82122427-70814295[1]

 

درشانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان پویش ملی ‘قلیانها را گلدان کنیم’ در شبکه بهداشت و درمان بندرانزلی برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان انزلی صبح چهارشنبه درحاشیه برگزاری این مراسم اظهار کرد: تبدیل کردن قلیان به گلدان به صورت نمادین و در راستای فرهنگسازی و تبدیل منشا سموم و سرطان و بیماری های مختلف به منشا گل و زیبایی انجام می شود.
سید عابدین عارف نجفی وجود قلیان درجامعه و گرایش جوانان به سمت آن را به عنوان یک معضل اجتماعی عنوان کرد و افزود: مصرف این ماده دخانی نسبت به سیگار تفاوت های بسیاری دارد زیرا هر بار مصرف قلیان بر اساس تحقیقات انجام شده، می تواند معادل مصرف ۱۰۰ تا ۲۰۰ نخ سیگار باشد.
وی با اشاره به اینکه توتون های میوه ای جدید تاثیرات مخرب جبران ناپذیری بر بدن فرد مصرف کننده می گذارد تصریح کرد: با هماهنگی مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یک حرکت نمادین با عنوان پویش قلیان را گلدان کنیم آغاز شده که بسیاری از هنرمندان، ورزشکاران، مسئولان و مردم، در آن حضور دارند.
دکتر نجفی به لزوم مشارکت همه جانبه دستگاه های قضایی، آموزشی و اداری در راستای فرهنگ سازی اشاره و بیان کرد: برخورد قهری با این معضل اجتماعی اثر بخش نبوده و با افزایش اعتماد به نفس جوانان، آموزش مهارتهای زندگی و تبلیغات گسترده رسانه ها و دستگاه های اطلاع رسان درخصوص مضرات استفاده از قلیان می توان نسبت به رفع این معضل اجتماعی کمک کرد.
دراین مراسم معاون عمرانی فرماندار و جمعی از روسای ادارت شهرستان حضور داشتند و حاضرین با قرار دادن گل درقلیان به پویش ‘قلیان ها را گلدان کنیم’پیوستند./ ایرنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *