hosein-Eghmaz

کاپیتان اسبق تیم ملی بوکس ایران در بازی های المپیک ۱۹۷۲مونیخ، در ساعات اولیه بامداد امروز پس از مدتی که در بستر بیماری حضور داشت جان به جان آفرین تسلیم کرد. حسین اغماض طی دوران بیماری در یک ماه گذشته، دو بار تحت عمل جراحی قرار گرفت و متاسفانه حمایت شایسته ای از این قهرمان ملی صورت نپذیرفت.  مراسم تشییع مرحوم حسین اغماض امروز ساعت ۱۵ و ۳۰ از سالن ورزشی شهید انصاری شهرستان بندرانزلی برگزار گردید.

ˈحسین اغماضˈ یکی از دهها چهره ملی است که توسط پهلوان عزیز وکیل منفرد تقدیم کشور شده است. حسین اغماض زاده ۲۴ بهمن ماه سال ۱۳۲۴ در بندر انزلی است. حسین اغماض بوکس رااز سال ۱۳۴۰ در بندر انزلی و باشگاه گیو بندر انزلی به سرپرستی مرحوم عزیز وکیل منفرد پدر ورزش گیلان،  شروع کرد.

مربیان وی در دوران ورزشی خود عبارت است از مرحوم ایرج سلامی کهن و مرحوم مظفر مسافری . وی هم دورهٔ آقایان حجت بربری، نصرت وکیل منفرد، سهراب وکیل منفرد، داوود بلانش، قاسم سلمسلانی، جبار فعلی، رشید احراری، فریدون پیجر ریش سفید، خلیل مسافری، انور در طلوعی و حسین براری بود .

در یک دوره از مسابقات آسیایی پای چپ او به علت پارگی بخیه خورد بود . رئیس فدراسیون وقت جناب آقای پیاس نازار بکیان او رااز شرکت در مسابقه منع نمود، چون امکان بریدن پای او نیز مطرح بود، در صورت عدم شرکت حسین اغماض ایران به مقام سوم می‌رسید و با شرکت وی در مسابقه و حتی در صورت باخت تیم ایران در مکان دوم قرار می‌گرفت وی با شرکت در این مسابقه در مقابل نماینده تایلند ایران را به مقام دوم آن رقابتها رساند . از سال ۱۳۶۴ بعلت تعطیل شدن بوکس که بعنوان مربی در نیروی دریایی استخدام شد و انجام وظیفه می‌کرد . و هم اکنون بازنشسته این سازمان می‌باشد .

وی علاوه بر قهرمانی آسیا و جهان، کاپیتان تیم ملی بوکس ایران در بازی های المپیک مونیخ ۱۹۷۲ بود و دارنده ۱۶ مدال طلا از میدان های مختلف داخلی و خارجی بود و موفق به  دریافت جایزه دستکش طلایی شده بود.
وی از سال ۱۳۴۰ در مسابقه های آموزشگاه های کشور شرکت کرد و چهار مرتبه قهرمان آموزشگاه ها شد. اغماض چهار مدال طلا ، عنوان قهرمانی رقابت های کارگران کشور و چهار مدال طلا و مقام قهرمانی مسابقه های نیروهای مسلح ایران و پنج مدال طلا از مسابقه های بوکس قهرمانی ایران را داشت.

او  در مسابقه های بین المللی بوکس دهه فجر در سال های ۱۳۷۱ و ۱۳۷۲ سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان بود و پس از آن نیز رییس کمیته مربیان بوکس بندرانزلی، استان گیلان و عضو کمیته آموزش فدراسیون و کمیته فنی فدراسیون بوکس بود.

کاپیتان اسبق تیم ملی بوکس ایران و قهرمان شهر انزلی و ایران بامداد ۲۸ دیماه ۱۳۹۱ دیده از جهان فروبست. روحش شاد و یادش گرامی 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۲۸ دی ۱۳۹۱

ضایعه درگذشت حسین اغماض بر خانواده محترم او و مردم انزلی تسلیت باد !
او را هرگز از یاد نخواهیم برد …

پاسخ

۲۸ دی ۱۳۹۱

عمو حسین رو مثل پدرم دوست داشتم
روحش شاد

پاسخ

۲۸ دی ۱۳۹۱

سلام

قدر آئینه بدانیم چو هست …

روحش شاد و یادش گرامی

پاسخ

مژگان

mojshekan

۲۸ دی ۱۳۹۱

خداوند روحشون رو قرین رحمت کنه، قدر ورزشکارای بزرگمون رو بدونیم تا زنده ان…

پاسخ

carisma

۲۸ دی ۱۳۹۱

روحش شاد ! تا آخرین لحظه عمرش از بی توجهی مسئولان رنج برد

پاسخ

۲۸ دی ۱۳۹۱

روحش شاد

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۸ دی ۱۳۹۱

خدا رحمتش کنه، واقعا اگه انتظار داریم جوانان به سمت ورزش برن این طرز حمایت از یک قهرمان ملی نبود.

پاسخ

guilak

گیلک

۲۸ دی ۱۳۹۱

مرحوم حسین اغماض ازجمله افتخار افرینان انزلی و ایران بودند.ان مصاحبه ای که از ایشان از تلویزیون گیلان پخش شد واقعا تامل برانگیز و ناراحت کننده بود.بنده این ضایعه را به خانواده ارجمندشان تسلیت عرض نموده و برای ایشان امرزش و مغفزت الهی را مسئلت مینمایم.امیدوارم اگر غفلتی از این مرد شده بوده تلنگری برای حواس جمعی مسئولین عزیز باشد.

پاسخ

بهروز

۲۸ دی ۱۳۹۱

روحش شاد زمانی مربی ام بود و خیلی چیزها ازش یاد گرفتم

پاسخ