01004876[1]

از این فوتبال هیچ چیزی بعید نیست. حتی اینکه کاپیتان‌هایش بدون تیم بمانند و ناخواسته از لیگ یک سر درآورند؛ بی‌آنکه حتی به بازی کردن‌شان در این سطح مطمئن باشند.
صحبت از کاپیتان‌های ملوان است؛ پژمان نوری و مازیار زارع. ملوان سقوط کرد و کاپیتان‌های باسابقه‌اش هم با این تیم به لیگ یک رفتند. کاپیتان‌هایی که پیش‌تر حتی پیراهن پرسپولیس و استقلال را به تن‌شان دیده بودیم و هیچ بعید نیست که امروز از ملوان هم رانده شوند.

ملوانی که برای دومین بار از لیگ برتر به لیگ یک سقوط کرد و همه بزرگانش را هم با خود به این سفر برد؛ همه را به غیر از سید جلال رافخایی که به تبریز رفته تا از این به بعد با پیراهن تیم تازه صعود کرده ماشین‌سازی در لیگ برتر بازی کند. غیر از رافخایی اما همه بازیکنان ملوان با این تیم به لیگ یک رفتند؛ حتی کاپیتان‌هایش.

آنچه بعد از قطعی شدن سقوط ملوان به تلخی در ذهن‌مان نشست، حضور پژمان نوری و مازیار زارع در لیگ یک بود که البته هنوز هم باورش نکرده‌ایم. باور که چه عرض کنم، تصورش هم عجیب می‌نماید دیدن پژمان و مازیار- با آن سطح بازی- در لیگ یک. این اما واقعی‌ترین اتفاق‌ این روزهای فوتبال ایران است. فوتبالی فی‌البداهه که هیچ چیز متعجبش نمی‌کند و امروز به انتظار نشسته برای تماشای تیم دوست داشتنی ملوان و کاپیتان‌های در لیگ یک. لیگی که هیچ کس نمی‌بیندش.

پژمان نوری و مازیار زارع به اجبار از لیگ برتر بیرون رفتند و اینجا دیگر هیچ‌کس نمی‌خواهدشان. از آن روزی که ملوان سقوط کرد، نه پیشنهادی رسید و نه حتی کسی سراغ‌شان را گرفت. حتی مربیانی که پیش‌تر با پژمان و مازیار همبازی یا مربی‌شان بوده‌اند، از این دو بازیکن روی گرداندند تا آنها بعد از سقوط ملوان راهی به لیگ برتر پیدا نکنند. حال آنکه در قحطی بازیکن باتجربه، هر کدام‌شان می‌توانستند قلب یکی از تیم‌های لیگ برتری را به دست بگیرند؛ اگر از یاد نمی‌رفتند.
کاپیتان‌های فصل پیش ملوان در لیگ برتر بدون تیم ماندند اما تلخ‌تر از این دوری، جایگاه متزلزل آنهاست در ملوانِ لیگ یکی. اتفاقی که شایعه‌ها آن را به مخالفت هیات مدیره ربط داده‌اند و محمد مایلی‌کهن هم تکذیبش نکرد: «پژمان و مازیار بازیکنان ارزشمندی هستند و سال‌ها در خدمت ملوان بودند اما گاهی جبر زمان آدم‌ها را منفک می‌کند. از نظر من هم پژمان نوری و مازیار زارع بازیکنان توانمندی هستند اما باید بگویم که من بازیکنان باتجربه‌ام را در شرایط مساوی انتخاب می‌کنم و هیچ‌وقت هم اجازه نمی‌دهم به من بازیکن تحمیل کنند.»

بازیکن تحمیلی شاید همان واژه‌ای باشد که پژمان و مازیار آن را حتی در زشت‌ترین تصوراتشان هم از زبان کسی نشنیده بودند و آقای سرمربی خیلی راحت آنها را به این نام خوانده تا سقوط‌شان را به رخ بکشد؛ سقوط تلخ‌تر از سقوط ملوان به لیگ یک./ ورزش سه

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

sari

۳ مرداد ۱۳۹۵

(((خیانت به گیلانی بخصوص به انزلی چی . خیانت به… ….می باشد ))). انزلی چی وگیلانی های که به سربلندی وبه مقام .همشهری خود می بالد وبخود افتخار می کند .چگونه می توان به آنها خیانت نمود.
افتخار وسودی که به نفع دیگری می باشد ولی همشهریان وهم زبانان اش به خود می بالند وخوشحال هستند .

گیلانی وانزلچی قانع وصاف وصادق.
ما ها بخصوص همه هواداران وساکنان این منطقه رفیق نیمه راه نبودیم ونخواهیم بود و آنچه در توان داشتیم ودینی داشتیم رو کردیم .
حال نوبت مسئولان وهمه عزیزان است دینی که دارند وباید دین شان خود را اعطا کنند .
***اسطوره های باتعصب وباغیرت چون پژمان نوری -مازیار زارع – سعید عزت الهی -آبشک در این یکی دوفصل و همچنین .آهی وحتی جلال رافخائی وچند تن از عزیزان دیگراسطوره ها ی با تعصب وبا غیرتی که . دینی که بر گردن شان بود عطا کردنند وپیش وجدان خود هم راحت اند .
اسطوره های با تعصب وبا غیرت سالهای ۹۰
عزیزانی که اشتباهات بعضی از آقایان باعث گردید زحمات وتلاش این عزیزان نادیده وبرباد رود..
دلیل امدن ونیامدن این عزیزان را هنوز نمی دانیم.
ولی این را می دانم جای این عزیزان همیشه در ملوان وهمچنین در دل هواداران ملوان است چه تا زمانی که توانائی مبارزه داشته باشند وچه زمانی که خسته وبریده باشند بخاطر مشکلات فراوان باشگاه که نمی توانند مبارزه نمایند .که در این موقع اگر صحبت حق وحقیقت وعدالت باشد .باید در حد توانائی های شان مسئولیتی در باشگاه ملوان داشته باشند .یعنی باشگاه خودشان

حال چه مربی ویا چه دستیار ویا غیره.
آری ملوانی ها.هالو وگیج نیست ند و نداند که چه کسی باید مربی باشد ویا مدیر ومسئول .آری ملوانی وانزلی چی همه داد وفریاد واحتراز های اش بخاطر این است .حق وعدالت پا بر جا باشد ..حال بستگی دارد .مجریان قانون بشنوند ویا….
زیراباید فرقی بین بازیکن با تعصب وباغیرت وعاشق با بازیکنانی که معنای عشق وتعصب را نمی دانند ویا از ملوان به همه جا رسیده باشدوبه پشت خود نگاه نکند وتوجعی به باشگاه ملوان نداشته باشد.وجود داشته باشد
آری ملوان وباشگاه ملوان تعلق به کسانی دارد .که برای این باشگاه جانفشانی نمودهاند .کسانی که گرمی وسردی ودرد وغم باشگاه ملوان را چشیده.اند .
پیشرفت وطرقی ویا حرفه ای گری حق وواقعیتی بیش نیست .ولی عشق وتعصب هم جای خود را دارد .زیرا بعضی از فصل ها یک بازیکن می توانست کمر باشگاه ملوان را راست وملوان را سرا پا وسر بلند نگهدارد .مثل همین یکی دو فصل ملوان .
اگر ملوان توانائی جذب یکی دو بازیکن ویا یک مربی با تجربه را داشت ویا حتی یکی از همین بازیکنان سابق باشگاه ملوان در کنار بچه ها بودنند .ملوان خذ ف نمی شد وبه دسته پایین هم نمی رفت.
بازیکنی که می توانست با امدن اش هم به ملوان وملوانی کمک نماید وهم باعث شود چند بازیکن جوان وبا تجربه به چشم بیایند وراهی لیگ برتر ویا باشگاه های دیگر شوند همانند خودشان.
زیرا نیازی به اگاه سازی نداریم و همه ما معنی وارزش لیگ برتر ولیگ دسته یک ودو را خیلی خوب می دانیم .که پیشرفت وطرقی در کدام بیشتر است.
آری اگردر همین یکی دو فصل اندکی وضع واوضاع ملوان خوب بود ویا شاهین ثاقبی ویا بازیکن دیگری در کنار بچه ها بودنند .ملوان به این روز گرفتار نمی شد.
آری عشق وتعصب یک چیز وحرفه ای گری چیز دیگری است.
گرچه بعضی از آقایان دانسته وندانسته در حق ملوان وباشگاه ملوان ظلم نمودنند . وملوان را نابود کردنند .
ولی باید همه ما تلاش نمائیم ملوان سراپا وسر بلند باشد .زیرا کسی نیست که نداند جایگاه ومقام ملوان کجاست.
وقتی خودمان برای خودمان وباشگاه ملوان ارزش قائل گردیم .دیگران هم ارزش وجایگاه ملوان را خواهند دانست.
آری انزلی چی وملوانی . باشگاه ملوان را بخاطر لیگ برتر ویا آسیا رفتن و ویا دسته یکی ودومی دوست ندارند ..
ملوان را بخاطرصداقت وپاکی وراستی بازیکنان وهواداران ومسئولان اش دوست دارند ملوان را بخاطر .نام وارزش وجایگاه اش دوست دارند وبه ان عشق می ورزند. .
زیرا ملوان بدون هواداران وطرفدارن اش یعنی هیچ.
باید همه ما تلاش نمائیم ملوان یکدل ویکدست شود .زیرا رمز موفقیت باشگاه ملوان فقط همین یکدلی ویکدستی می باشد وبس.
اگر همدل وهمفکر وپشت همدیگر باشیم می توانیم بحق خودمان برسیم ومی توانیم اسطوره راهی باشگاه های خارج نمائیم همانند جهان بخش وسعید عزت الهی ها .. زیرا اگر بتوانیم اسطوره های ملوان را اینگونه راهی باشگاه های خارج نمائیم هم به نفع بچه ها وهم به نفع باشگاه ملوان وهم مایه سربلندی استان گیلان وانزلی خواهد بود .زیرا هم در تجارت وهم در کار وکسب وهم ایجاد شغل وکار تاثیر گذار خواهد شد.
.زیرا فرستادن بازیکنان به باشگاه های داخلی هم برای بازیکنان آن باشگاه آزار دهنده می باشد وهم برای هواداران باشگاه ملوان.
به امید موفقیت باشگاه ملوان.

پاسخ