01083518[1]

 

ملوانی ها که هنوز در شوک این سقوط هستند ، هنوز کمتر لب به سخن باز کرده اند اما یکی از مهمترین ها ، پژمان توری با قول بازگشت سکوتش را می شکند .
این گفت وگو را بخوانید :

* با گذشت یک هفته از پایان لیگ برتر وضعیت روحی تان چگونه است؟

باید انزلیچی باشید یا در انزلی زندگی کرده باشید تا بتوانید درک کنید ملوان در انزلی فقط یک تیم فوتبال نیست. مردم با این تیم زندگی می کنند و سقوط ملوان پس از سالها حضور در سطح اول فوتبال کشور ضربه بدی به روحیه مردم زده است. من هم در طول این مدت از شرمندگی این که نتوانستیم امانتدار خوبی برای این مردم باشیم توان رو در رو شدن با آنان را نداشتم.

* چرا ملوان سقوط کرد؟

ما از همان ابتدای فصل مشکلات بسیاری داشتیم و فشارهای زیادی را تحمل کردیم هم از نظر مالی و هم از نظر پشتیبانی و حمایت؛ در ادامه اشتباهات داوری هم مزید بر علت شد.
بطور مثال تنگناهای مالی علاوه بر فشارهایی که بر برخی بازیکنان تیم وارد آورد باعث جدا شدن چند بازیکن خوب و تاثیرگذارمان مانند پاشنکو و حاتمی و نزهتی در نیم فصل شد. مصدومیت آرش افشین و خود من و درگذشت نابهنگام مهرداد و مصدومیت دروازه بان تیم حسین حسینی هم باعث شد دست کادر فنی ما خالی تر از گذشته باشد.در زمینه داوری هم به گواه کارشناسان برنامه ۹۰ این فصل تیم ما بیشترین زیان را از اشتباهات داوری دید و اگر اشتباه نکنم بالغ بر ۱۰ پنالتی ما در طول فصل نادیده گرفته شد.

* بازی آخر در برابر سیاه جامگان با اینکه بازی نکردی ولی مدام در حال جوش و خروش بودی!

ما برای پیروزی به مشهد رفته بودیم. تیم ما در نیمه اول حاکم توپ و میدان بود و علاوه بر پنالتی واضحی که داور در همان ابتدای بازی به نفع مان نگرفت، چندین موقعیت مسلم داشتیم که هنوز هم نمی دانم چطور وارد دروازه نشد، در نیمه دوم هم بعد از گلی که دریافت کردیم تیم از نظر روحی تحت فشار قرار گرفت به همین دلیل من سعی می کردم از کنار زمین بازیکنان مان را برای تلاش و دوندگی بیشتر تهییج کنم. اما متاسفانه زمانی گل دوم را دریافت کردیم که وقتی برای جبران نبود.

* آیا ملوان هم به سرنوشت سایر تیمهای باریشه ای که سقوط کردند دچار می شود؟

سقوط ملوان تلنگری بود به همه ما که با این شیوه نمی توان تیمداری کرد. اما به امید خدا با رفع مشکلات فراوانی که این فصل با آنها دست به گریبان بودیم، با دعای خیر مردم و حمایت هواداران مان و با پتانسیلی که در شهر انزلی هست می توانیم این ناکامی را جبران کنیم، فراموش نکنیم تیمهای پایه ملوان قلب این باشگاه هستند و متاسفانه چند سالی است که این تیم ها به حال خود رها شده اند، این نسل ملوان تا چند سال دیگر باید فوتبال بازی کند؟ چرا نسل جدیدی ساخته نشده است که بتوانیم یک تیم بومی و جوان داشته باشیم؟ به نظر من لیگ یک برای مدیران و مربیان ملوان می تواند فرصت خوبی جهت جوانگرایی باشد، ما می توانیم با برنامه ریزی مناسب خیلی زود و با قدرت به لیگ برتر برگردیم.

* پس قصد دارید فصل بعد در لیگ یک هم ملوان را همراهی کنید؟

من به عنوان بازیکن و کاپیتان تیم به مردم شهرم مدیونم. به یاری خدا از همین هفته تمریناتم را بصورت انفرادی آغاز خواهم کرد و انگیزه زیادی دارم، همینجا به همه دوستداران ملوان قول می دهم با تلاش و انگیزه مضاعف در کنار سایر بازیکنان و عوامل، ملوان را به لیگ برتر باز می گردانیم تا به این مردم ادای دین کرده باشیم./ ورزش سه

ارسال دیدگاه

روی شکلک مورد نظر کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette