82210644-70980379[1]

رییس شبکه دامپزشکی انزلی از چهار میلیون و یکصد هزار قطعه جوجه ریزی نظارتی در سطح ۳۸ واحد مرغداری فعال و دارای مجوز بهداشتی این شهرستان از هفته دولت سال گذشته تا امسال خبر داد.
دکتر علی رسولی اظهار کرد : علاوه بر فعالیت یاد شده طی این مدت ۱۶ هزار و ۲۶۲ نوبت سر واکسیناسیون دام علیه بیماریهایی از قبیل آبله گاوی ، تب برفکی ، تب مالت توسط کارشناسان این شبکه صورت گرفت.
وی انجام بیش از دو هزار مورد تست های تشخیصی بیماریهای دامی جهت تشخیص بیماریهایی نظیر سل و تب مالت و مشمشه ، سمپاشی ۲۱ هزار و ۴۸۰ متر مربع جایگاه نگهداری دام جهت مبارزه با انگلهای دامی موجود در محیط پرورش دام ، سمپاشی یکهزار و ۴۴۱ راس دام برای مبارزه با بیماریهای انگلی خارجی بدن دام و از بین بردن حشرات ناقل بیماریهای دامی را از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط شبکه دامپزشکی انزلی در یک سال اخیر عنوان کرد.
وی افزود: صدور بیش از هفت هزار مورد گواهی حمل برای انواع دام از قبیل مرغ زنده و ماهی و دام به داخل و خارج استان ،انجام بیش از دو هزار و ۸۰۰ مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده خام دامی از قبیل قصابیها و مرغ فروشی ها و کارخانجات صنایع غذایی ، ضبط و معدوم سازی بیش از ۲۶ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی (شامل هشت هزار کیلو گرم کله پاچه و مغز گوسفندی ، یکهزار و ۶۰۰ کیلوگرم ماهی، دو هزار و ۹۰۰کیلو گرم گوشت و مرغ فاسد و تاریخ مصرف گذشته و معرفی بیش از ۱۹ نفر متخلف به مراجع قضایی از دیگر اقدامات انجام شده توسط این شبکه است.
رییس شبکه دامپزشکی انزلی با اشاره به واردات نهاده های خوراک دام این شهرستان یادآور شد: در این مدت بر واردات بیش از ۱۲۰ هزار تن انواع جو ، گندم و ارزن دامی نیز نظارت صورت گرفت./ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *