8941221-2037_L

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان با اشاره به فرارسیدن ۲۲اسفند، سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) به تاسیس بنیاد شهید و روز شهدا افزود:مجموعه بنیاد شهید خدوم و تلاشگر موثر برای خانواده شهداء جانبازان و ایثارگران هم درداخل و هم درخارج از کشور است .

وی همچنین اظهار کرد : خانواده محترم شهدا درجامعه بسیار ارزشمند هستند و این نهاد وظیفه سنگینی در رابطه با خانواده شهدا دارد و باید با همت و قدرت بیشتری به کار خود ادامه دهد.

خطیب جمعه بندرانزلی با بیان اینکه اگر صبر و تحمل خانواده های شهدا نبود شاید نظام اسلامی توفیق ادامه حیات پیدا نمی کرد یادآور شد : علی رغم مرارتهایی که خواسته یا ناخواسته در جامعه وجود دارد بر ادامه راه شهدا از سوی امام خمینی (ره ) تاکیدات فراوان شده است.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به سخنانی از امام راحل (ره) تصریح کرد: همانطور که امام فرمودند خانواده شهدا چشم و چراغ این ملت هستند و اینها شعارنیست و مسئولین باید با اعماق وجود خود به این باور برسند و آن را نصب العین خود قرار دهند فلذا با توجه به این مهم مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران وطیفه خطیری برعهده دارند.

هر چه به خانواده شهدا خدمت کنیم باز هم کم است

وی در ادامه تاکید کرد : باید درجامعه به این قشر نسبت به بقیه آحاد جامعه توجه بیشتری وجود داشته باشد چون شهدا حقی برگردن ما دارند و جایگاه خانواده این عزیزان بسیار والابوده و هرچه به ایشان خدمت کنیم باز هم کم است.

امام جمعه بندرانزلی همچنین گفت : کسانی که دراین عرصه خدمت می کنند الحمدلله از نیروهای خوب، فعال و دلسوز هستند و درکارهایشان از خداوند متعال مدد بگیرند که جای تشکر دارد.

وظیفه داریم درعزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) و مراسم تشییع سه شهید گمنام شهرستان حضور گسترده داشته باشیم

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ایام عزاداری حضرت زهرا (س) خاطر نشان کرد: وظیفه داریم درعزاداری این بانو گرانقدر حضور گسترده داشته باشیم و باید شهر درجامعه اسلامی یکپارچه عزادار باشد و یکی از فلسفه های جابجایی تعطیلی روز ولادت حضرت زهرا با روز شهادت ایشان حضور گسترده مردم درمجالس عزاداری این حضرت است که انتظار می رود همه عزیزان با توجه به اینکه تشییع سه شهید گمنام را هم درشهرستان داریم ، دراین مراسم عزاداری و تجمع حضور گسترده داشته باشند.

وی اضافه کرد : ایام فاطمیه دارای اهمیت بسیار است .باید درکلیه شئونات زندگی از سبک زندگی فاطمه زهرا درس گرفته و به آن عمل کنیم و عفاف و حجاب و طهارت و پاکیزگی و ساده زیستی و دوری از تجملات دنیوی و ولایت مداری این حضرت سرمشق زندگی خود قرار دهیم .

خطیب جمعه بندر انزلی همچنین تصریح کرد : باید مدافع همه جانبه ولایت بوده و فقط درحد حرف زدن نباشیم بلکه باید جانمان را فدای ولایت کنیم چراکه جان هیچ کدام از ما به اندازه فاطمه زهرا باارزش نیست ،حضرت زهرا با نثار جان خود درراه ولایت تکلیف همه مسلمانان را درخصوص ولایت روشن کردند

۲۵ اسفند سالگرد ارتحال یادگار امام خمینی(ره) بسیار جانگداز است

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در ادامه با اشاره به سالگرد ارتحل یادگار امام افزود: حاج احمد خمینی شخصیتی استکه هم به لحاظ علمی و هم از لحاظ اخلاق، مبارزه و معنویت ، بعنوان یک شخصیت برجسته است ، ایشان کسی بودند که نسبت به امام و رهبری اسلامی صداقت و باور داشتند .

وی اضافه کرد : یادگار امام شخصیتی بودند که با وجود فراهم بودن همه شرایط لازم، حتی گفتاری که بوی دنیاطلبی و مقاصد مادی داشته باشد از ایشان شنیده و دیده نشد و باوجود جایگاه و سابقه مبارزاتی که داشتند مطیع و تابع امر رهبری بودند و درزمان حیات ، نهی امام نسبت به ورود ایشان به فعالیت های اجرایی و قبول برخی از مسئولیتهای دیگر را با جان و دل پذیرفتند.

امام جمعه بندرنزلی خاطرنشان کرد: خیلی ها به دنبال استفاده از ایشان برای رسیدن به مقاصد خود درمسئولیت های اجرایی بودند که بصیرت امام خمینی توطئه آنان را ناکام کرد و این می تواند به عنوان اسوه برای همه ما باشد .

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین متذکر شد:هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد و امروز موظف هستیم پشت سر رهبری حرکت کنیم و هرچه ایشان گفتند گوش کنیم .

وی در ادامه اظهار کرد: کسانی که امروز می خواهند رهبری به میل ایشان رفتار کند اشتباه می کنند و جایگاه رهبری جدای از بقیه جایگاه ها است ،اطاعت از رهبری اطاعت از امام زمان بوده و هرکس غیر از این فکر و عمل کند مطمئن باشید درخط امام نیست .اینک آنانی که داعیه پیروی از خط امام را دارند نظرشان چیست؟

فرمایش رهبری عین مصلحت و سرافرازی و عزت برای نظام و مردم است

خطیب جمعه انزلی در ادامه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب درجمع نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به سه مسئله مهم را برای دولت تبیین کردند افزود: فرمایش رهبری عین مصلحت نظام و سرافرازی و عزت برای نظام و مردم است و باید درمسیر آن حرکت شود.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به سخنان رهبری خطاب به دولت مردان گفت : اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و پرشتاب پیش بروند و به عنوان یک کار، جلسه و ستاد و رفت و آمد ختم نشود فلذا استراتژی که می تواند دردرشرایط فعلی پیشرفت و سرافرازی کشور را تعیین کند عمل به اقتصاد مقاومتی است.

وی همچنین با اشاره به برجام تاکید کرد : اگر دربرجام و پسابرجام تصور می شود چیزی برای کشورمان حاصل می شود فکر اشتباهی است .این حرف کارشناسی شده و کارشناسان بعد از ارزیابی و بررسی به این نتیجه رسیده اند که راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است

امام جمعه بندرانزلی افزود : در طول این مدت دو و نیم سالی که از عمر دولت گذشته اگر اقتصاد مقاومتی عملیاتی شده بود تحول عظیمی درکشور اتفاق افتاده بود

در رشد و توسعه علمی کشور باید هرچه بیشتر شتاب بخشی صورت بگیرد

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه ما درایام تحریم به جایی رسیدیم که دانشمندان ما دستاوردهایی را به دست آوردند که توانستند موجود زنده به فضا بفرستند گفت: امروزه براساس اعلام وزیر علوم افت چشمگیری بعد از برجام و پسا برجام درزمینه دانش و تکنولوژی داشتیم و سوال اینجاست که علوم خودمان را دربرابر استکبار جهانی خلع سلاح کنیم چه فایده ی دارد؟

وی یاد آور شد : کشوری که داعیه نظام اسلامی داشته و پرچمدار کشورهای اسلامی است باید از جمیع جهات غنی بوده و فرهنگ او اسلامی و دینی باشد

خطیب جمعه بندرانزلی در ادامه مسئله فرهنگ را مسئله بسیار مهمی برشمرد و تصریح کرد: نمی گوییم کسی از امکانات و ابزار روز استفاده نکند اما استفاده مفید و نه مخرب ، نه اینکه یک طرفه هرچه می خواهند به خورد جامعه بدهند و علاوه بر باز بودن همه درها هیچ گونه منعی هم وجود نداشته باشد

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین متذکر شد : جای تعجب است چیزی را که دشمن برای کشور خودش مضر می داند ما باید بگوییم که در کشور ما باید وجود داشته باشد و این چه استدلالی است

وی در پایان خاطر نشان کرد : مسئولان و متولیان و هم خود مردم باید این فضا را رصد کنند و اصل امر به معروف و نهی از منکر را نسبت به مسائل جامعه رعایت نمایند چرا که مسئله ای است که مقام معظم رهبری نیز برآن تاکید دارند.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *