دومین دوره مسابقات بین المللی شطرنج جام ستارگان با حضور برترین های شطرنج ایران و جهان از عصر سه شنبه در منطقه آزاد انزلی آغاز بکار کرد و در دیدارهای روز نخست تیم منتخب جهان در رقابتهای بخش برق آسا بر منتخب ایران پیروز شد.
بنا بر این گزارش در این دور از مسابقات ورزشکاران برتر شطرنج جهان از کشورهای کوبا، هلند، گرجستان، جمهوری آذربایجان، چین و لتونی حضور دارند که در مقابل احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، مسعود مصدق پور، علیرضا فیروز جا، امیررضا پور رمضان علی و سید خلیل موسوی، پویا ایدنی، سید امین طباطبایی اعضای تیم منتخب شطرنج کشورمان به رقابت می پردازند.
گفتنی است میانگین جایگاه بین المللی تیم منتخب جهان در این دوره ۲۷۶۰ است که این عدد در اولین سال برگزاری این مسابقات در سال گذشته دو هزار و ۵۵۰ بود.
در نخستین روز از مسابقات شرکت کنندگان هفت دور به روش برق آسا با هم رقابت کردند و از روز چهار شنبه نیز به روش استاندارد به صورت تیمی با یکدیگر به رقابت می پردازند.
بنا بر این گزارش در بازی برق آسا که هر بازیکن ۳ دقیقه زمان داشت تیم ستارگان جهان موفق شد در نتیجه تیمی را ۴.۵ بر ۲.۵ و در بخش انفرادی نیز ۲۷ بر ۲۲ تیم منتخب ایران شکست دهد.
در رقابتهای روز اول در تیم ستارگان جهان الکسی شیروف, التاج سفرلی و لویک وان ولی و در تیم ستارگان ایران نیز پرهام مقصودلو، علیرضا فیروزجا و امیررضا پوررمضانعلی موفق به کسب بیشترین امتیاز شدند.
لازم بذکر است از صبح امروز مسابقات کشوری شطرنج ستارگان نوجوان ایران نیز با حضور ۱۲۰ شطرنج باز در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد و ورزشکاران به مدت هفت روز به روش سوئیسی باهم رقابت می کنند.
گفتنی است علاقمندان می توانند از طریق وب سایت فدراسیون شطرنج کشور{http://ircf.ir/News/detail/3604} مسابقات را به صورت زنده مشاهده نموده و با تفسیر کارشناسان بازیها را تعقیب، و همچنین امکان مشاهده پخش زنده از طریق تلفن های همراه نیز فرآهم شده است.

روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *