55555t.jpg

 

رییس حفاظت میحط زیست آستانه گفت:آلوده کردن محیط زیست در آستانه اشرفیه، برای متخلف، محکومیت قضایی به همراه آورد.

ابراهیم غلامی امروز در جلسه محیط زیست آستانه اشرفیه گفت:شخصی که در تابستان گذشته با سوزاندن بقایای کشاورزی اقدام به آلودگی محیط زیست کرده بود، با شکایت اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه از سوی مرجع قضایی محکوم شد.

وی افزود:این شخص با سوزاندن ضایعات حاصل از برداشت محصول برنج باعث آلودگی شدید هوا در فصل برداشت شده بود که با معرفی و پیگیری قضایی واحد حقوقی این اداره، از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو بندرکیاشهر و براساس ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به پرداخت سه میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت بابت ضرر و زیان به محیط زیست و تهدید بهداشت عمومی محکوم شد.

رییس محیط زیست آستانه اشرفیه تصریح کرد:خوشبختانه افزایش سطح برداشت مکانیزه محصول توسط کمباین‌های مجهز به دستگاه بسته بندی کننده ی کاه‌و‌کلش و همچنین آموزش و اطلاع رسانی در بین دهیاری ها و روستاییان شهرستان آستانه اشرفیه باعث شد تا سوزاندن ضایعات کشاورزی کاهش چشمگیری داشته باشد، اگرچه این دستاورد کماکان تا رسیدن به سطح مطلوب و استاندارد محیط زیستی فاصله دارد اما امیدوارکننده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

guilak

گیلک

۲۵ بهمن ۱۳۹۴

انصافا نمی دانم چه بگویم!!! خوشحال باشیم از این اقدام محیط زیست یا بخندیم.اگر هم بخندیم خنده خوشحالی نیست در اصل گریه است با ظاهر خنده. باید بحال خودمان و محیط زیستمان و بعضی از مسئولان گریه که نه بلکه زار بزنیم.زار بزنیم از اینکه مسئولان ما فکر می کنند با عده ای کودک نا بالغ طرف هستند.اصلا حضرات بفرمایند چه چیزی را میخواستند با جریمه کردن یک کشاورز زحمتکش ثابت کنند؟!!! البته من کار او را تایید نمی کنم .با جریمه کردن یک کشاورز هیچ کمکی به محیط زیست نشده است و فقط مبلغی از درآمد و دسترنج او را از چنگش در آورده اند.اگر راست می گویند و دلشان برای محیط زیست می سوزد پس چگونه است که به گفته خودشان پنج بیمارستان در شهر رشت همچنان زباله و پساب بیمارستانی را که منشا بسیاری از بیماریهاست را وارد رودخانه میکنند و کسی کاری به کارشان ندارد.چرا کارخانه های بالادستی رودخانه های رشت و تالاب انزلی را که باعث آلودگی محیط زیست هستند جریمه نمی کنند؟ و صدها چراهای دیگر!!! اصلا چرا به فریاد تالاب انزلی که علاوه بر خشک شدن به یک لجنزار تبدیل شده نمی رسند؟!!!

پاسخ