setar

مرکز مهارتی و کار و دانش آموزشگاه موسیقی حنانه بندرانزلی به مدیریت حسن پرقندان ، با اجرای برنامه هایی در دهه فجر و هفته آخر بهمن ، چراغ موسیقی را در شهر باران ، بندرانزلی زنده نگاهداشت .

به گزارش انزلی کلاب، مرکز مهارتی و کار و دانش آموزشگاه موسیقی حنانه بندرانزلی به مناسبت میلاد فرخنده حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) دهم الی سیزدهم بهمن ماه ۹۱ برنامه موسیقی اصیل ایرانی را با آواز دانش خوش رو ، در محل سالن شهید چمران اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انزلی برگزار نمود .

بر پایه این گزارش ، در این برنامه اسماعیل آزمایش (نوازنده تار ) ، احمد رضا اسماعیل زاده و هاشم سردابی (نوازنده ویلن) ، علیرضا مطهری (نوازنده سنتور) و سینا صالحی (نوازنده تنبک) نیز به هنر نمایی پرداختند

.
این برنامه با حمایت مالی فرمانداری و سایر نهادهای شهری انجام شد و با استقبال قابل توجه شهروندان انزلی چی رو به رو گردید .

لازم به ذکر است که این برنامه در شب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور مهمانانی از شهرهای مختلف گیلان ، پرشورتر برگزار شد .

در این برنامه ، قطعاتی گیلکی و فارسی که خاطره انگیز بودند ، اجرا شد.

همچنین مرکز مهارتی و کار و دانش آموزشگاه موسیقی حنانه بندرانزلی، در جهت ارائه استعداد های درخشان در موسیقی ، اقدام به برگزاری دومین المپیاد موسیقی در رشته سنتور نوازی با حضور سنتور نوازان انزلی ، لاهیجان ، رودسر و سیاهکل ؛ تحت عنوان کارگاه موسیقی نمود که با استقبال اهالی موسیقی و هنر دوستان مواجه شد .

این برنامه در مورخ ۲۵/۱۱/۹۱ در بندرانزلی ، ۲۶/۱۱/۹۱ در سیاهکل برگزار شد و در مورخ ۴/۱۲/۹۱ نیز در رودسر برگزار خواهد شد .

این برنامه شامل تک سنتور نوازی ، دو نوازی و گروه نوازی سنتور ، کمانچه ، تار ، نی و تنبک بود و برای اولین بار در آن دو نوازی سنتور و فلوت انجام شد .

گزارش از : کاوه چلمبری

منبع: انزلی کلاب

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۳ اسفند ۱۳۹۱

شهر باران با شهر بارانهای نقره ای اشتباه نشه. لقب شهر باران انزلی قدمتی ۳۰۰ ساله دارد و بارانهای نقره ای لقب جدیدی است که برای عنوان علمی خاکه باران در نظر گرفته شده است.

پاسخ