او قهرمانی است که حاضر شد برای کشورش پای خود را بدهد و امروز که زانو زده کسی جویای احوالش نیست… 

انزلی کلاب : متاسفانه با خبر شدیم آقایان ” حسین اغماض ” و ” کریم کامیاب ” از پیشکسوتان بوکس ایران و انزلی در بستر بیماری هستند و نیازمند حمایتند. کاپیتان اسبق تیم ملی بوکس ایران کسی که  در یک دوره از مسابقات آسیایی پای چپش به علت پارگی بخیه خورد بود. و رئیس  وقت فدراسیون  جناب آقای پیاس نازار بکیان او رااز شرکت در مسابقه منع نمود، چون امکان بریدن پای او نیز مطرح بود، در صورت عدم شرکت حسین اغماض ایران به مقام سوم می‌رسید و با شرکت وی در مسابقه و حتی در صورت باخت تیم ایران در مکان دوم قرار می‌گرفت وی با شرکت در این مسابقه در مقابل نماینده تایلند ایران را به مقام دوم آن رقابتها رساند .

سوالی تلخی و بی پاسخی که در ذهن تداعی میشود این است که چرا باید یک قهرمان ورزشی در کشورمان در شرایطی قرار بگیرد که به جای انتشار خبر تجلیل از وی مجبور باشیم خبرهایی از این دست جهت جلب حمایت برای آنها منتشر سازیم.  

حسین اغماض کاپیتان تیم ملی بوکس ایران در المپیک مونیخ ، قهرمان اسبق بوکس جهان ، کاپیتان و سرمربی اسبق تیم ملی و کریم کامیاب از قهرمانان بوکس آسیا در بیمارستان بستری و نیازمند حمایتند.
رییس هیات بوکس انزلی در عیادت از این ورزشکاران با اشاره به مشکلات مالی این دو قهرمان پیشکسوت بوکس یاداور شد: قرار بود سال گذشته در مراسم تجلیل از اغماض گلریزان صورت گیرد که متاسفانه مسئولان دعوت شده حضور نیافتند.

ˈ کاظم منصوری ˈ اظهارداشت : اغماض که ۴۰ سال در صحنه ورزش بوکس کشور به عنوان ورزشکار حضور داشته ، اکنون برای انجام عمل جراحی نیازمند مساعدت صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش است .

حسین اغماض متولد ۱۳۲۴ انزلی است . سال ۱۳۵۰ بوکس را شروع کرد و ۱۷ مدال طلا در مسابقات آسیایی و جهانی کسب کرد. وی کاپیتان تیم ملی بوکس ایران در المپیک مونیخ بود .

کامیاب نیز بوکس را زیر نظر بلانش و مظفر مسافری شروع کرد . وی که به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بسترش است حتی بیمه ورزشی نیست .

این قهرمان اسبق بوکس انزلی می گوید اگر به ازای هر مشتی که در طی این سالها خوردم یک ریال دریافت می کردم اکنون میلیونر بودم .

این دو ورزشکار با انتقاد از مسئولان و رسانه ها می گویند اگر یک فوتبالیست دسته سه بودیم اکنون بیش از این مورد توجه قرار می گرفتیم .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

Anzali Free Zone

Shahin

۲۳ آبان ۱۳۹۱

واقعا باعث تاسفه . برای حسین اغماض عزیز و کریم کامیاب آرزوی سلامتی دارم …

پاسخ

۲۳ آبان ۱۳۹۱

به امید روزی که هیچ ورزشکار محتاج نامرد نشه
وبه امید سلامتی این عزیزان که باعث افتخار انزلی هستن

پاسخ

۲۳ آبان ۱۳۹۱

خدا هرچه زودتر شفا بده :cry:

پاسخ