029

به گزارش اختصاصی انزلی کلاب، ریاست سازمان منطقه آزاد انزلی و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در خصوص ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت،ایجاد دوره های مشترک در راستای تجاری سازی علم و انعقاد تفاهم نامه با هم دیدار کردند.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی در این دیدار هدف از تشکیل این جلسه را شناسایی نیازمندی های منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی در امور آموزشی، تحقیقاتی و صنعتی دانست و خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد انزلی از ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی برخوردار است که در راستای عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری در امور آموزشی و شعار سال مبنی بر اقتصاد و فرهنگ با عزمی ملی و مدیریتی جهادی، دانشگاه انزلی می تواند همگام سازمان منطقه آزاد انزلی باشد.

علیرضا اقدامی با اشاره به سخنان رهبری مربوط به تشکیل شرکت های دانش بنیان بر اجرایی شدن آن و تبدیل علم به تجارت و اقتصاد تاکید کرد و افزود: شرکتهای دانش بنیان در رفع نیازهای شهروندان و همچنین رفع معضل بیکاری و بسترسازی مناسب برای آینده‌ی انزلی موثر است و این مهم با همکاری نهادهایی چون دانشگاه و قطب تجارت و صنعت این شهر میسر خواهد شد.

 0296

وی در ادامه پشنهاد انعقاد یک تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی و سازمان منطقه آزاد انزلی با موضوعیت ارتباط بیشتر در زمینه همکاری های آموزشی، تحقیقاتی و پیوند بین دانشگاه با صنعت و جامعه و ایجاد دوره های مشترک در راستای تجاری سازی علم را مطرح کرد که با استقبال از سوی ریاست سازمان منطقه آزاد انزلی روبرو شد.

ریاست سازمان منطقه آزاد انزلی نیز با استقبال از تمامی نظرات و پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بر لزوم همکاری این دو قطب آموزشی و تجاری صنعتی انزلی تاکید کرد و افزود: مناطق آزاد نیاز به مراکز آموزشی دارند و ما خوشحالیم که در محدوده‌ی منطقه آزاد انزلی این امر تحقق یافته و می‌توانیم در آینده از امتیازات علمی، پژوهشی و فرهنگی این واحد دانشگاهی در راستای توسعه‌ی منطقه آزاد انزلی استفاده کنیم.

0297

رضا مسرور که دانشگاه آزاد اسلامی را یک دست آورد بزرگ انقلاب در عرصه علم و پژوهش می‌دانست بر اجرایی شدن پیشنهادات مطرح شده که نیازمند ایجاد کارگروههای تخصصی هستند تاکید کرد و افزود: سازمان منطقه آزاد انزلی برای اجرایی شدن اهداف و پیشنهادات پیگیرهای لازم را منظور خواهد کرد.

قابل ذکر است معاون اداری مالی و معاون پژوهش و فن آوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرانزلی نیز در این جلسه حضور داشتند.

خبرنگار: علیرضا بابایی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۲۵ شهریور ۱۳۹۳

منطقه ازاد هر جا به نفعشه وارد میشه و اونجا رو مصادره میکنه.نمونش کارخونه کشتی سازی ، دانشگاه ازاد و شهرک صنعتی .ولی چون شهر شدن انزلی براش انرژی و هزینه داره ،داره ریز تفره میره.اگه قرار به حاضری خوریه که مگه مردم انزلی بد میخورن.جمع کنید برید شهر خودتون بابا

پاسخ