82267267-710925121

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ابرناکی ، بارندگی و وزش باد تا اواسط هفته جاری در استان خبر داد.
مازیار غلامی روز شنبه افزود: نقشه های هواشناسی نشاندهنده تقویت تدریجی سامانه ناپایدار از امروز ( شنبه) در منطقه است؛ براین اساس، تا اواسط هفته ابرناکی، ، مه آلود بودن هوا، کاهش دما، بارندگی و وزش باد گاهی شدید در استان پیش بینی می شود.
وی آسمان امروز گیلان (شنبه) را برای عصر و شب ابری و مه آلود، بارندگی متناوب و وزش باد (بعضی نقاط شدید) و رعدوبرق و برای فردا( یکشنبه) آسمانی ابری، در بعضی نقاط بارندگی و وزش باد، گاهی کاهش ابر و در ارتفاعات جنوبی ؛ کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی ابری پیش بینی کرد.
وی اظهار کرد: همچنین هوای گیلان برای دوشنبه ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد (گاهی خیلی شدید)، کاهش دما، رعدوبرق و در ارتفاعات بالادست بارش برف پیش بینی می شود.
غلامی بیشینه دمای استان در شبانه روز گذشته را با ۳۰ درجه مربوط به شهر رودبار عنوان و کمینه دما را را با ۱۱ درجه مربوط به جیرنده عنوان کرد.
وی ادامه داد: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت ( ایستگاه فرودگاه) نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۲۵ و ۱۸ درجه سلسیوس بوده است.
غلامی همچنین بیشترین میزان بارش باران در گیلان طی شبانه روز گذشته را با دو و هشت دهم میلیمتر در بندرکیاشهر ذکر کرد.
وی گفت: طی امروز(شنبه) ارتفاع موج بین یک تا دو و نیم متر و دمای آب دریا ۲۴ درجه سلسیوس پیش بینی می شود.

منبع: ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *