ژرفاب در انزلی کلید خورد ‎

  • 5 سال پیش
  • ۶ ديدگاه
koorosh
فیلم مستند ژرفاب به کارگردانی کوروش فرزانگان در بندرانزلی کلید خورد . 
تصویربرداری فیلم مستند ژرفاب به کارگردانی کوروش فرزانگان از چهارشنبه در تالاب بین المللی بندرانزلی آغاز شد .
این فیلم مستند تولید انجمن سینمای جوان انزلی است . فرزانگان در گفت و گو با خبرنگار انزلی کلاب در رابطه با مستند ژرفاب اظهار داشت : این فیلم مستند نگاهی به زیبایی های تالاب انزلی از جمله آوازهای مردم حاشیه تالاب بین المللی انزلی ، صنایع دستی و آیین های مردم حاشیه تالاب  بین المللی انزلی دارد .
برنده جایزه بزرگ شهید آوینی افزود : با ساخت این فیلم می خواهیم به مردم اعلام کنیم تالاب انزلی هنوز زنده است و وجود دارد . مردم یک جورهایی از بس که گفته اند تالاب انزلی در حال نابودی است این گنجینه ارزشمند محیط زیست ایران را فراموش کرده اند . می خواهیم بگوییم این اکوسیستم زنده است و مردم این منطقه هنوز دارند از آن ارتزاق می کنند .
کوروش فرزانگان مستند ساز انزلیچی از نخبگان سینمای مستند ایران در دهه ۸۰ به شمار می آید . وی در سال های ۸۱ و ۸۳ با فیلم های کسی می آید و الماس آبی برنده جایزه جشنواره مستند کیش در بخش فیلم های کوتاه شد . فیلم پایان او در سال ۸۲ در بخش نوعی نگاه جشنواره مستند کیش به عنوان بهترین اثر برگزیده شد .
سال ۸۴ یکی از بهترین سال های کار هنری کوروش فرزانگان محسوب می شود . فرزانگان در این سال با فیلم ضد خاطرات بهترین مستند ساز ایران در بخش تجربی شناخته شد . مالای او ، تندیس سیمین جشنواره رشد را برای بندرانزلی به ارمغان آورد . وی همچنین به خاطر فیلم پایان در جشنواره فرهنگ و صنعت ، برنده جایزه انجمن فیلم کوتاه ایران شد . دیپلم افتخار جشنواره ملل اتریش با فیلم الماس آبی دیگر افتخار کسب شده توسط این دانش آموخته رشته جغرافیا در مقطع کارشناسی در این سال است . کوروش فرزانگان همچنین با فیلم مالا در سال ۸۴ برنده جایزه بزرگ شهید آوینی شد .
گفتنی است نام کوروش فرزانگان به عنوان یکی از مستند سازان برجسته سینمای ایران در کتاب برگزیدگان ۲۵ سال سینمای مستند ایران ثبت شده است .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مهران

۲۸ تیر ۱۳۹۲

دستت درد نکنه آقای فرزانگان بابت همه زحماتی که برای هنر این شهر کشیدید

پاسخ

۲۸ تیر ۱۳۹۲

درود بر شما
با آرزوی موفّقیّت روزافزون و سلامتی برای کوروش فرزانگان

پاسخ

۲۸ تیر ۱۳۹۲

کوروش عزیز امیدوارم موفق باشی

پاسخ

مهدی پیشوایی

۲۸ تیر ۱۳۹۲

سلام به دوست خوبم کوروش فرزانگان عزیز.موفقیت شما در امر هنر فیلمسازی باعث خشنودی وسرافرازی ماست.امیدوارم کار جدیدتان هم همچون کارهای قبلیتان با افتخاری بس افزون برایتان ودر واقع برای جامعه هنری انزلی به پایان رسد۰

پاسخ

۲۸ تیر ۱۳۹۲

تبریک به کوروش عزیز-افتخار شهرمون

پاسخ

عمران حیدرپور

عمران حیدرپور

۲۸ تیر ۱۳۹۲

معلم خوبم بابت تمام زحمات بی دریغت و از این که اسم زیبا تالاب انزلی رو زنده کردی ازت متشکرم
.
.آقا کوروش به امید موفقیت های آینده
منتظریم ….. بدرود

پاسخ