82169033-70901649[1]

همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) پیکر پاک و مطهر یکی دیگر از شهدای والامقام و گمنام هشت سال دفاع مقدس، در بندرانزلی تشییع و در پادگان آموزشی شهید نامجوی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به خاک سپرده شد.
صبح شنبه مردم شهید پرور و قدرشناس انزلی بار دیگر شهیدی گمنام را برروی دوش خود تشییع و در آرامگاه ابدیش به خاک سپردند.
مردم مومن و انقلابی از هر قشری از ساعات نخستین روز با هر وسیله ای خود را به محل تشییع رسانده و عده ای نیز با به راه انداختن ایستگاه های صلواتی، از بدرقه کنندگان شهید بزرگوار پذیرایی می کردند.
مادری که با وجود کهولت سن و با عصایی در دست، پا به پای تابوت شهید حرکت کرد و کودکانی که با دست نوشته هایی هوای امروز شهر را هوای زیارت دانسته و بوی شهادت را با ورود شهید گمنام استنشاق می کردند؛ حال و هوای خاصی به این مراسم داده بود.
پیکر پاک این شهید گمنام تا درب ورودی پادگان آموزشی شهید نامجو بر روی دوش مردم تشییع و بعد از آن تا محل تدفین بر روی دوش پرسنل نیروی دریایی قرار گرفته و با شکوهی در شأن شهدای والامقام تشییع و به خاک سپرده شد.
پس از به خاکسپاری سه شهید گمنام در بلوار قدس، دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد انزلی و یک شهید گمنام در منطقه چهارم دریایی، این شهید گمنام هفتمین شهید گمنام شهرستان انزلی محسوب می شود.
بندرانزلی در غرب مرکز استان گیلان واقع شده و ۴۰۸شهید دوران دفاع مقدس و دو شهید مدافع حرم را در دل خود جای داده است./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *