zzz shora 01

آیا شورای شهر چهارم انزلی میتواند گره گشای مشکلات بیشمار شهر انزلی باشد؟ آیا میتواند موجب خارج شدن این شهر توریستی از بن بست توسعه شود؟ آیا آنها میتوانند فارغ از جناح ها، با مسائل پیرامون شهر غیر سیاسی برخورد و برای شهر تصمیم گیری کنند ؟ اینها مواردی است که به زودی توسط خود اعضای شورا با عملکردشان پاسخ گفته خواهد شد هر چند که از اعمال و اقداماتشان تا کنون هم میتوان به نتایجی در خصوص عملکردشان در آینده نیز دست یافت.

معرفی چهار کاندیدای غیر بومی، با سوابقی نه چندان دندانگیر ما را دلنگران آینده شهر انزلی میکند، شهری با پتانسیل های بلقوه که متولیانش آنچنان که شایسته است دلسوز آن نیستند و گاها منافع شخصی و حزبی در آن به منافع جمعی و آینده شهروندانش ارجح میشود.

اگر آنها واقعا میخواهند فردی شایسته و غیر سیاسی را به کرسی شهرداری انزلی برسانند پس این گزینه های محدود مطرح شده و عدم برگزاری فراخوان  چه معنایی میتواند داشته باشد؟!!

اگر اعضای شورای شهر از بین همین گزینه ها شایسته سالاری را مد نظر قرار خواهند داد، پس چرا اطلاعاتی توسط سخنگوی شورا برای نحوه بررسی و نگاه این اعضا و شاخصه های مد نظرشان در انتخاب شهردار انزلی مطرح و اطلاع رسانی نمیشود؟!!

==== اصلاحیه ====

وقتی در همین استان خودمان و در کنار گوشمان، حتی برای بررسی صلاحیت نامزدها کاگروهی تشکیل شده است و جالبتر آنکه جلسات بررسی این کارگروه نیز به صورت علنی برگزار میشود، متاسفانه در شورای شهر انزلی شرایط کاملا متفاوت است و از نگاه ما فعلا این شورا را میتوان “شورای لابی های پشت پرده و کشمکش های قدرت” نامید.

باید منتظر ماند و دید که شورای شهر چهارم انزلی که ضمام امور این شهر برای چهار سال به دست آنها سپرده شده چه عملکردی از خود بر جای خواهند گذاشت …

نکته: با توجه به اطلاعات دریافتی از بابت اشتباه این سامانه خبری در خصوص تعداد جلسات برگزار شده توسط شورا ضمن پوزش از کاربران به اطلاع میرساند که شورای اسلامی شهر بندر انزلی تا کنون سه جلسه برگزار کرده است که دو جلسه آن به صورت علنی بوده است. 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

امیر حسین

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

اعضای شورای شهر به دنبال شهردار حرف گوش کن هستن

پاسخ

مهسا

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

ما هیچ وقت حتی تصورش رو هم نمی کردیم این شورای شهر بخواد به درد مردم برسه. اینها فقط و فقط به فکر منافع خودشون هستند. موقع انتخابات که می شه بیش از حد فعالند و همش دروغ به خورد مردم می دند واقعا آدم از این جو حالش بد می شه :reallyangry:

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

البته هنوز زمان نیازه تا بشه راجع به شورای شهر به جمع بندی رسید ولی خوب عملکرد شورا فعلا این رو نشون میده. باید منتظر ماند و دید …

پاسخ

جوون این شهر

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

ما به شما امید بسته بودیم که لااقل با صندلی سپید کمی اعضای شورا پاسخ گو باشن که اونم به لطف بد قولی های شما و امروز و فردا کردنتون به باد فراموشی سپرده شد … سایت انزلی کلاب ، وقتی شما از اعمال و اقدامات شورا حرف میزنید و میگید تا کنون هم میتوان به نتایجی در خصوص عملکردشان در آینده نیز دست یافت پس خودتون چرا نتونستید به قول و اعمال و اقداماتتون در مورد یک پرسش و پاسخ ساده عمل کنید ؟؟؟؟ هر کس رو باید در حوزه ی کاری خود بازخواست کرد
شما برای یک پرس و پاسخ ۵ نفره ۳ ماه برنامه ریزی کردید و ما هیچ جوابی ندیدم و هیچ پستی در این مورد از این سایت مخابره نشد. بعد ۱۳ جلسه ی غیر علنی شورا انتفاد میکنید که مسئله ی مهم انتخاب شهردار رو در دستور کار دارن ؟؟
بهتره که شما که خود رو تیریبون همه اهالی بندر انزلی میدونید به قولای خودتون نسبت به اهالی انزلی عمل میکردید بعد شورا رو به باد انتقاد میگرفتید . این اهالی انزلی از هیچ چیز شانس نیاوردن

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ مهر ۱ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۳۸:

حق با شماست ولی این سهل انگاری اعضای شوراست که حتی برخی داوطلبانه در آن شرکت داشته اند. ما رسانه ایم و مخاطب را به مسئولین پیوند میدهیم این گوش شنوای و شان مسئولین است که در باب اطلاع رسانی و پاسخگویی به وظایف خود عمل کنند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

دوست عزیز ما جوون انزلی ، البته شاید به نوعی حق با شما باشد اما باید کار رسانه ای آن هم در این شهرستان انجام داده باشی تا شرایط ما را درک کنی ، اینکه دوستان عزیزی می گویند مصاحبه می کنیم و سپس به صورت خودجوش انصراف می دهند ، اینکه خبرهای شهرستان را با وجود این سایت خبری با بازدید فوق العاده بالا به ایسنا و ایرنا و … مخابره کنند ، اینکه اعضای محترم شورای شهر کارهای مهمتری از پاسخگویی به یک سایت خبری تحلیلی دارند و آن هم لابی گری برای انتخاب شهردار و سفرهای خارج از کشور و …
در این شرایط و با این همه موانع نمره عملکرد « انزلی کلاب » اینگونه که شما توصیف می کنید نیست ، ای کاش به جای تحت فشار قرار دادن سایت ، اندکی مسئولین را برای پاسخگویی تحت فشار قرار می دادید.

پاسخ

جوون این شهر پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۵:

بله مجید جان من کاملا از سختی های کاری شما دورادور با دوستی ای که با آرش جان و آقا نوید دارم درجریانم . اما گفتید من شهروند این شهر مسئولین رو تحت فشار بزارم ؟؟؟ شما بگید چطوری من همون کار رو میکنم . منی که فقط یک دانشجو هستم و فقط یک شهروندم و هیچ امکاناتی و رسانه ای ندارم چطوری مسئولین رو تحت فشار بزارم ؟؟؟ پس باز هم بر میگردیم به همان نقطه اول که رسانه ابزار ماست . مگه شعار انزلی کلاب تیریبون برای همه اهالی بندر انزلی نیست ؟؟؟؟؟
پس منه شهروند باید از تیریبونی که در اختیارم هست درخواست کنم حالا اگر این تیریبون توپ رو در زمین مسئولین شوت میکنه دیگه اون یه حرف دیگه ایه و بهانه ای بیش نیست . اما من به عنوان یکی از اهالی همین انزلی از این رسانه خواستم که فشار بیاره و پیگیری کنه . چرا از همین آقای احمدی فرد که علاقه ی زیادی به صندلی سپید دارن شروع نمیکنید . ایشون که حرفای زیادی برای مطرح کردن در صندلی سپید دارن . پس کوتاهی از شما بوده که ایشون همه ی ماجرا رو به صندلی سپیدی که معلوم نیست کی میخواد برگذار بشه منتقل میکنه . شاهین جان گفته بودن مسئولین علاقه ای ندارن و گفتند ما رسانه ایم و مخاطب را به مسئولین پیوند میدهیم اما با کامنت هایی که من زیر این پست دیدم متوجه شدم انزلی کلاب علاقه ای ندارد به اطلاع رسانی چون مسئولین کاملا پاسخ گو هستند .
خواهشا پیگیریه بیشتری بکنید و برای پاسخ گویی فشار بیشتری بیارید چون رسانه و تیریبون همه ما اهالی بندر انزلی شمایید …

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۵۷:

جوون عزیز این شهر، مطمئن باشید پیگیر هستیم و شاید دلیل تاخیر ارسال پاسخ ها به علت نزدیکی انتخاب شهردار باشه و احتمال داره اعضا منتظر هستند تا خط و مشی شورا مشخص بشه و سپس اقدام به پاسخگویی کنن. مطمئن باشید پیگیر هستیم.

امیر احمدی فرد

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

با سلام و عرض ادب ، چند نکته را میخواستم در خصوص مطالب فوق خدمت شما همشهریان عزیز عرض کنم
همانطور که بنده و اکثر اعضاء شورا بارها اعلام کردیم که برگزاری جلسات علنی شورا حق مردم می باشد و بنده به شخصه تمام تلاش خودم و در این خصوص برای ادای حق شما انجام خواهم داد. ولی برای روشن شدن افکار عمومی بر خودم واجب دونستم تا یکسری مطالب را خدمت شما عرض کنم
ا بر طبق ماده ۹ آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها جلسات شورا بعد از اولین جلسه و بصورت عادی هر ماه دوبار در محل شورا تشکیل می شود. و در تبصره همین ماده امده است در صورت درخواست کتبی فرماندار یا شهردار و یا به تشخیص خود اعضاء و ضرورت تشکیل جلسه موظف به تشکیل جلسه فوق العاده است
حالا سوال من اینجاست: با گذشت ۲۰ روز از عمر شورای چهارم ما چطور میتوانستیم ۱۵ جلسه برگزار کنیم؟. در حالیکه شورای شهر تهران بزرگ تا به امروز ۶ جلسه برگزار کرده .
ما در طول این مدت ۳ جلسه برگزار کردیم که ۲ جلسه بصورت علنی برگزار شده و انشاءالله مابقی جلسات هم بصورت علنی خواهد بود. و بنده خودم از همین سایت که جا داره از آقای نویدی تشکر کنم از تمام علاقه مندان دعوت به شرکت در جلسه علنی انتخاب شهردار را داشتم
من از مدیریت انزلی کلاب خواهش میکنم با توجه به اینکه در این مدت توانسته اید علاقه مندان زیادی به خودتون اختصاص بدید ، قبل از انعکاس مطالب با سخنگوی شوراء جناب آقای جلالوندی هماهنگ باشید تا خدای نا کرده اینگونه مطالب کذب در سایت انزلی کلاب درج نشود.
من از همه عزیزان پوزش می خواهم و انشاءالله بزودی با حضور در صندلی سپید بیشتر در خدمت شما خواهم بود.
با تشکر- برادر کوچیک شما امیر احمدی فرد

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۴۲:

با سلام و تشکر از شما جناب آقای احمدی فرد، مقاله اصلاح گردید.

امیر احمدی فرد

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

در ضمن مطالب زیادی در خصوص گزینه های انتخاب شهردار و روند رسیدن به این عزیزان را در صندلی سپید مطرح خواهم کرد.
ولی این بی انصافی هست که شما عزیزان بخواهید اینگونه در مورد ما قضاوت کنید که ما بدنبال شهردار بومی نبودیم. حداقل ما با ۴ گزینه بومی وارد مذاکره شدیم که هیچکدام حاضر به ارائه برنامه بنا به دلایلی نشدند.
ولی آیا شما که نوشتید ۴ گزینه با سوابق نه چندان دندانگیر، میخواستم عرض کنم آیا کسی که دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی عمران و شهردار نمونه استان گیلان در سال ۸۹ بوده، نماینده شهرداران شرق گیلان بوده و عضو پایه یکم نظام مهندسی هستش و ۲۶ سال سابقه خدمت در شهرداری و هم اکنون بعنوان رئئس اداره راه و شهرسازی لنگرود و کسی که در طول ۴ سال تونست بودجه شهرداری لنگرود را ۸۰۰درصد رشد بده و مسئولیت حداقل ۱۰۰۰۰ فقره پروانه های ساختمان در سطح شهرهای استان گیلان را داشته (جناب آقای مهندس پورقربان) این رزومه دندانگیر نیستش؟؟
البته بنده منکر این نیستم که در شهر خودمون از این افراد نداریم ولی همانطور که عرض کرم بنا به دلایلی نخواستند این مسئولیت خطیر را قبول کنند.
انشائالله در صندلی سپید بیشتر توضیح میدم.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
یا علی

پاسخ

محقق پاسخ در تاريخ مهر ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۲:

سلام اقا ی احمدی فرد شما خیلی با اطمینان صحبت میکنید یا خوب تحقیق نکردید یا … ایشان که شما میگوویید سرپرست شهرداری لنگرود بودند نه شهردار و سوابق در خشانی که از آن نام بردید ندارند بنده با ایشان همکار بودم و با اطمینان میگویم ایشان پایه یک ندارند و به عنوان شهردار در شهرداری سوابق خوبی ندارند اگر واقعا دلسوز هستید واقعا تحقیق کنید و از بین مردم انزلی یکی را انتخاب کنید اخه یه آدم از جای دیگه چه می دونه معضلات شهر ما چیه از شما این رفتار بعیده …

امیر احمدی فرد پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۵۵:

سلام خدمت محقق عزیز
میتونید بگید از سال ۸۶ لغایت ۹۰ چه کسی شهردار لنگرود بود؟

محقق پاسخ در تاريخ مهر ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۱:

با سلام نمیدانم شما تحقیق کافی نکرده اید یا ….. من با آقای پور قربان همکار بودم ایشان سوابق درخشانی که نوشته اید را ندارند ایشان سرپرست شهرداری لنگرود بودند نه شهردار و مهندس پایه یک نیستند فقط ۲۶ سال سابقه را درست نوشتید خواهشا اگر واقعا دلسوزید درست تحقیق کنید بعد ایشان از لنگرود چطور میتواند بدانند در شهر ما چه مشکلاتی وجود دارد مگه افراد بومی نداریم که لنگرودی میارین

Abay

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

سلام آقای احمدی فرد خوشحالم که به شما رای دادم و به شما واقعا امیدوارم. از بین گزینه هایی که رای دادم تنها شما رای آوردید خدا کمک کنه در مسیری که پیش دارید سر بلند و سر افراز باشید.

پاسخ

امیر احمدی فرد

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

ممنون از شما ابای عزیز

پاسخ

م.حیدری

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

آقای احمدی فرد حقیقتش من به شما رای ندادم ولی اگه الان برگردیم به عقب حتمن به شما رای میدم. خیلی فعالیت خوبی دارین فقط خدا کنه شما هم ….. نشین و همینجوری مردمی به کارتون ادامه بدین.

پاسخ

امیر احمدی فرد

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

حیدری عزیز شما لطف دارین

پاسخ

بهاره مهدیزاده

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

جناب آقای احمدی فرد بسیار خوشحالم که نماینده مطمئن و پیگیری همچون شما در شورا حضور دارد. در این که اعضای شورا با تامل و پیگیری در مورد نامزد های شهرداری انزلی دقت لازم را دارند شکی نیست اما با توجه به مشکلاتی که سالهای اخیر همشهریهای ما در نبود مسئولان بومی و دلسوز با آن مواجه بوده اند و حساسیتی که ایجاد شده است بهتر نمیبینید تا شرایطی را ایجاد کنید که همشهریان پر افتخار ما که خدا را شکر در کارنامه انزلی کم نیستند استفاده شود و اصل را بر استفاده از افراد بومی بگذارید تا با ایجاد رضایت عمومی حمایت عمومی را تضمین نمایید. با احترام مهدیزاده

پاسخ

محراب

محراب

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

آقای احمدی فر.رو راست بگم من تو انتخابات شورا به شما رای ندادم و از شما هم تا حالا شناختی ندارم.ولی امیدوارم که حداقل به عنوان یه نیروی جوون و انزلی چی قاطی سیاسی بازی آقایون نشید و اینجور مصاحبه ها رو نکنید.چون مطمئن باشید مردم درد کشیده انزلی اگرچه مسئول درست حسابی ندارن ولی شعور بالایی دارن.امیر خان خواهشا به درد مردم برس.انشالا

پاسخ

امیر احمدی فرد پاسخ در تاريخ مهر ۷ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴:

سلام به محراب عزیز
مطمئن باشید که برای من فقط و فقط شهرم مهم هست و تو این ۴ سال ثابت میکنم که وارد هیچ بازی سیاسی نخواهم شد
یا علی

امیر احمدی فرد

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

سلام عرض میکنم خدمت شما خانم مهدیزاده عزیز
بنده قطعا از نطرات کارشناسانه و دلسوزانه جنابعالی و بقیه دوستانی که صاحب نطر هستند استفاده خواهم کرد و این باعث مسرت و خوشحالی بنده خواهد یود.
من خیلی دوست داشتم که بحث انتخاب شهردار را در صندلی سپید داشته باشم ولی به احترام جنابعالی و بقیه دوستان مطالبی را باز گو میکنم:
هدف اصلی همه ما سربلندی و ابادی و توسعه شهرمون هستش و چه خوب و بهتر خواهد بود که این امر مهم به دستان پر توان بچه های انزلی انجام بشه.
معیارهایی که مد نظر بنده برای تصدی سمت شهردار بود و برای ان الویت بندی داشتم
اول داشتن سا بقه خدمت در شهرداری در سمت شهردار یا معاون
دوم داشتن تخصص و تعهد در ارتباط با مدیریت شهری و عمران
سوم داشتن عملکرد خوب و مناسب و داشتن برنامه های قوی و مدیریت اجرایی در زمینه شهرداری
چهارم داشتن تعامل با مسئولین و شورای شهر
و در شرایط یکسان بومی بودن
بنده با مهندس خوجینیان-مهندس پورباقی و مهندس رضواندل وارد بحث و مذاکره شدم که هر کدام بنا به دلایلی حاضر به قبول ارائه برنامه نشدند و از بین گزینه های فوق اقای مهندس رضواندل که تا حدودی به شرایط و معیارهای بنده نزدیک بودند و بنده خیلی مصر به گرفتن برنامه از ایشان بودم ولی خودشان نپذیرفتند.
جنابعالی می فرمایید باید زمینه حضور افراد بومی را فراهم کنیم بنده هم قبول دارم ولی از عهده من به تنهایی بر نمی اید باید یک عزم و اراده همگانی داشته باشیم.
حالا در یک چنین شرایطی بنده و تعدادی از اعضاء شورابه یک گزینه غیر بومی رسیدم.که با سرچ در گوگل میتوانید از سوابق درخشان آقای مهندس حسن پورقربان مطلع بشوید.
مدرک تحصیلی فوق لیسانس مهندسی عمران – سازه از دانشگاه گیلان
عضو پایه یکم نطام مهندسی ساختمان گیلان به شماره ۱۱/۳۰۰/۰۰۶۹۶
۲۶ سال سابقه کار در شهرداری
شهردار شهر لنگرود از سال ۸۶ لغایت ۹۰
معاون شهرداری لاهیجان و رضوانشهر
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنگرود از سال ۹۱ تا کنون
نماینده شهرداران شرق گیلان در سالهای ۸۸ لغایت ۹۰
شهردار نمونه استان گیلان در سال ۸۹
شهردار نمونه گیلان در امور کتاب و کتابخوانی در سال ۸۸
و خیلی مطالب دیگه که همانطور که گفتم با سرچ در گوگل میشه از سوابق ایشون مطلع شد. برای بنده بیشتر از همه چیز عزت و سربلندی شهرم مهم هستش.و برای رسیدن به این امر مهم تمام تلاشم را خواهم کرد و به همه شما قول میدهم که به هیچ وجه افکار سیاسی را در گرفتن تصمیم درست دخالت ندهم.
و حالا من از همه مردم بندرانزلی تقاضا دارم در خصوص چهار گزینه موجود اظهار نطر کنید و بگید کدام یک از گزینه های موجود لیاقت شهردار بودن انزلی را دارند.
آقای سید تقی موسویان
آقای مهندس حسن پورقربان
آقای سید مسعود موسوی
آقای مهندس رضا پورشعبان
با توجه به اینکه یکی از گزینه های فوق شهردار انزلی خواهد بود پس ما را راهنمایی کنید.

پاسخ

بهاره مهدیزاده

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

جناب آقای احمدی فرد با سلام
واقعا قبول دارم که حضور شما به تنهایی و یا حداقل اعضا که هم فکر باشند کفایت نمی کند و متاسفانه آنقدر فضای سیاسی بر شورا حاکمه که من شک دارم بتونید به اون چیزی که واقعا حق مردم انزلی باشه یرسید بهر حال شما مطمین باشید که مردم متوجه و پیگیر همه چیز هستند و بد و خوب را براحتی تشخیص می دهند و فعالیت های شما انشا الله جواب خواهد داد بهر حال من به شخصه معتقد هستم درسته تمام مواردی که در مورد سابقه و تخصص که نام بردید لازم است اما میتوان شرایط را طوری فراهم کرد که انزلیچی شهردار انزلی باشد و تحت تاثیر جریانات سیاسی نباشد (که فکر نکنم بشه؟؟) در مورد گزینه هایی که نام بردید آقای مهندس پور قربان همکلاسی بنده در مقطع ارشد بودند و برای ایشان احترام زیادی قایل هستم ایشان فرد مدیرو کار بلدی هستند . در مورد آقای موسویان که سوابق معلوم الحالی دارند و ۲ مورد دیگر را شناخت کافی ندارم اما در نهایت امیدوارم شرایط به سمتی برود که حضور افراد متخصص و دلسوز در سطح شهردار در انزلی دیده شود امیدوارم در رسیدن به اهداف پاکتان موفق و سربلند باشید .

پاسخ

امیر احمدی فرد

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

ممنون از شما خانم مهدیزاده
از همه دوستان هم خواهش میکنم در مورد ۴ گزینه شهرداری اظهار نظر کنند.

پاسخ