DSC_0030

به گزارش انزلی کلاب؛ ساعتی پیش همایش پیاده روی خانوادگی بازنشستگان نیروهای مسلح بندر انزلی در پارک تفریحی قدس (بلوار) این شهرستان برگزار شد.

با توجه به بارش باران بهاری تعداد زیادی از بازنشستگان نیروهای مسلح شهرستان بندر انزلی به همراه خانواده هایشان در این همایش پیاده روی شرکت کردند و از ابتدای بلوار انزلی تا موج شکنها پیاده رفتند و برگشتند.

امام جمعه بندر انزلی با حضور در این مراسم به شرکت کنندگان گفت: عقل سالم در جسم سالم است و خوشحالم که شما بازنشستگان عزیز را در این همایش ورزشی می بینم.

سید داوود موسوی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کردند و گفتند: به راستی که هم مرد انزلیچی قهرمان است و هم زن انزلیچی قهرمان است و انزلی شهر قهرمان پروریست.

در پایان این همایش ضمن تقدیر از شرکت کنندگان به ۱۲۴ نفر از بازنشستگان جوایز نقدی و غیر نقدی اهدا شد.

در ادامه عکسهایی از این همایش را مشاهده خواهید نمود.

DSC_0128 DSC_0126 DSC_0131 DSC_0106 DSC_0102 DSC_0093 DSC_0082 DSC_0075 DSC_0041

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

3eyedAli

3eyed Ali

۲۹ فروردین ۱۳۹۲

بنای ملی حافظیه بندرانزلی در دست مرمت قرار گرفت
بندرانزلی – بنای تاریخی حافظیه بندرانزلی (محل ترنم موزیک) به همت شهرداری در دست مرمت قرار گرفت.

شهردار بندرانزلی روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اهمیت و ارزش این بنای تاریخی مرمت بام و رنگ آمیزی کل سازه را آغاز کرده ایم .

ˈ سید تقی موسویان ˈ اظهار کرد: این بنای زیبا که مورد توجه گردشگران قرار دارد پس از مرمت و رنگ آمیزی نورپردازی خواهد شد.

حافظیه بندرانزلی (محل ترنم موزیک) در سال ۱۳۱۱ شمسی به سفارش شهرداری در مجاورت ساختمان شهرداری به مساحت ۷۶ متر مربع ساخته و به اجرای موسیقی اختصاص داده شد.

پس از ساخته شدن حافظیه شیراز در سال ۱۳۱۴ این بنا به دلیل شباهت بسیار به آرامگاه حافظ و همچنین علاقه مردم به این شاعر بزرگ، به حافظیه انزلی تغییر نام پیدا کرد.

این بنای زیبا با ستون های بلند سپید میان درختان سبز با چشم اندازی به پارک ساحلی ˈ بلوار ˈ و بندرگاه در محوطه حیاط ساختمان شهرداری انزلی قرار دارد .

در دو سوی بنا پنج پلکان کوتاه قرار دارد و در کانون آن نقش ساز موسیقایی چنگ با موزاییک های قرمز نقش زده شده است.

این بنا با شماره ۱۵۱۳ جزو آثار ملی به ثبت رسیده و ستون های بلند ، دیواره کوتاه نرده ای شکل و بامی گنبدی از ویژگی های این بنا است.

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۹:

خدا کنه اصالت بنا رو از بین نبرن. تصاویر قدیمی از بنای شهرداری نشون میده در گذشته از شکوه و عظمت بسیار بیشتری برخوردار بوده در حالی که الان ….

Anzali Free Zone

Shahin

۲۹ فروردین ۱۳۹۲

چه گزارش خوبی، دست شما درد نکنه

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۲۹ فروردین ۱۳۹۲

موج انزلی :اساسا برپایی شبکه های تلویزیونی بنا بر اهدافی شکل میگیرد که مدیران آن شبکه ها به دنبال رسیدن به آن اهداف اقدام به تولید و تهیه برنامه های مورد نیاز خود می نمایند.در سالهای اخیر در ایران اسلامی نیز بنا بر هدف گزاری ها و نیاز هایی که بوجود آمد شاهد ایجاد شبکه های جدیدی چه در صدا و چه در سیما بوده ایم .

برخی از نیاز های جامعه و هدف هایی که مورد نظر بوده و برای تحقق آن شبکه هایی ایجاد گردید و هم اکنون مورد استفاده مردم می باشد را می توان نیاز به سرگرمی و پرکردن اوقات فراغت افراد ،نیاز به افزایش دانش ،نیاز به آگاهی های اقتصادی و یا نیاز به معارف اسلامی ذکر نمود که شبکه های بازار ،نمایش ،آموزش و یا شبکه قرآن از جمله این شبکه ها می باشد.

شبکه های استانی که برخی از آنها اکنون دارای پوشش ماهواره ای نیز می باشند و برای مردم سراسر دنیا قابل مشاهده اند، با هدف گزاری ویژه ای که در برگیرنده چندین هدف می باشد دسته ای دیگر از شبکه های تلویزیونی اند که شاهد ایجاد و گسترش آن در سراسر ایران هستیم.

شبکه های استانی همانند رسانه ملی و برخلاف برخی از شبکه ها که به موضوع خاصی می پردازند باید با ظرافت کامل دربرگیرنده نیاز تمامی مخاطبان خود باشد به طوری که کوچکترین انحراف از این امر باعث ایجاد سرخوردگی در بین مخاطبان و در بعضی از موارد باعث ایجاد تفرقه می گردد.

شبکه هایی که منتسب به مردم و یا موضوع خاص می باشندبه عنوان نماینده از سوی آنها وظیفه شناساندن و همچنین احقاق حقوق اجتماعی و فرهنگی مخاطبان خویش را دارد.

شبکه سیمای گیلان که آن را با نام شبکه باران می شناسیم یکی از شبکه های استانی کشور می باشد که باید انعکاس دهنده صدای همه مردم گیلان ، اخبار و نیازمندیها و اشاعه فرهنگ بومی و بطور خاص در خدمت مردم گیلان باشد .

اما با تمام ظرفیت های موجود در استان شاهد ضعف ها و در بعضی از موارد انحراف هایی هستیم که به نظر می رسد مدیران شبکه استانی گیلان یا از آن غافل اند و یا اینکه خود را به غفلت زده اند و از سوی دیگر با عدم نظارت دقیق شاهد بیشتر شدن این نقصها هستیم.

– مسائل قومی و محلی که باید یکی از ابزارهای جذب و تاثیر گزاری در شیکه های محلی گردد در شیکه باران وسیله ای جهت ایجاد تفرقه و همچنین لطمه های جبران ناپذیر به مقوله ای چون گویش گیلکی گردیده است. تمسخر گویش گیلکی با ساخت کلیپ های طنز از این موارد می باشد. ساخت برنامه هایی تقلیدی و غیر کارشناسی در زمینه ورزش که موجب دامن زدن به اختلافات گردیده از دیگر نمونه های قابل اشاره می باشد.

مسائلی از این دست را می توان به کرات در شبکه باران مشاهده نمود اما اخیرا شاهد دو موضوع مهم در شبکه باران می باشیم که به نوعی ضایع نمودن حق تمامی مخاطبان این شبکه و انحراف از وظائف اصلی چنین شبکه هایی است.

*آموزش تست زنی در کنکور یا حرکات موزون؟

چند روزیست که شاهد اجاره ساعاتی از شبکه باران توسط یک شرکت خصوصی آموزش تست زنی در کنکور هستیم .شاید در ابتدا این مطلب به نظر آید که مدیران این شبکه دقایقی را به جهت درآمدزایی به پخش برنامه مذکور اختصاص داده اند ،اما با نگاهی به زمان پخش برنامه و تکرار آن و نیز محتوای برنامه که بیشر شبیه به اجرای نمایش و حرکات موزون توسط اساتید برنامه می باشد چندین سوال به ذهن میرسد.

– اگر آموزش کنکور ،هدف تهیه چنین برنامه هایی از سوی مدیران شبکه باران می باشد چرا از افراد و اساتید گیلانی به جهت این امر استفاده نگردیده و از یک شرکت تهرانی با آن ویژگی ها استفاده شده ؟

– اگر در آمد زایی هدف بوده باید بپرسیم که درآمد زایی در یک شبکه استانی که ساعت به ساعت آن متعلق به مخاطبان می باشد ،به چه قیمتی ؟ آیا درست است که ساعت ها از وقتی را که می توان به افزایش فرهنگ بومی و آموزش مردم پرداخت را به چنین برنامه های ضد فرهنگ که به دنبال پر کردن جیب خود می باشند اختصاص دهید؟

شبکه آموزش که وظیفه اصلی او در رابطه با مسائل آموزشی می باشد به نسبت با این حجم و این چنین تلبیغاتی که مدرسان این برنامه برای خرید سی دی های آموزشی خود در برنامه می نمایند ، اقدام به تولید برنامه نمی نماید.

مورد بعدی که موید عدم کارشناسی لازم و ایجاد کننده شائبه وجود رابطه های پشت پرده در پخش چنین برنامه هایی می باشد پخش تبلیغات مربوط به یکی از هتل های مجلل گیلان است که در آن یک جوان ،که سن و سال زیادی ندارد را به عنوان مالک و نیز مدیر هتل معرفی که اقدام به تبلیغ درباره هتل خود می نماید.

حال این سوال را باید از مدیران شبکه داشته باشیم که این الگویی که شما در یک رسانه جمعی نمایش می دهید تا چقدر با واقعیت های جامعه به خصوص استان گیلان همخوانی دارد.؟ جوانان تحصیلکرده که برخی از آنها تا ۳۵ سالگی هم به دلیل نبود شغل و درآمد مناسب از جایگاه اجتماعی مناسبی برخوردار نیستند پس از دیدن چنین صحنه هایی چه تفکری برایش بوجود می آید؟

شبکه سیمای یک استان اگر نمی تواند از بسترهای موجود استفاده نماید و ایجاد امید ، نشاط ،همبستگی و فرهنگ نماید حداقل کاری که می تواند انجام دهد این است که در راستای برنامه های بی محتوا و ضد فرهنگ گام برندارد.

در اینجا باید خطاب به تمامی افرادی که در رابطه با مسائل مطرح شده مسئولیتی برعهده دارند بگوییم که جایگاهی که شما درآن قرار گرفته اید یک جایگاه مهم می باشد که به دلیل درگیر بودن با زندگی مردم نیاز به آگاهی و کارشناسی لازم دارد و نیز از کسانی که وظیفه نظارت و جلوگیری از انحراف و تخلف را در تهیه و ساخت چنین برنامه هایی برعهده دارند بخواهیم به جهت جبران ناپذیر بودن بعضی از آسیب های فرهنگی ،دقیق تر و سریعتر به وظائف خود عمل نمایند.

پاسخ

a.n.z پاسخ در تاريخ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۲:

این برنامه رو دیدم خیلی خنده داره بخصوص شخص جوانی که ریاضی و فیزیک درس میده :-D

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۰۰:

کلا خنده دار ترین شبکه استانی رو داریم بخش های جدیش هم بی مزه و مصنوعیه با این همه هنرمند توی استان واقعا این شبکه بی خاصیت نوبره.

مژگان

mojshekan

۲۹ فروردین ۱۳۹۲

چه گزارش و البته چه حرکت جالبی، ممنون آقا رضا، همسایه ی ورزشکار ما هم که هست تو عکسا :-D

پاسخ