82175007-70912657[1]

شهردار انزلی استفاده از سیستم های نوین تصفیه فاضلاب خانگی را در راستای کاهش ورود آلودگی به تالاب بین المللی انزلی، مهم و از دغدغه های مدیریت شهری دانست.
رضا پورشعبان شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست تخصصی بررسی بهبود سیستم های تصفیه پساب انزلی در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با استفاده از سیستم های بی هوازی در تصفیه فاضلاب، می توان آلودگی های ناشی از آن را کاهش داد.
وی یادآور شد: هدف اصلی شهرداری تامین شرایط بهداشتی برای زندگی مردم و حفاظت از محیط زیست پاک است .
به گفته شهردار انزلی، طرح هایی از این دست درصورت فراگیر شدن می تواند به عنوان پایلوت و در راستای کاهش ورود آلودگی به تالاب از سوی سایر شهرها و بخش های حاشیه تالاب مورد استفاده قرار گیرد .
پورشعبان یکی از دلایل کمبود آب در کشور را ورود فاضلاب های تصفیه نشده به منابع آبی دانست و تصریح کرد: با توجه به رشد جمعیت و افزایش بیماری های واگیردار ، استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب در راستای کاهش اینگونه بیماری ها به عنوان یکی از مهمترین اثرات مطلوب استفاده از آن بیش از پیش ضرورت دارد.
وی با اشاره به انجام این طرح به عنوان پایلوت در شهرک ۸۰خانواری الزهرا و با اعتباری حدود ۸۵۰ میلیون ریال یادآور شد: با استفاده از سیستم های نوین تصفیه فاضلاب می توان علاوه بر نگهداری از پساب مصرفی درمواردی مانند استفاده به عنوان آب آتش نشانی، آبیاری فضای سبز و شستشوی معابر نیز مورد استفاده قرار داد.
پورشعبان همچنین از اجرای این طرح در مجتمع اقامتی ۲۰واحدی طرح دریای شهرداری و سرویس های بهداشتی در خیابان اطباء خبرداد و خاطرنشان کرد: در راستای کاهش ورود فاضلاب های خانگی به عنوان یکی از منابع آلودگی های ورودی به تالاب، شهرداری هم برای تشویق شهروندان دراستفاده از سیستم جدید تصفیه فاضلاب با ارائه تخفیفات و شرایط ویژه کمک می کند.
وی با اشاره به هزینه های سنگین اجرای سیستم های تصفیه فاضلاب و همچنین تعمیر و نگهداری آن تاکید کرد: در صورت کاهش ورود فاضلاب به تالاب انزلی، حتی به مقدار یک متر مکعب، کار بسیار بزرگی انجام داده ایم.
نشست تخصصی بررسی بهبود سیستم های تصفیه پساب انزلی در راستای برنامه های کمیته علمی دومین جشنواره گلدهی لاله تالابی برگزار شد و رئیس دفتر سازمان نظام مهندسی گیلان، نماینده مردم انزلی درمجلس شورای اسلامی، شهرداران ناحیه یک و دو انزلی نیز حضور داشتند

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیار فرد

۱۴ مرداد ۱۳۹۵

سخنی با شهردار -شورای محترم شهر و مسئولین محترم ذیربط در خصوص آب انزلی:
تغییر ساختار جمعیتی انزلی طی دهه های اخیر، اهمیت نیاز به تغییر در شیوه های مدیریت تقاضای آب شرب شهری بیشتر کرده است از مسئولین تقاضا داریم در خصوص وضعیت مطالعه و پیشرفت اجرایی طرح شبکه آبرسانی و آبیاری فضای سبز شهری (جداسازی شبکه آب شرب شهری از شبکه آب فضای سبز) شهرستان انزلی اطلاع رسانی فرمایند. باطلاع شهروندان می رسانیم با اجرای طرح شبکه آبرسانی فضای سبز، امکانات بالقوه برای مصارف عمومی شهرداری از جمله آتش نشانی و سایر خدمات به خصوص در فصول غیرآبیاری که نیاز به اینگونه خدمات بیشتر خواهد بود فراهم می‌گردد. با تشکر

پاسخ