7950114-2070_L[1]

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با اشاره به رعایت تقوی الهی بعنوان یکی از سفارشات امیرالمومنین (ع) اظهار کرد:رعایت تقوی الهی از سوی آحاد جامعه اسلامی نسبت به همه موجودات ، درخصوص محیط زیست ، برای همگان مسئولیت ایجاد می کند.

وی افزود:کسانی که صید و شکار غیر مجاز انجام داده و یا تالاب را به جهت استفاده از زمین آن ، آتش می زنند نسبت به وجب به وجب زمین باید پاسخ گو باشند.

خطیب جمعه بندرانزلی با بیان اینکه عدم وجود تقوا بی توجهی مردم و مسئولان را نسبت به محیط زیست پدید می آورد تاکید کرد:با وجود اینکه امروز روز طبیعت است و بسیاری از مردم برای دیدن آیات الهی به دامان طبیعت رفته اند شما نماز گزاران به دیدار خداوند آمده اید.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تصریح کرد:رفتن به دامان طبیعت و استفاده از جاذبه های آن نیکو است اما به دلیل تقارن روز طبیعت امسال با نماز جمعه ، اینکار می توانست بعد از اقامه نماز جمعه هم صورت بگیرد.

وی تصریح کرد:آنهایی که به دامان طبیعت رفته اند علاوه برحفظ محیط زیست ، مراقب باشند درختان را به آتش نکشند.

وی با اشاره به فرارسیدن ۱۲فروردین بعنوان روز جمهوری اسلامی اظهار کرد:روز جمهوری اسلامی از مهمترین مناسبتهای حاضر جامعه است که به تعبیر امام خمینی(ره)، ۱۲فروردین روز نخستین حکومت الله است.

خطیب جمعه انزلی با تاکید بر اینکه دوازدهم فروردین از بزرگترین اعیاد ملی و مذهبی کشو ماست یادآور شد:مردم باید علاوه برگرامیداشت این روز مهم ملی به عنوان یک روز بزرگ آن را عید بگیرند.

به گفته امام جمعه انزلی ۱۲فروردین روزی است که مردم پس از غلبه بر رژیم طاغوت به رهبری امام خمینی(ره) و علیر غم همه حرفها و فضا سازی ها و پیشنهاداتی که برای نامگذاری نظام بعد از طاغوت داده بودند، با بصیرت امام (ره)که فرمودند من به جمهوری اسلامی رای می دهم نه یک کمله بیشتر و نه یک کلمه کمتر، تصمیم قاطعانه و مهمی درتاریخ گرفتند.

وی این تصمیم امام خمینی (ره) را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد:امام خمینی(ره)دردوره ای که مردم نمی دانستند ملی گرایان و یا چپ گرایان چه کسانی هستند اسمی را انتخاب کرد که علاوه بر جلوگیری از سوء استفاده فرصت طلبان، خط و مشی آن را تا ابد مشخص کرد و آن را به رای گذاشت.

وی با اشاره به اینکه رای قاطع ۲/۹۸ به نظام جمهوری اسلامی درتاریخ بی سابقه است افزود:نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان دادکه علاوه براینکه نشات گرفته از اسلام ناب محمدی است، با دستورات و احکام الهی و با عمل به قوانین الهی و با همراهی مردم اداره می شود.

امام جمعه انزلی با تاکید براینکه مردم از قوانین الهی با جان و دل تبعیت می کنند اظهار کرد:در دوره ای که دشمنان نظام و غربی ها با اهدافی نظیر جمهوری دموکراتیک و یا جدایی دین از سیاست می خواستند اسلام را منزوی کنند ، مردم به خوبی این موضوع را درک کرده و به این نظام مقدس رای قاطع دادنند.

وی با اشاره به ایرادات برخی ها درخصوص عدم قبول و موافقت و همراهی نسل دوم و سوم انقلاب با این نظام مقدس خاطر نشان کرد:ما مطمئنیم و دیدیم که درمناسبتهای مختلف ملی و دینی و دردوران دفاع مقدس و حتی اعلام انزجار با فتنه گران و آشوب طلبان مردم ما از هرقشری نشان دادند که اگر بیشتر از میزان۲/۹۸ رای سال ۵۸ با نظام نباشند کمتر از آن هم نیستند.

وی با تاکید بررعایت چارچوبها و معیارهای نظام اسلامی از سوی مسئولان تصریح کرد:اگر دربرخی از اقشار و افراد جامعه اشکالات و انتقاداتی وجود دارد به نظام نیست بلکه به نوع رفتار مسئولان ماست چرا که اصل قانون اساسی ما اشکال ندارد بلکه عمل ما درجامعه مورد انتقاد قرار می گیرد که باید اصلاح شود.

وی متذکر شد:مسئول اگر درجامعه عملکرد ضعیف داشته و توانمند نباشد مردم به دید نظام نگاه می کنند و اگر ما دررفتارهایمان رعایت کنیم چه در انتخاب و چه دررفتار ها، خیلی از مشکلات ما رفع می شود.

به فرمایش رهبری مسئولان مشکلات معیشتی مردم را به برجام گره نزنند

وی با اشاره به وجود مشکلات معیشتی درجامعه گفت:مقام معظم رهبری دربیانات خود فرمودند که اینها را به برجام گره نزنید و این رفتارها مردم را ناراحت می کند که برای رای گرفتن از مردم یک حرفی بزنند اما درعمل جور دیگری رفتار کنند .

وی با اشاره به مقایسه دستاوردهای نیم قرن حکومت پهلوی و سه دهه حکومت اسلامی تاکید کرد:در بیش از سه دهه از عمر حکومت اسلامی با وجود همه تهدیدات، تحریم ها، جنگ تحمیلی و فتنه های انجام شده در این نظام مقدس، امام خمینی (ره) با شعار ما می توانیم ، به این کشور هویت بخشید چرا که ما د رگذشته فقط یک کشور مصرف کننده بودیم و برای سلاح های انفرادیمان از اسرائیل و آمریکا می آمد، اما امروزه به همه موانعی که داشته و داریم رشد کردیم .

برخی ها که در این نظام مسئولیت دارند هنوز حرفهای زمان طاغوت را می زنند

وی متذکر شد :امروزه برخی از افرادی که دربدنه این نظام مسئولیت دارند هنوز همان حرفهای زمان طاغوت را می زنند که هیچ کاری از دستمان برنمی آید اما بنیانگذار انقلاب براین تفکر خط بطلان کشید و این (ما می توانیم) منشاء تحولات چشمگیر زیادی درکشور شد.

وی یادآور شد:درهمین شهرستان جوانان و نوجوانانی هستند که هاورکرافت اختراع کرده اند و مسئولان باید به این مبتکران کمک کنند .حتی اگر کپی برداری هم باشد کار بزرگی بوده و از برکات جمهوری اسلامی و از رهنمودهای امام خمینی(ره) و توصیه های مقام معظم رهبری است .

وی درپایان خاطرنشان کرد:روز دوازدهم فروردین روز تاسیس نظام جمهوری اسلامی است و باید این روز را عید بدانیم و در برابر همه دنیا سربلند باشیم که توانستیم با دست خودمان تا الان این کشور پیشرفت کرده و این ملت، این جوانان، این همتها و این استقامتهای کشور را الگویی برای جهان اسلام خواهیم ساخت تا نظام اسلامی زیربنای تاسیس حکومت حضرت ولی عصر(عج) درجهان شود.

روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *