80803647-4823998

رییس اداره کتابخانه های عمومی بندرانزلی گفت : با هدف جلب هرچه بیشتر مردم به وی‍ژه جوانان به مطالعه، سه هزار عضو گیری رایگان انجام دادیم .

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا، ˈ مسعود اخوان ماسوله ˈ عصر پنجشنبه در جلسه انجمن و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان اظهار کرد : بندرانزلی دارای چهار کتابخانه عمومی ( دو کتابخانه شهری و دو روستایی ) و سه کتابخانه مشارکتی با بیش از ۵۱ هزار جلد کتاب و پنج هزار و ۵۰۰ عضو فعال است .

وی یادآور شد: کتابخانه های بندرانزلی یک هزار و ۷۱۰ متر مربع فضا و ۱۴ کتابدار متخصص دارند و کلیه کتابخانه ها مجهز به اینترنت و نمایه نشریات و خدمات فرهنگی هستند.

اخوان جذب یکصد میلیون ریال در سال ۹۱ از محل نیم درصد شهرداری ، خرید تجهیزات اداری و کتابخانه ها به مبلغ ۱۳۰ میلیون ریال ، دریافت ۳۰ هزار نسخه کتاب و خرید بیش از یک هزار جلد کتب مورد نیاز کتابخانه ها به مبلغ ۳۰ میلیون ریال را از مهمترین اقدامات انجام شده در مدت تصدی خود عنوان کرد.

وی همچنین به پی گیری برای دریافت زمین جهت ساخت مجموعه فرهنگی با اعتبار نهاد کتابخانه های عمومی کشور و تلاش برای جذب منابع خیرین ،تشکیل کانون های ادبی و قرانی کتابخانه ها ، جذب دو کتابدار برای روستاهای لیجارکی و آبکنار، تشکیل تعداد هفت جلسه انجمن و کمیته را بعنوان بخشی از فعالیت های صورت گرفته اشاره کرد.

اخوان محدودیت فضای مطالعه و کمبود فضای کتابخانه ها ، اعتبار ناکافی جهت هزینه های جاری ، فقدان وجود اعتبار جهت ساخت کتابخانه های جدید التاسیس و توسعه و بازسازی کتابخانه های موجود ، عدم حمایت از نویسندگان و شاعران شهرستان ، فقدان جایگاه و نمایشگاه دائمی کتاب در شهرستان را از جمله چالش های فرهنگی موجود در بندرانزلی عنوان کرد.

فرماندار بندرانزلی نیز در ادامه این جلسه کتاب و کتابخوانی را از شاخصه های توسعه فرهنگی هر شهر و روستا عنوان کرد .

ˈ سعادتمند داوودی ˈ اظهار کرد : بندرانزلی از نظر سرانه مطالعه رتبه دوم کشور را دارد و این نشان دهنده جایگاه والای مباحث فرهنگی است .

وی خاطرنشان کرد: تعداد انجمن های فرهنگی و میزان فعالیت های قرآنی شهرستان چشمگیر است .

داوودی با اشاره به عدم بهره مندی شهرستان از اعتبارات شاخص بندی استان و دو درصد نفت و گاز، خواستار اجرایی شدن مصوبه دولت در خصوص کتابخانه های شهرستان شد.

فرماندار بندرانزلی در خاتمه گفت: کار شهرداری و شورای شهر فقط کارهای عمرانی نیست بلکه رسیدگی به مسائل فرهنگی ، ادبی ، علمی ، ورزشی از وظایف مهم شهرداری ها است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *