این روزها در سطح شهر که قدم می زنی با صحنه هایی برخورد می کنی که چندسالیست با آن دست به گریبانیم، باز در آستانه سال نو عزیزان به فکر ساخت و ساز، ترمیم و کنده کاری معابر اصلی و فرعی افتاده اند، آنهم در بدترین زمان ممکن از سال و به بدترین نحو ممکن، وقتی به سطح شهر نگاه می کنی مصداق با یک دست چند هندوانه برداشتن برایت تداعی می شود:

آسفالت معابر با روش جدید و نسباتا اصولی (البته با تمام نواقص و ایرادات اجرا و ایجاد زحمت زیاد برای مردم و خودروها در امر تردد) در حال ترمیم است ضمن اینکه در کنار همان قسمتهای گزینش شده برای ترمیم، آسفالت دارای ایراداتی است که به زودی نیاز به ترمیم مجدد پیدا کرده و وضعیت کنونی دوام چندانی نخواهد داشت.
کنده کاری جداول پیاده روها در حد فاصل میدان مالا تا هلال احمر و خیابان گلستان، خصوصا در خیابان گلستان که به شدت باعث کندی ترافیک شده ، علاوه بر آن وجود کوهی از ماسه و سنگ جدول در کنار پیاده رو ها موجب بروز گره ترافیکی می گردد .
تجهیز پل ولایت یک به چراغهای تزئینی در ردیف وسط و کناره ها که دلیل و اصرار به انجام آن در ساعات اوج ترافیک را درک نمیکنم و اینکه پیمانکار محترم با حداقل امکانات هشدار دهنده در حال اجرای پروژه مربوطه می باشد که این کمبود امکانات هشدار دهنده در پروژه رنگ آمیزی جداول با چند کله قندی رنگ و رو رفته که همه کاری انجام می دهند جز جلب توجه راننده ها ، مشهود است
گذشته از تمام این تلاشها که جای قدردانی داشته و البته بی ارتباط با اتمام حجت استاندار با کل مسئولان شهری گیلان جهت آماده سازی شهرستانها و شهرها برای ایام نوروز نیست، سوالاتی در ذهن شهروندان شکل میگیرد:

چرا مسئولان ما علاقه مند هستند که یا کار نکنند و یا وقتی کار می کنند همه را با هم انجام دهند؟ که معمولا باعث این می شود که تمام کارها به صورت سرهم بندی انجام شود و نتیجه مطلوب عاید نشود چه اینکه در پروژه تاریخی اسفالت ده روزه ، مصداق آن را دیدیم .

واقعا علت زمان بندی نا مناسب برای اجرای پروژه هایی با این ماهیت چیست ؟ برای نشان دادن به مسافران است که انزلی دائما در حال ساخت و ساز است؟ یا به دنبال اضافه کردن یک اولین دیگر به اولینهای انزلی هستند که به عنوان اولین شهری باشد که در ایام مهمان پذیری در حال انجام کار عمرانی است؟ یا این فعالیتها برای جلب نظر مردم برای بزنگاه انتخابات است ؟

و در آخر اینکه مگر مردم انزلی چه چیزی از مسافران کم دارند که نظافت ، رنگ آمیزی و ساخت و ساز باید فقط در بهبوهه سال نو انجام شود ؟در باقی ایام مردم نباید شهر پیراسته و زیبا داشته باشند ؟

امیدوار به این هستیم که انجام پروژه های عمرانی با کیفیت مطلوب، با برنامه ریزی مدون، با سرعت قابل قبول و با ایجاد کمترین مزاحمت برای شهروندان و صد البته در زمان مناسب انجام شود که نتیجه کار دلچسب باشد و کرامت شهروندان نیز حفظ گردد.

 

علی صیاد طالبی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

رامین

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

اینکه شهر باید زیبا باشد کاملا درست اما یک سوال اگر این مرمتها برای حضور مسافران ومیهمانان محترم نوروزی هست آیا این مسافران با ماشینهای خودشان قرار است از پیاده روها عبور کنند یا از جاده آسفالته و ترانزیتی انزلی؟!!!
شاید وضعیت آسفالت جاده های انزلی خصوصا حدفاصل چهار راه آخر خط تا میدان انزلی بعد از کنده کاری آب و فاضلاب از بعد تاریخی آن قرار است به جاذبه میراث فرهنگی شهرستان انزلی به عنوان سواره راه فرهنگی تاریخی تبدیل شده و با تردد اسب های سوارکاری بدلیل ناهمواری فوق العاده زیاد آن به عنوان پرش از مانع استفاده شده و باعث مسرت و شادی و تفریح مسافران و درآمدزایی برای انزلی فراهم شود…

پاسخ