81368162-6045610

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی انزلی از افتتاح کتابخانه‌ در سه روستای بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

مسعود اخوان‌ماسوله در جلسه بخش مرکزی این شهرستان در جمع اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای کپورچال، آبکنار سنگاچین بالا و پایین‌محله و جفرود پایین در محل بخشداری انزلی اظهار کرد: توسعه کتابخانه‌های روستایی از اهداف و اولویت‌های مهم اداره کتابخانه‌های بندرانزلی است.

وی با بیان اینکه ما پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشتیم، افزود: امیدواریم با حمایت بخشدار بندرانزلی به‌زودی شاهد راه‌اندازی کتابخانه در روستاهای این بخش باشیم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی انزلی راه‌اندازی کتابخانه روستایی را در چهار روستای سنگاچین بالا و سنگاچین پایین، کپورچال و جفرود پایین عنوان کرد و گفت: بستر‌سازی برای این امر در اهدای ساختمان و زمین و ساخت کتابخانه‌های مذکور انجام شده است.

وی زمان افتتاح کتابخانه‌های عمومی روستاهای کپورچال، سنگاچین بالا و سنگاچین پایین را در دهه مبارک فجر امسال ذکر کرد.

بخشدار مرکزی بندرانزلی نیز در نشست مذکور یکی از برنامه‌های بخشداری را ارتقای فرهنگ مطالعه مفید با ایجاد فضا برای مطالعه افراد در روستاها دانست.

منوچهر عاشوری تصریح کرد: از اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران انتظار می‌رود با اداره کتابخانه‌ها همکاری و مساعدت داشته باشند تا شاهد راه‌اندازی کتابخانه در روستاها به‌ویژه روستاهای پرجمعیت که استعداد این کار را دارند، باشیم.
منبع: فارس- انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

جناب آقای مسعود اخوان ، سلام
با تشکر از تلاش های شما،
وضعیت فعلی و تصمیمات مرتبط با کتابخانه آبکنار در خبر فوق مشخص نیست و بدیهی است موضوع افتتاح در دهه فجر امسال شامل حال آن نمی شود ، زیرا کتابخانۀ آبکنار پس از آسیب جدی در برف زمستان ۹۲ ، با تعلل در بازسازی مواجه شد و باقیمانده ساختمان در اثر عوامل جوی از قابلیت ترمیم پذیری خارج شد.
در هفته های پس از برف سهمگین ، جنابعالی بودجه مورد نیاز برای مرمت یا بازسازی کتابخانه را ۱۵۰ میلیون تومان برآورد کردید اما پس از ماه ها اعلام شد بودجه تخصیصی مبلغ ۳۰ میلیون تومان است !!!!! و آقای بادروح سرپرست محترم کتابخانه های عمومی استان تأیید کردند که مبلغ ۷۸ میلیون تومان در اختیار فرمانداری انزلی قرار گرفته تا برای کتاب خانه های انزلی منجمله کتابخانه آبکنار صرف شود.
با توجه به اینکه تا پایان سال زمان زیادی باقی نیست ، آیا عملیات بازسازی آغاز خواهد شد یا بودجۀ آن را عودت خواهید داد؟ احتمالا” راضی نخواهید شد بودجۀ کتابخانه آبکنار را در کتابخانۀ دیگری هزینه کنید.

پاسخ