13910717000279_PhotoA[1]

اسحاق شعبانی امروز در انزلی با اشاره به وضعیت صید ماهیان استخوانی در گیلان اظهار کرد: در ۱۰ روز گذشته صید انواع ماهیان استخوانی دریا خزر در گیلان کاهش داشته است.

وی کاهش صید ماهیان استخوانی را به دلایل نامناسب بودن شرایط جوی و وضعیت دریا عنوان کرد و گفت: هوا هنوز سرد بوده و شرایط جوی در کاهش صید تاثیر می‌گذارد.

مدیر کل شیلات گیلان با اشاره به اینکه تا روز گذشته دو هزار و ۲۷۳ تن ماهی استخوانی در گیلان صید شده است، افزود: از مقدار مذکور ماهیان صید شده، حدود یک‌هزار و ۷۷۰ تن ماهی سفید بوده که معادل ۷۸ درصد است.

وی با بیان اینکه ۱۹ درصد ماهی کفال صید شده است، تصریح کرد: ۷۵ درصد نیز دیگر گونه‌های ماهی در دریای خزر صید شده است.

شعبانی درباره پایان صید ماهیان دریای خزر خاطرنشان کرد: بر اساس مقررات ۱۵ فروردین پایان صید ماهیان دریای خزر است اما با توجه به کاهش احتمال دارد زمان پایان صید تمدید شود.

وی با اشاره به اینکه صیادان گیلانی باید به مقدار مورد صید ماهیان استخوانی برسند، یادآور شد: صیادان گیلان ۲ هزار تن دیگر باید ماهی صید کنند و امیدواریم با مناسب شدن شرایط جوی، این مقدار ماهی صید شود.

به گفته مدیر کل شیلات گیلان، حدود ۴ هزار صیاد گیلانی در قالب ۵۲ تعاونی پره صید ماهیان استخوانی را انجام می‌دهند.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد

۸ فروردین ۱۳۹۵

اگر دو هفته دیگر از موعد مقرر هم تمدید شود می شود تا جمعه ۲۷ فروردین و به فرض محال که تا به حال سابقه نداشته است تا ۳ اردیبهشت تمدید گردد. از الان تقریبا می شود ۲۵ روز .
آیا می شود در این ۲۵ روز به اندازه تقریبا ۶ ماه گذشته صید صورت گیرد ؟

الان در حال نابودی ذخایر دریایی هستیم . ماهی بزرگ تقریبا نسلش کنده شده است. لطفا به زیر پل شبه بازار سر بزنید تا صحبتهای بنده رو تایید کنید.
همه شده ماهی کوچک.

پاسخ