80795854-4808728

سرهنگ علیرضا مسرور فرمانده سپاه ناحیه بندرانزلی در رابطه با اتفاقات اخیر پیرامون حرم شهدای گمنام انزلی بیان کرد: اصل عمل خوب بوده و خواسته به حق امت حزب الله است ،اما نوع برخورد مناسب نبود ،شاید بر اثر عدم آگاهی این افراد از فعالیت ها و جلسات مسوولین برای پیگیری هرچه سریعتر احداث حرم شهدای گمنام این جریانات به وقوع پیوسته است.

وی با اشاره به متن بیانیه منتشر شده در نماز جمعه در رابطه با کم کاری و بی تفاوتی مسوولین افزود: آنهایی که در بیانیه نوشته اند مسوولسن ذی ربط از همان اول مخالف بوده اند ،لطفا اسم ببرند و بگویند چه کسی مخالف بوده است؟!

وی اظهار کرد: پیش از ورود شهدای گمنام به شهر انزلی تلاشهای بسیاری از جانب مسوولین انجام شد ،که بنده خودم شاهد بودم این عزیزان زحمات بسیاری را متحمل شدند. قبل از ورود شهدا ما سه نقطه خیابان پاسداران ، مصلی نماز جمعه و بلوار انزلی را برای  خاکسپاری در نظر داشتیم ،که به دلیل شکسته شدن حریم دریا و پیشروی آب در خیابان پاسداران و مراجعه کمتر مردم به مصلی نماز جمعه در نهایت بلوار انزلی به عنوان  بهترین نقطه مورد تایید قرار گرفت.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس ، شورایی هفت نفره متشکل از امام جمعه ، فرماندار ، فرمانده سپاه ،شهردار ، رئیس شورای شهر ،نماینده مجلس و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل دادیم و بهروز جلایی مسوول بنیاد حفظ آثار در استان گیلان هم در دو جلسه مشترک ما شرکت کردند که در این جلسات چگونگی روندی پیشروی احداث حرم شهدای گمنام انزلی را مورد بررسی قرار دادیم و حتی طرح نهایی آن را برای تایید به بنیاد حفظ آثار فرستادیم.

وی با  بیان اینکه مانع بزرگی برای خاکسپاری شهدا در بلوار انزلی وجود داشت افزود: قبل از انقلاب در سه نقطه شهر انزلی مجسه شاه مخلوع وجود داشت که یکی از آنها این مکان بود ،معمولا در زیر مجسمه ها بتنهای سفت و محکمی قرار دارد که به همین راحتی ها نمی شکند و از بین نمی رود ،بسیاری از دوستان به بنده گفتند ،که شما هر کاری از ما بخواهی در این زمینه انجام می دهیم اما باور کنید این بتن خراب شدنی نیست ، بنده هم در جواب آنها گفتم که اگر خدا و شهدا بخواهند مانع برداشته می شود ، و همینطور هم شد ، به عقیده بنده این یک معجزه بود ، چرا بعضی ها این معجزات را نمی بینند؟

سرهنگ علیرضا مسرور افزود: عده ای درخواست دارند که تا شروع ساخت و ساز اصلی حرم شهدای گمنام نمایی موقت ساخته شود ، در صورتی که این امر هزینه بردار است و طرح پیشنهادی ما نیز به دلیل فلزی بودن و استفاده از سازه های سبک سه یا چهار ماه بیشتر زمان نمی برد پس نیازی به استفاده از نمای موقت نیست.

فرمانده سپاه ناحیه انزلی با اشاره به اهمیت این مکان مقدس افزود: باید یادمان باشد که ما در یک شهر توریستی زندگی می کنیم  که اهمیت حرم شهدا در چنین شهرهایی بیشتر است، گردشگر باید پس از دیدن این مکان ظاهر و زیبایی آن را بپسندد و به محض ورود به شهر برای زیارت به آنجا برود. این مکان باید همچون نگینی بر پیشانی شهر بدرخشد. البته برای ایجاد یک نمایشگاه جنگ نیز در این مکان صحبتهایی انجام شده است.

وی در پایان بیان کرد: شهرداری انزلی در بین طراحان مذهبی برای این امر یک فراخوان داد که در نهایت این طرح مورد تایید قرار گرفت ، البته حفظ آثار به آن ایراداتی جزئی وارد نمود که پس از رفع ایرادات توسط طراح دوباره این طرح را برای حفظ آثار ارسال نمودیم که الآن در مراحل آخر قرارداد قرار دارد. همچنین این طرح انحصاری و مختص شهر انزلی بوده و در هیچ جای دیگری استفاده نمی شود./ افق انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

hamed

akharinnashenas

۳۰ آبان ۱۳۹۳

nemidonam chra ishon hemayat nemikonaan

پاسخ

ليلا

۳۰ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای مسروراگر زمانیکه مردم دغدغه چیزی رادارند مسئولان بیان پاسخگو باشند، یا نه اصلا زمانیکه یک مسئول احساس میکند کاری که به عهده اش نهاده شد خوب انجام نداده یا با تاخیر انجام میپذیرد خودش بیاید پاسخگو باشد مردم خودشون به نحوه های مختلف اعتراضشون را بیان نمیکنند که به مذاق خیلی ها خوش نمییاد.برادر بزرگوار شما ودیگر مسئولین اگر ما مردم را به فرمایش روح الله کبیر ولی نعمتان خود بدانید با ما مهربانتر وبااحترامتر رفتار میکنید چرا ما را درجریان کارهایی که میگوئید دردست انجام است قرار نمیدهید بعد ببینید این مردم انقلابی که روزی با فتوای رهبرشان در برابر جهان سینه سپر کردن وازجان ومال خودشان گذشتند چگونه در راه رسیدن شما به اهداف مقدستان همراهی میکنند.در هیچ جای دنیا مسئولین بدون حمایتهای مردشان موفق نیستند وقت آن رسیده که به ما اعتماد کنید.

پاسخ