82010403-70606439[1]

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انزلی از برپایی چهار نمایشگاه نوروزی با عرضه صنایع دستی ، سوغات و غذاهای محلی مناطق مختلف کشور به میهمانان نوروزی در این شهرستان خبر داد.

ابوالفضل چگینی با اعلام این خبر اظهار کرد: این نمایشگاه ها با ۱۵۰غرفه در منطقه ازاد انزلی، انتهای بلوار قدس، زیر پل ولایت ۲ و محوطه پشت شهرداری برپا شده است.
وی افزود: تنوع محصولات ارائه شده از سوی هنرمندان صنایع دستی و همچنین حضور اقوام مختلف در این نمایشگاه ها، موجب افزایش حضور مردم در بازدید و خرید از این نمایشگاه ها شده است.
چگینی با اشاره به وجود ۱۸۳مسافرکاشانه مجاز در راستای اقامت مسافران نوروزی در شهرستان انزلی اظهار کرد: ۱۷راهنمای گردشگران نوروزی در ایام نوروز با لباس های مشخص در چهار نقطه از شهر در امر اسکان و هدایت میهمانان نوروزی بندرانزلی فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه با وجود بارندگی در بندرانزلی ، حضور مسافران در روزهای ابتدای نوروز در شهرستان در مقایسه با سال گذشته رشد چشمگیری داشته ، بیان کرد: با توجه به انجام تور انزلی گردی ، چهار تورگردان نیز در راستای هدایت و معرفی جاذبه های بندرانزلی به مسافران نوروزی فعالیت می کنند.
چگینی به بازرسی روزانه از اماکن اقامتی و پذیرایی شهرستان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: دو تیم بازرسی از شهرستان در دو نوبت صبح و عصر و یک تیم بازرسی از بازرسان گردشگری استان، روزانه از وضعیت اماکن اقامتی و نحوه پذیرایی و میزان رضایتمندی مسافران نوروزی بازرسی می کنند.
وی همچنین به افزایش ۳۰درصدی آمار بازدید از کاخ موزه انزلی اشاره و اضافه کرد:با توجه به مساعد بودن هوای گیلان در دور دوم سفرهای نوروزی ، برنامه های متنوع فرهنگی برای مهمانان نوروزی شهرستان درنظر گرفته شده است.
شهر ساحلی انزلی در شمال غرب استان گیلان از مراکز مهم گردشگری کشور بشمار می رود .
دریای خزر ، تالاب انزلی ، کاخ موزه ، برج ساعت، موج شکن، بلوار قدس، بوستان ساحلی ، بندرگاه ، منطقه آزاد انزلی و اقامتگاه های مناسب این شهر، هر ساله توجه صدها هزار گردشگر را در ایام تعطیلات نوروز برای سفر به این شهر جلب می کند.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

سروش

۴ فروردین ۱۳۹۵

ایکاش برای راه اندازی این بازارچه ها کمی به مناظر وجاذبه های بصری و طبیعی زیبای شهرمان دقت بیشتری مبذول میشد و و برای مکان یابی آن از دیواره های کم یا بدون مصرف استفاده میشد تا اینگونه نمای زیبای دریا و اسکله روبروی بانک ملی بلوار- نمای موج شکن و دریا در انتهای بلوار- نمای زیبای حافظیه و فضای سبز داخل محوطه شهرداری و خود ساختمان شهرداری که به دلیل قدمت آن از جاذبه بصری برخوردار است مورد بی توجهی و حتی تهاجم بازار مداری در مقابل طبیعت انزلی قرار نمیگرفت و با کمی دوراندیشی و سلیقه به جای تقابل بازار مداری در برابر طبیعت محوری از حضور پایاپای این دو گزینه در کنار هم برای رشد همه جانبه و فراگیر شهر مظلوم همیشه سربلند مان انزلی استفاده میکردیم…

پاسخ