havadaran

در اقتصاد امروز دنیا خیلی چیزها تغییر ماهیت داده، شاید فوتبال دیگر صنعت نباشد که هست، اما صنعتی مدرن، ولی برای مردم شهر من (انزلی) آبرو و حیثیت است، نگاه نکنید به کلمات و لفاظی ها در استادیوم، مردم این استان جانشان برای هم در می رود و بهترین تماشاگران ملوان را بعد از انزلی می توانید در لنگرود و چابکسر و کلاچای و دیگر شهرهای گیلان جستجو کنید.

دامنه نفوذ ملوان محدود به داخل گیلان و ایران نیست دامنه نفوذ ملوان فراتر از این حرفهاست و این هویت واقعی هواداران این تیم است، همانها که در روزهای نداری این تیم صورتش را با سیلی سرخ نگه داشتند و قهرمانش کردند، خیلی ها امروز جمشید طلاکار را نمی شناسند اما آقای بهمن صالح نیا بزرگ فوتبال ایران که نبودش در فوتبال این شهر به عنوان پیر باشگاه حس می شود او را خوب می شناسد.

خون و دل خوردن مردم در روزهای نداری، ملوان را سر پا نگه داشت ” مره به پا بدشته عشق” (عشق مرا سر پا نگه داشت) آری ملوان را عشق سرپا نگه داشت نه بیلان مالی، علی رقم اینکه می دانیم بیلان مالی را باید ریز بررسی کرد که در صلاحیت ما نیست و به صداقت شما ایمان داریم و برای اثبات آن نیازی به گزارش مالی نیست.

این صداقت چیزی نیست جز پیوند شما با تماشاگران، برای امتداد خط ثبات مربیگری در نیمکت ملوان، اسکوچیچ را می خواهیم زیرا می دانیم او مربی با دانشی است و همه به این نکته معترفیم، اما با این وجود نتیجه گرایی اصل اول فوتبال است و به قول آقای اسکوچیچ باید جاه طلب بود.

ما توقع قهرمانی در این فصل را نداریم اما می خواهیم نیمه مربیان در شهرمان از آن ما باشد، ما ظرفیت باخت را داریم حتی وقتی آقای اسکوچیچ از سیستم ۲-۴-۴ مدرن صحبت می کند و نمی تواند به دلیل مسائل فنی آن را اجرا کند، برگردان همان سیستم mw ماست که ملوان ۵۰ سال پیش بازی میکرد اما امروز متدهای فوتبال تغییر کرده است و هر لحظه ساختاری به هم میریزد و ساختاری نوین پدید می آید، تا به آنجا که شاید روزی سیستم در فوتبال جواب ندهد و فوتبال یک بازی شاعرانه شود برای جذب بیشتر تماشاگران، مانند فوتبال دهه ۷۰ و ۸۰ در برزیل و آرژانتین، این یک بازگشت از پست مدرن به فرا پست مدرن است.

ما می دانیم که ملوان خوب بازی می کند اما نیاز به تقویت دارد، چه بر روی سکو، چه بر روی نیمکت و چه در داخل زمین…

می خواهم از زبان خودم بگویم: این تیم نتیجه می گیرد، چون زمان در این تیم در حال مدیریت است اما چیزی که مدیریت نمی شود مدیریت است، استراتژی انعطاف چیزی است که از یاد تیم مدیریتی ملوان رفته است یا حد اقل اینگونه حس می شود، اگر این حس نادرست است باید این حس را از بین برد.

یکی شدن با سکوها استراتژی تسلیم در مدیریت است، زیرا سکوها و تماشاگران سرمایه های اصلی هر تیم هستند چرا که در هر کجای فوتبال دنیا تماشاگران جریان ساز ترین قشر در حرکت تیمی هر تیم هستند، تا بدانجا که تماشاگران کره ای علی رقم همه حرف و حدیث ها تیمشان را به مراتب بالای جام جهانی می رسانند، البته به لطف میزبانی.

قدرت در برابر قدرت، ما در بازی مقابل ذوب آهن قدرت را در برابر قدرت به کار گرفتیم ولی به مدیریت باختیم، جایی که قدرت بازی خوانی مربی ما در زمین کم نبود بلکه او تماشاگر را در فوتبال انزلی هنوز خوب نمی شناسد، تماشاگر باید با همه وجود مربی یکی شود تا تیم بازی را لحظه به لحظه ببرد، این قانون اول نیمه مربیان در فوتبال انزلیست، نباید تماشاگرت را در نیمه مربیان از دست بدهی.

در کشور برزیل وقتی کودکی به دنیا می آید اگر پسر باشد به او یک توپ فوتبال هدیه می دهند، دوست مترجم “محمد رضا فرزاد” متنی را ترجمه کرده بود به نام “صادرات پا”، باید این چرخه اقتصادی شکل بگیرد، دیگر دوره اینکه افراد خاص بیایند به تیم کمک کنند (مانند مرحوم جمشید طلا کار که جانش را برای چنین هدفی گذاشت) گذشته است، نه اینکه او کار بدی میکرد ، او جوانمرد بود اما دوره جدیدی در فوتبال دنیا سالهاست که آغاز شده و در کشور ما در حال شکل گرفتن است، باشگاه ملوان باید تبدیل به شرکت سهامی شود و سرمایه داران ریز و درشت به ویژه مردم شهر در این امر سهیم باشند، می دانیم این اتفاق به آرامی می افتد، بیایید با توجه به وضعیت شهرمان از نظر جمعیت، عشق و سرمایه گزاران بومی، از پیشگامان این امر در ایران باشیم، چراکه انزلی همواره شهر اولین ها بوده است و وقت آن رسیده که بار دیگر آستینها را بالا بزنیم.

انتظار نداریم این اتفاق در این فصل رخ دهد اما اعلام این خبر و پا پیش گذاشتن برای این امر می تواند انرژی مضاعفی را به تیم شهری هدیه نماید، تیم شهری چیزی جز هواداران نیستند،  باید به هوادار اعتماد کرد، اگر نظر ما را می خواهید ایجاد پنل ویژه هواداران و برگزاری کنفرانس مطبوعاتی برای تماشاگران بهترین راه برای ارتباط مستقیم و احترام آمیز با هواداران است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۶ شهریور ۱۳۹۲

آنچه که می تواند ما را به فردا امیدوار کند صبروتحمل می باشد.زیرا امید این شهر واین تیم به جوان فردا می باشد.ما همه باید دست در دست هم داده جوانان این شهر را تشویق وامید دهیم..نه اینکه آنها را دلسرد کنیم .زیرا با این حرکت جایشان را به دیگران خواهیم داد..در حال حاضرزیرسازی کار. درست می باشد ..فقط باید جوانان ونوجوانان ما بیشتر تلاش کنندآنقدر باید تلاش کنند تا در هرنقطه زمین خودتان باشید=..تحمل با ما تلاش با شما جوانها.= اگر بخواهیم. امروزه بهترین ها را برای ملوان حزینه کنیم وملوان هم هرسال قهرمان شود. در این میان چه کار مفیدی برای جوانان این شهر ویا استان کرده ایم…زیرا با این کار فقط نام ملوان را حفظ کرده ایم….. ماندن نام ملوان با عاشقان وحامیان اش . در کنارش لذت می دهد..بدون همدیگر معنای ندارد.

پاسخ

ملوانِ تنها

۶ شهریور ۱۳۹۲

عالی بود!مسئولان شهر ما چرا خواب اند؟اگه واقعا دلسوزِ انزلی و مردمانش هستن آستین بالا بزنند.
ملوان یه کسی را می خواهد که پشتش بهش گرم باشد! آقایون شورای شهر،شهردار و فرماندار اگه دلسوز هستین پس بسم الله…

پاسخ

نوروزی

۶ شهریور ۱۳۹۲

مسئولین اجازه نمی دن این باشگاه شرکت سهامی بشه چون در همین انتخابات اخیر دیدیم که چطور از این تیم سو استفاده شد. این تیم از نظر اونها همیشه باید فقیر باقی بمونه تا بتونن در شرایط حساس ازش استفاده کنن.
در انتخابات اخیر ثابت شد ملوان برای مسئولین یک ابزار تبلیغاتیه.

پاسخ

مهدی

۶ شهریور ۱۳۹۲

مطمئنم رشتی ها میان اینجا میبینن ملوان رو میخوایم سهامی کنیم اونا هم که همه چیز رو از ما تقلید میکنند میرن داماش رو سهامی میکنن و ما اندر خم یک ک.چه ایم
خیلی از کارهای کوچیک مثل جمع آوری زباله استادیوم مدتها قبل تو گروهها و سایتهای ملوان مطرح شد و انجام نشد و رشتی انجامش دادن و به نام اونها تموم شد یا طرح تشویق قایقران در دقیقه ۹ هر بازی اولین بار بین ملوانیها مطرح شد و انجام نشد ولی رشتی ها برای جهانبخش انجامش دادن و ….
همونطور که گفتم اینها کارهای کوچکی بود ولی امیدوارم طرح سهامی شدن ملوان زودتر از بقیه تیمها انجام بشه و هممون کمک کنیم تا انجام بشه و فکر کنم آخرین راه نجات ملوان هم همینه امیدوارم توی عمل درودگر که ظاهرا نشون داده آدم اکتیوی هستش پیگیر این موضوع باشه و مصرانه انجامش بده و مثل نامه نوشتن به رییس جمهورها و … نباشه و حداقل یه یادگار خوب از خودش بزاره که سالها بعد بگن درودگر بود که ملوان رو سهامی کرد
فکر کنم درودگر هم آخرین راه حلش همین بود که اگه مالک شخصی پیدا نشد و و منطقه آزاد هم به طور کل منتفی بشه طرح سهامی رو انجام بده
به امید موفقیت روز افزون ملوان و ملوانی

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ شهریور ۷ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۶:

به نظر من این اتفاق کار ساده ای نیست و واقعا تیمی که موفق به انجامش بشه مسیر رو برای بقیه ساده تر میکنه حالا میخواد داماش باشه یا هر تیم دیگه. باور کنید مقایسه و بررسی و زیر نظر گرفتن داماش یکی از مشکلات اصلی ملوانه. اگر داماش ملوان رو الگو قرار بده این یعنی روند رو به رشد و اینکه دائما عده ای پیگیر احوال تیم هم استانی باشن اصلا جالب نیست.
تنها ثمره این اتفاقات زیر سوال رفتن گیلانه و برنده و بازنده نداره همه استان بازنده این کل و کری هستن. برای اینکه ثابت کنیم از دیگران بهتریم نیازی به تخریب اونها نیست. به امید روزهایی بهتر

carisma

۶ شهریور ۱۳۹۲

حرف دل و است و علاقه و عشق
ملوان ، ملوان است
همه با هم باید در جهت حمایت ملوان باشیم و این تیم را بازیچه سیاسی کاری های خود نکنیم

پاسخ

یک دوست

۶ شهریور ۱۳۹۲

اولینکه این جنگ بیخود رشت و انزلی رو کنار بگذاریم.زندگی مردم رشت و انزلی اونقدر به هم تنیده شده مثل گوشت و ناخن که نمیشه از هم جداشون کرد.اجنبی ها به نفعشونه بین اهالی این دو شهر اختلاف بندازن.اب برق گاز مخابرات امنیت سوخت میوه بیمارستان دارو ارد….. انزلی از کجا می یاد. اصلا مردم رشت مگه همین مردم انزلی نیستند که بدلایل معیشتی یا غیر معیشتی به مرور به رشت کوچ کرده و می کنند؟ چطور فرودگاه رشت ترمینال رشت میراکز تجاری رشت دانشگاه بیمارستان ها داروخانه های رشت ادارات کل رشت برای کاریابی یا حل مشکلات اداری یا تجارت درمان در موقع نیاز یک انزلیچی خوبه ولی بقیه اوقات اخه…. بیاییم . بهوش باشیم. رشت و انزلی مشترکاتشون از مشترکات دو محله یک شهری مثل تهران اصفهان تبریز …خیلی بیشتر و به هم نزدیکترند.اختلافات بچگانه باعث سو استفاده غریبه هاست. “چرا سیه وسینیم همدیگر هچین حیفه زمانه تنگه وسی فکر همدیگر بوستن” ( شیون بزرگمرد ). رشتی ها و انزلیچی ها اهل یک خانواده بزرگ گیلکانند. نگذاریم دیگران ما را به دست خودمون تخریب کنند و مسخره کنند و بخندند. اگه فوتبال شهرتی برای انزلی اورده باید ظرفیت شهرت را هم داشته باشیم و به دیگران احترام کنیم. به نفع ماست. من هم مثل شما انزلیچی های زیادی رو می شناسم که فرزند همسر و خویشاوند یا رفیق رشتی دارند و یا بالعکس. همینطور بازاری ها و کارمند های زیادی رو می شناسم که بصورت روزمره تو رشت کار می کنند. با دوستی ورفاقت بهتر می توان با مشکلات مقابله نمود.

پاسخ

محمدی پاسخ در تاريخ شهریور ۷ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۱:

در پاسخ به {یک دوست}
این حرفای شما نشون میده شما آدمی هستید که افکارتون به سمت جلو پیش میره و انسان متمدنی هستین. ولی اینو در نظر بگیرید که یک سری از مسئولین نمی خوان این دوستی شکل بگیره. عدهای از این اختلاف منافع میبرن. عاغای عابدینی بارها با مصاحبه هخاشون تنش این دو شهر رو زیاد کردن و مردم رو به جون هم انداختن. ای کاش اینجور که شما فکر می کنین عده ای هم در رشت فکر میکردن و در دام تفرقه افکنی بعضی ها گرفتار نمیشدن. من با شما کاملا موافقم و باید این اختلاف شوم در گیلان ریشه کن بشه.

همراه

۶ شهریور ۱۳۹۲

همین ماجرا ها تا زنده ایم ادامه داره.
چیزی که به ضرر یکسری مسئولین باشه از همون پایه قطع میشه.
به زندگیتون برسید
بیخیال

پاسخ

انزلی شهر بارانـــــ

۶ شهریور ۱۳۹۲

امیـ ـدواریم همه چی حـ ـل بشه ولی یکی یه حرف با حـ ـالی به من زد و گفت :
رازِ خاصـّـه شـ ــهرِ من اینــ ــه که پـ ــول جایِ درد و میــ ــگیره

پاسخ

مژگان

mojshekan

۶ شهریور ۱۳۹۲

کی روز خوبه ملوان میاد پس خدا…

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۶ شهریور ۱۳۹۲

پیشنهاد خوب و قابل بررسی هست. فکر میکنم این روند در ابتدا باید از نظر قانونی مورد بررسی قرار بگیره سپس میشه یه پیش ثبت نام بذاریم و سهام رو قیمت گذاری کنیم. در باشگاه سازنده ای مثل ملوان این اتفاق بسیار ساده تر از سایر نقاط صورت پذیر خواهد بود.

پاسخ