کاریکاتور:علیرضا پاکدل

کاریکاتور:علیرضا پاکدل

متاسفانه باز هم شاهدیم در روزهایی که مسافرین و گردشگران به شهر انزلی سرازیر میشوند عده ای در مناطق پر تردد نظیر بلوار قدس اقدام به تکدی گری ( گدایی ) میکنند.

این افراد میتوانند تصویر زشتی را در ذهن میهمانانی که برای استراحت به شهر زیبای انزلی سفر کرده اند شکل دهند، که ضربه ای جبران ناپذیر برای شهریست که با توجه به جلوه های طبیعی و نعمات خدادادی و امکانات رفاهی و اقتصادی قطب گردشگری در استان و کشور محسوب میشود.

با تحقیقات سطحی که انجام دادیم، متوجه شدیم بیشتر این افراد از اهالی انزلی نیستند و تنها با سوء استفاده از ظرفیت های گردشپذیری این شهر ساحلی، آن را مورد هدف قرار داده و در حال سوء استفاده از ظرفیت های این شهر هستند.

تکدی علاوه بر آنکه به چهره شهر آسیب میرساند، فعالیت روزمره و زمان استراحت رهگذران و گردشگران را نیز بر هم میزند. تکدی گری نوعی دست درازی به اموال سایر شهروندان محسوب میشود و معضلی است که در بسیاری از جوامع پیشرفته نیز وجود داشته و با برنامه ریزی از آن جلوگیری میشود.

چه بسیار زنان سرپرست خانوار، که با همت و غیرت خویش با تلاش و کار زیاد در این زمانه روزی بر سر سفره فرزندان خود میبرند و با سیلی صورت خود را سرخ نگاه میدارند. از اینرو کمک کردن به افرادی از این دست نه تنها مشکلی از جامعه کم نمیکند بلکه به گسترش این فرایند که همه عوامل و عناصر منفی را یکجا در خود دارد کمک میکند.

امید است مسئولین شهر، سیاست و تدبیری مناسب در این خصوص اتخاذ کنند که شایسته و زیبنده شهر قهرمان انزلی باشد. در صورت پاسخگویی هر یک از مسئولین شهرمان در این خصوص انزلی کلاب آمادگی خود را جهت تهیه گزارش و خبر در این خصوص اعلام میدارد.

2

عکس : انزلی کلاب (آرش رستم زاد)

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

a.n.z

a.n.z

۱۸ بهمن ۱۳۹۱

دیگه خسته شدیم هرچند وقت یکبار میان درخونه پول یا برنج میگیرن هیچ کسی هم رسیدگی نمیکنه :-(

پاسخ

۱۸ بهمن ۱۳۹۱

اینها اهل انزلی نیستند و از دور و اطراف به انزلی می آیند… آبروی شهر را می برند…

پاسخ