخت کشتی را دریافت کرده ایم، اضافه کرد: با اخذ مدارک و گواهینامه های لازم از مراجع ذی صلاح دریانوردی کشور، در سال ۹۴ شروع به تولید کشتی آذرخش خواهیم نمود و با ورود این کشتی به عرصه کشتیرانی  تجاری ایران، انقلابی در صنعت حمل و نقل دریایی کشور در دریای خزر ایجاد می شود.

گفتنی است شرکت کشتی سازی هفتم آذر طبق فرمان فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تاسیس شده و برای نخستین ‌بار در شمال و جنوب ایران، اقدام به بازسازی و نوسازی کشتی های با تناژ بالا بدون استفاده از حوض خشک توسط بالشتک‌های هوا و با تکنولوژی داخلی در محدوده منطقه آزاد انزلی نموده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۶ بهمن ۱۳۹۳

منطقه ازاد انزلی با یکی دو حرکت می تواند سرتر از جزیره کیش گردد. ..-تلاش برای جابجایی خودروها وتاکسی داخلی انزلی به منطقه ازاد ۲- تقسیم کردن چند بازار برای سرگرمی مسافرین وتجار..وورود بعضی کالاها برای شروع کار یعنی پوشاک وهمچنین صنایع دستی. .تا این منطقه برای مردم جا بیفتد. زیرا سفر مردم به اینگونه مناطق بیشتر بخاطر خرید هم می باشد واولین چیزی هم که نشانگر این مناطق می باشد .زیبایی طبیعت وجلب توجه نمودن انواع خودروها در این مناطق می باشد. ..برای اینکه منطقه ازاد انزلی به بار بنشیند .وزارت را شهرداری وتاکسرانی ومحیط زیست نقش بزرگی می توانند در پیشرفت منطقه ازاد داشته باشند. .اگر این ارگانها تلاش شان را بیشتر نمایند. این منطقه در طول دوسال جا خواهد افتاد…

پاسخ

guilak

گیلک

۶ بهمن ۱۳۹۳

کاش به ویژگیهای منحصر بفرد کشتی آذرخش هم اشاره میشد و توضیح میدادند چگونه با ورود این کشتی به دریای خزر انقلابی در عرصه حمل و نقل دریایی کشور ایجاد می شود.

پاسخ

narima

narima

۶ بهمن ۱۳۹۳

وکاش برای جوانهای انزلی هم باعث اشتغال زایی بشه …

پاسخ