cccc fz2

 مدیرعامل منطقه آزاد انزلی:
باهمکاری نهادهای ذی ربط کارت بازرگانی ملی دراین منطقه صادر می گردد

 به گزارش انزلی کلاب و به نقل از مدیریت روابط عمومی و اموربین الملل منطقه آزاد انزلی، سعید رحیمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل  این منطقه با اعلام اینکه تاکنون ۸۶ کارت بازرگانی ملی در منطقه صادر شده اظهار داشت: باهمکاری اتاق بازرگانی صنایع،معادن و کشاورزی گیلان این منطقه موفق به صدور و تمدید کارت بازرگانی در گستره ملی شده است.

وی با بیان اینکه به موجب ماده ۲ قانون صادرات و واردات مصوب مجلس شورای اسلامی در تاریخ دوم تیر ماه سال ۱۳۷۲، تعریف کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می‌شود به امر تجارت خارجی بپردازد افزود: بر اساس مقرراتی که در حال حاضر در دست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور به مدت یک سال بوده و تمدید کارت بازرگانی با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می‌شود .

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی کارت بازرگانی را سندی به منظور شناسایی، نظام مندی فعالیتهای تجارو بازرگانان کشور اعلام نمود ودر خصوص کاربردهای کارت بازرگانی گفت: ثبت سفارش و ترخیص کالا، واردات از مناطق آزاد، مبادرت به حق العمل کاری در گمرک و صادرات کلیه کالاهای مجاز از جمله کاربردهای کارت بازرگانی است.

رحیمی با بیان اینکه مناطق آزاد به منظور تقویت و رشد اقتصاد کشور، افزایش درآمدعمومی، تولید و صادرات کالاهای صنعتی داخلی و توسعه فعالیت‌های اقتصادی ایجاد شده‌اند تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذاریکی از مهمترین اولویتهای مناطق آزاد کشورمان است که در این میان مسئولان مناطق باید از هر فرصتی برای جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی استفاده کنند.

وی افزود: در برخی از مناطق آزاد کشورمان زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران و بازرگانان  تکمیل نشده و مناطق می‌توانند با مشوق‌هایی مناسب حضور سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد را تسریع نمایند و در این میان کارت بازرگانی و تسهیلاتی که در ازای دریافت این کارت به سرمایه‌گذاران و بازرگانان داده می‌شود، می‌تواند یکی از فرصت ها و مشوق های مناسب برای جذب سرمایه‌گذار باشد.

رحیمی با قدردانی از حسن همکاری رئیس و پرسنل اتاق بازرگانی استان گیلان در فعال سازی این ظرفیت قانونی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی فعال در منطقه آزاد انزلی اضافه کرد: حضور مشترک در نمایشگاه های بین المللی و اختصاصی در کشورهای حاشیه دریای خزر و قفقاز بهمراه فراهم نمودن شرایط مذاکره با سرمایه گذاران خارجی گیلان از دیگر همکاریهای مشترک دو طرف است که موجب فعال سازی ظرفیتهای بازرگانی-تجاری منطقه برای فعالین اقتصادی داخلی و خارجی شده است.

گفتنی است دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی صنایع،معادن و کشاورزی گیلان در منطقه آزاد انزلی به منظور گسترش همکاریهای و ارائه خدمات سریع تر به بازرگانان مستقر شده و نقش بسزایی در تسهیل فرایند صدور و تمدید کارت بازرگانی داشته است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *