RANJ

به گزارش انزلی کلاب به نقل از مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل منطقه آزاد انزلی، کتاب “رنج گنج” که در ۶۷ صفحه به رشته تحریر درآمده، مشتمل بر دیباچه، همنوایی و همگرایی، زیربنایی ترین زیربناها، بندرکاسپین الزمات و اقدامات، تار ما و پود ما و در نهایت باید و نبایدها می باشد.

دراین کتاب مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گزارش عملکردی از دوران مدیریت خود در این منطقه ،مشکلات و مسائل مبتلابه تولیدکنندگان و تجار فعال در آن، راهکارهای پیشنهادی از سوی وی برای برون رفت از مسائل، نقش و جایگاه دبیرخانه مناطق آزاد در تقویت و عملیاتی نمودن ظرفیتها و چالش های پیش روی این مناطق را تبیین نموده است.

بنابراین گزارش در بخشی از متن کتاب اشاره شده که: این کتاب به این دلیل نگاشته شد تا آیندگان بدانند برما چه گذشت تا علاوه بر دانستن دلایل و رویکردهای مدیریت عالی سازمان، مسیرهای طی شده دگر بار تجربه نشود و کارهای نامعقول انجام نگیرد.

سعید رحیمی دراین کتاب با تأکید براینکه ایجاد فضای سالم و آرام در سازمان و از میان بردن تنش و استرس در آن اولین رویکرد مدیریتی بود افزود: واگذاری بندرکاسپین به نهاد مسئول و متولی آن در کشور و تملک اراضی سازمان دو برنامه اصلی برای رفع مشکلات و معضلات منطقه در طول دوران مدیریتی بود.

در بخش پایانی کتاب رنج گنج مدیرعامل منطقه آزاد انزلی تصریح نموده: تجربه سالهای حضور در مناطق آزاد مرا به این باور رسانده که بحث نیروی انسانی و مسائل مربوط به آن یکی از بزرگترین و غامض ترین مسائل و مشکلات این مناطق را بوجود آورده و از سوی دیگر عدم درک صحیح از جایگاه واقعی مناطق آزاد، مهمترین درد مستتر در مسیر تعالی این مناطق در سطوح اقتصاد محلی و ملی می باشد.

گفتنی است این کتاب به منظور دسترسی علاقمندان به صورت فایل (PDF) در پرتال منطقه آزاد انزلی به آدرس اینترنتی www.anzalifz.ir  قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جاوید

۳۰ مهر ۱۳۹۲

جالبه باید خوندنی باشه

پاسخ

مریم لاهوری

۳۰ مهر ۱۳۹۲

خیلی خوبه که مدیران همچین کاری بودند تا با خوندن این نوع کتابها ضعف و قدرت سیستم های مدیریتی در هر بخش مشخص شود

پاسخ

Anzali Free Zone

۳۰ مهر ۱۳۹۲

برای منطقه آزاد انزلی و پشت پرده اعمالش یه رمان هشت جلدی از جنایات و چوب لای چرخ گذاشتن ها و بازی های کثیف پشت پرده ش باید منتشر بشه …. :-D

پاسخ

Anzali Free Zone

۳۰ مهر ۱۳۹۲

چقدر خوب میشه که جناب آقای رحیمی پشت پرده اعمال نفوذ در این منطقه رو برملا میکرد تا دست آقایون در استان رو بشه ;-)

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۳۰ مهر ۱۳۹۲

این خیلی خوبه.ولی واسه این که مدیر بعدی راه اشتباه نره، بهتر اینه که برنامه مدون داشته باشیم نه تو منطقه آزاد بلکه تو تمام ارگانها.تا همه مدیران طبق اون پیش برن.همه جای دنیا اینجوریه.مدیری که میاد ادامه راه قبلی و میره.واسه همینم هست سریع کاراشون پیش میره.اما اینجا یه برنامه که همه طبق اون کار بکنند نیست که هیچ،مدیر که میاد یه کار و میخوابونه یه کار تازه شروع می کنه.نتیجش چی می شه؟بعد چند سال چند تا پروژه وجود داره که همشون نیمه کاره مونده

پاسخ

۳۰ مهر ۱۳۹۲

شاهین جان هشت جلد لازم نیست ، در چند جمله میشه در مورد پشت پرده اونجا گفت

پاسخ

مژگان

mojshekan

۳۰ مهر ۱۳۹۲

رنج گنج؟ دقیقا کدوم رنج و کدوم گنج؟ اصلا داریم؟ :-D :-D

پاسخ

جاوید پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۱۱:

باید اسمش رو می زاشتن گنج نارنج!!!!!!!! چون بدون اینکه رنجی ببرند دارن از گنج های مطنقه آزاد استفاده می کنند!!!!! :-D

sinaclub

sinaclub

۳۰ مهر ۱۳۹۲

راستی دوستان من یه سوال ویه پیشنهاد دارم.می خواستم بدونم خیابونی که میره سمت منطقه آزاد انزلی اسم داره؟اگه نداره مسئولینو تحت فشار بذاریم تا اسم یکی از اسطوره ها یا مشاهیر انزلی رو بذارن روش.مثلاً سیروس قایقران….یه تندیس قشنگ به همراه اسم همین اول خیابون توی اون بلوار وسط خیابون بذارن

پاسخ

majid-sh پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۵۶:

آره خوب میشه
تازه انزلی کلاب اقداماتی بکنه که اسم بندرگاه کاسپین رو بزارن شهید نامجو

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴:

مجید جان اقداماتی رو خیلی وقت پیش شروع کردیم و ان شاء الله به سرانجام می رسونیم

آزاده

۳۰ مهر ۱۳۹۲

خسته نباشند آقای رحیمی اگر فردوسی خدا بیامرز زنده بود حتما در وصف تلاشهای ایشان چنین می سرودند که :
بسی رنج بردی در این سال سی / منطقه آزاد آباد کردی بی یک پاپاسی

پاسخ

sinaclub

sinaclub

۳۰ مهر ۱۳۹۲

اره خیلی خوب می شه

پاسخ