3e38b8a8b14fe24e6beaa9c2c1638fab

مراسم تودیع ومعارفه رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در محل ساختمان گمرک در فرودگاه مهرآباد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان: صبح روز یکشنبه مورخ ۱۷/۶/۹۲ مراسم تودیع و معارفه رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با حضور دکتر طیب نیا وزیر محترم اقتصاد و دارائی و جمعی از مدیران گمرک و شخصیت های سیاسی کشور انجام گردید.

این مراسم که در محل ساختمان گمرک فرودگاه مهرآباد انجام شد جناب آقای دکتر کرباسیان رئیس کل جدید گمرک جمهوری اسلامی ایران به تشریح برنامه های خود پرداخت و از خدمات جناب آقای دکتر عباس معمارنژاد رئیس کل سابق گمرک جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر بعمل آورد.

شایان ذکر است ، مسعود کرباسیان پیش از در سال های ۸۰ تا ۸۴ عهده دار ریاست گمرک جمهوری اسلامی ایران بوده و در کارنامه خود معاونت وزارت صنایع سنگین ،بازرگانی ، نفت و همچنین خدمات شهری شهرداری تهران را دارد.

وی روز گذشته پیامی را به همکارانش در سراسر کشور منتشر ساخت که ارائه میگردد: 

خدای متعال را شاکرم که بار دیگر توفیق خدمت به هموطنان عزیز را در گمرک جمهوری اسلامی ایران، جایی که بیش از این نیز افتخار حضور در آن را داشته‌ام، داده است.
ضمن قدردانی از حسن اعتماد جناب آقای دکتر طیب‌نیا وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و دیگر مسئولان محترم در سپردن این مسئولیت خطیر به اینجانب، اکنون که پس از سالها به خانه خویش و به میان خانواده‌ام بازگشته‌ام، برای انجام وظیفه مهم خدمات‌رسانی به مردم و جامعه تولیدی و تجاری، بیش و پیش از هر چیز نیازمند همکاری مطلوب بین مدیریت و بدنه گمرک جمهوری اسلامی ایران هستیم. تا با توجه به توانمندی‌ها و قابلیت‌های فنی و علمی تک تک همکاران و با همکاری یکدیگر بتوانیم از مزیت و قابلیت های موجود به بهترین وجه استفاده نماییم.

همکاران عزیز
تکرار موضوعات و مسائل گذشته بخصوص بیان مشکلات و تنگناهای مختلف بدون آنکه راهکارهای مؤثری برای رفع آنها ارائه شود، سودی نخواهد داشت. از این‌رو برای رسیدن به وضعیت مطلوب و شرایط ایده‌آل باید طرحی نو افکند .
اینجانب یک دهه قبل با درک شرایط و الزامات امروز تجارت بین‌المللی و ضرورت تغییر و تحولات در نحوه خدمات‌رسانی گمرک به ذی‌نفعان، ایجاد و توسعه گمرک الکترونیکی را به عنوان راهکاری مؤثر برای پاسخگویی به نیازهای دائماً در حال تغییر جامعه تجاری و جلب رضایت ارباب رجوع اعلام نموده و بر این مبنا اقدامات گوناگونی در گمرک انجام شد که طی سالهای بعد به تدریج تأثیرات خود را در تسهیل و تسریع فرایند تشریفات ترخیص کالا نشان داد و همه شما به خوبی به این امر واقف هستید. اکنون نیز توسعه گمرک الکترونیکی به همراه عوامل دیگری همچون اجرای دقیق قانون امورگمرکی و آیین‌نامه اجرایی آن، به‌کارگیری تجهیزات مدرن گمرک، حضور فعال در سازمان جهانی گمرک و افزایش تعامل با این سازمان به منظور بهره‌گیری از امکانات مختلف آن، روانسازی و شفاف‌سازی فعایت‌های گمرکی، ترویج و توسعه امر شایسته‌سالاری در گمرک، تکریم هرچه بیشتر ارباب رجوع ، کاهش زمان تشریفات گمرکی و رساندن آن به سطح استانداردهای بین‌المللی، توسعه امر آموزش کاربردی و ارتقای سطح دانش تخصصی کارکنان، بالا بردن سطح سلامت کاری و افزایش بهره‌وری و مهمتر از همه رسیدگی به وضعیت رفاهی و معیشتی کارکنان از اصول محوری برنامه گمرک در دوره مدیریت این سازمان است که انشاءالله با پیگیری و جدیت هرچه بیشتر محقق خواهد شد.

همکاران ارجمند
اینجانب معتقدم بحث اجرا و تسهیل عملیات گمرکی از مهمترین مباحث و اولویت کاری در گمرک است که باید بر بستر فن‌آوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی توسعه یابد و گمرک جمهوری اسلامی ایران را در بعد داخلی و خارجی به بالاترین جایگاه برساند و این امر میسر نخواهد شد جز آنکه همه ما دست همکاری و کمک از آستین همت و تلاش بیرون آوریم و در این شرایط به نوبه خود در تحقق شعار حماسه اقتصادی، اجرای سند چشم‌انداز بیست ساله کشور و پایبندی به میثاق اخلاقی دولت تدبیر و امید و درنهایت رساندن جمهوری اسلامی ایران به قله‌های رفیع پیشرفت و ترقی سهیم و شریک باشیم و آثار عملکرد و فعالیت‌ها به گونه‌ای رقم خورد تا نام نیکی از گمرک در آینده باقی بماند.
بدین‌لحاظ اینجانب آماده شنیدن هر نوع نظر، پیشنهاد و راهکار سازنده از سوی همه دلسوزان و خدمتگزاران به مردم در سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تجار و بازرگانان، فعالان اقتصادی و کارکنان محترم گمرک و خانواده‌های گرامی آنها بوده و از خداوند متعال می‌خواهم که در این دوره خدمتگزاری نیز همچنان یار و یاورم باشد.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *