cccc shora shahr anzali04

واقعا در شگفتیم، که اگر این همه انرژی و زمان را که صرف متقاعد کردن اعضای محترم شورای شهر بندرانزلی برای برگزاری علنی جلسات کردیم را صرف اختصاص زمانی از دفتر ریاست جمهوری و هر یک از وزرا کرده بودیم تا زمانی را به اهالی و فعالین و فرهیختگان انزلی اختصاص دهند به نتایج به مراتب بهتری دست میافتیم.

پس از گذشت چند ماه تلاش، پیگیری و اعلام غیر قانونی بودن عملکرد اعضای شورای شهر انزلی در عدم برگزری علنی جلسات در قبال مردم و زیر سوال بردن کاربرد شوراها که اصل وجودی آن به جایگاه نظر مردم منطقه در تصمیمات شهری در نگاه کلان مسئولان کشور باز میگردد، حتی با وجود تذکر جدی  فرمانداری به این تشکیلات مردم محور، متاسفانه به این نتیجه رسیده ایم که یا اعضای محترم شورای شهر انزلی فرصت برگزاری جلسه ندارند یا علاقه ای به برگزاری علنی جلسات نزد آنها وجود ندارد !!!

زیرا حتی با استقبال کلامی ریاست شورای شهر انزلی باز هم شاهد سر سری گرفتن برگزاری علنی جلسات توسط این شورا که نقشی حیاتی در تصمیمات شهری انزلی دارند هستیم.

سوالاتی که در این رابطه مطرح میشود به شرح زیر است:

  • در طی هر ماه شورای شهر انزلی چند جلسه برگزار میکند ؟
  • در جلسات شورای شهر انزلی چه مباحثی مطرح میشود که برگزاری علنی یک جلسه در هر ماه را نیز غیر ممکن میسازد ؟
  • چه کسانی در شورای شهر با برگزاری علنی جلسات مخالفت دارند و چرا موضع گیریشان را رسمی نمیکنند ؟
  • آیا خود اعضای محترم شورای شهر انزلی میتوانند رسما اعلام کنند چند جلسه در این دوره برگزار کرده اند و یا در صورتجلساتی که باید مفاد آن به اطلاع عموم نیز برسد شماره جلسات موجود است یا خیر ؟

در آخرین نشستی که به منظور پاسخگویی به نامه رسمی سایت انزلی کلاب به شورای شهر برگزار شد قرار بر آن شد حد اقل سه جلسه تا انتهای فعالیت شورای شهر انزلی به صورت علنی برگزار گردد که این اتفاق با تذکر فرمانداری شهرستان انزلی نیز به این نهاد مردمی همراه بوده است تا حد اقل در دوره بعدی شاهد چنین عملکردی از اعضای شورای شهر نباشیم و شورای شهر انزلی به قانون بازگردد.

اما با گذشت چند هفته ی دیگر، کماکان هیچ خبری از برگزاری جلسه علنی نیست و حتی تاریخ دقیق برگزاری این سه جلسه هنوز مشخص نشده است! همچنان ما هستیم و سوالهایی بی پاسخ که آیا رفتارهایی از این دست موجبات دلسردی جوانان را از نظام اسلامی فراهم نمیسازد و چرا نباید برخورد شایسته ای با متخلفان صورت پذیرد!!! آیا این بی توجهی و پشت کردن به قانون نیست که علنا در شهر انزلی و حتی در قبال تذکر بالاترین مقام سیاسی شهرستان صورت میپذیرد ؟

در روزهایی که شاهد انواع و اقسام افتتاح کردن ها هستیم و عزیزان در شهرداری و شورای شهر نیز سرشان حسابی شلوغ است، از طریق همین تریبون رسما اعلام میکنیم تا برگزاری اولین جلسه علنی توسط شورای شهر و بعلت نزدیکی به انتخابات همه رونمایی ها، پرده برداری ها و افتتاح انواع پروژه های عمرانی توسط شورای شهر انزلی و شهرداری را تحریم خبری خواهیم کرد که این همه فعالیت طی این روزها به عقیده ما بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و از این پس تنها همان سهم یکسان که برای همه کاندیدهای شورا توسط این سایت در نظر گرفته شده است برای اعضای فعلی نیز در اختیار خواهد بود و بس.

ضمن آنکه این قول را به اهالی محترم بندر انزلی خواهیم داد که از مسیر قانونی این بی اعتنایی و پشت کردن به قانون را نسبت به حقوق شهروندان بندر انزلی پیگیری و نتایج حاصله را نیز اطلاع رسانی خواهیم کرد…

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

carisma

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

به نظر می رسه که این مساله قانون گریزی اعضای فعلی شورای شهر باشه و مردم انزلی باید این مساله را در هنگام رای دادن لحاظ کنند !!!

پاسخ

Abay

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

تاملی بر اظهار نظر استاندارگیلان در رابطه با دروازه ماهی
استاندار گیلان طی بازدید از نماد ماهی در دست ساخت برای دروازه شهر انزلی در شهرک صنعتی حسن رود اظهار کرد : نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی این شهرستان است.
به گزارش موج انزلی بر اساس خبر های منتشر شده ، استاندار گیلان طی بازدید از نماد ماهی در دست ساخت برای دروازه شهر انزلی در شهرک صنعتی حسن رود اظهار کرد : نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی این شهرستان است.

حال فارغ از تمامی اشکالاتی که از ابتدا بر این طرح وارد بود و هست و هیچ پاسخ قانع کننده ای هم تاکنون به آنها داده نشده ، باید از استاندار محترم و دیگر افرادی که این طرح را تصویب نموده اند (شورای شهر خدمت گزار و شهردار خوب و متعهد) بپرسیم که آیا به این سوالات در ذهن خود پاسخ داده اند که اینگونه از دروازه ماهی دفاع می نمایند؟

– چه کسی گفته است که ماهی نماد و ویژگی دریایی بودن یک شهر است ؟ آیا کشتی و قایق و حتی صیادان زحمتکش نماد دریایی انزلی نمی باشند؟

– به فرض، نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی انزلی باشد ،آیا انزلی تنها به ویژگی دریایی آن شناخته می شود ؟

– تالاب بین المللی انزلی با گلهای نیلوفر زیبا که در دنیا شناخته شده است یک نماد مناسب می باشد یا تنها چند ماهی که هیچ حس زیبایی و لطافتی را از سوی مردم انزلی به نمایش نمی گزارد.

– سابقه ورزشی انزلی و قهرمانان آن که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله) نیز قرار گرفته آیا نمی تواند برای انزلی نماد باشد و تنها باید به ویژگی دریایی بودن آن توجه نماییم.؟

– آیا نماد قرآن که ریشه در فرهنگ و اعتقادات ملی ،مذهبی ایرانیان دارد و یا شهیدان بزرگوار انزلی ، هیچکدام شایسته نماد بودن برای شهر انزلی را ندارند؟

و مواردی دیگر از این دست همچون بندر ،گمرک،وحتی مناره انزلی …

در کل به نظر می رسد که اجرای این طرح بیشتر به مسائلی غیر از مسائل کارشناسی شده و در پیش بودن انتخابات برمی گردد زیرا زمانی که بسیاری از معایب این طرح از سوی مردم اعلام گردید هنوز در مرحله طراحی قرار داشت و امکان تغییر در طرح میسر بود اما در این شرایط بی پولی (به گفته شهرداری) باز هم تصمیم به ادامه کار با هزینه ۴۰۰ میلیونی (به گفته شورای شهر ) گرفته شد.

*شهرهای گیلان نیاز به نمادهایی متناسب با ویژگی های هر شهر دارند

کیهان هاشم نیاعصر روز پنجشنبه در بازدید از نماد ماهی در دست ساخت برای دروازه شهر انزلی در شهرک صنعتی حسن رود اظهار کرد : نماد ماهی متناسب با ویژگی دریایی این شهرستان است.

وی خاطرنشان کرد : بندرانزلی و چند شهر دیگر استان بعنوان شهرهای الگویی از نظر فعالیت شهرداری در زمینه عمران و زیباسازی شهری بشمار می روند و باید الگویی برای سایر شهرداری های استان باشد.

هاشم نیا یاداور شد : حدود ۱۰ ماه پیش شهر انزلی با آبگرفتگی های وسیعی مواجه بود که با اعتبارات شهرداری و ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری ، پروژه های اساسی برای رفع این معضل اجرا شد.

وی تاکید کرد : بندرانزلی به دلیل داشتن شهردار خوب ، متعهد و پرتلاش و هماهنگی بین شورا و شهرداری از موفق ترین شهرداری های گیلان است .

استاندار گیلان در این بازدید از یادمان شهدای در دست ساخت انزلی ، لوله گذاری و کانال های احداثی جمع آوری آب های سطحی ، خیابان ها و بوستان های محله ای جدیدالاحداث در غازیان ، پارک جنگلی در حال آماده سازی ، نماد دروازه ماهی در دست ساخت ، جایگاه سوخت سی ان جی شهرداری ، خیابان های در دست ساخت در انزلی دیدن کرد.(ایرنا)

پاسخ

مژگان

mojshekan

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

اینا درست بشو نیستن :-)

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

وقتی درب شورای شهر به روی مردم و صاحب نظران بسته باشه باید هم از دلش طرح هایی نظیر دروازه ماهی بیرون بزنه!!!

پاسخ

guilak

گیلک

۱۰ خرداد ۱۳۹۲

بنا براین باید نحوه ورود این حضرات فعلی را به شورای شهر با دقت تجزیه و تحلیل نمود تا درس عبرتی باشد برای انتخابات اینده که خیلی هم دور نیست.باید حتما از ورود افراد مشابه و با ترفندهای مشابه در شورای بعدی جلوگیری شود.البته باید در همه انتخابات هوشیار و پر شور بود .وقتی مشاهده کنیم که رای مردم را می خرند و یا به مردم در ازای رای چلوکباب میدهند و بی تفاوت از ان بگذریم بی تردید خود اولین خائن به ملت و میهن عزیز خواهیم بود شاید نظر خودمان چیز دیگری باشد.ولی هستیم..مگر مردم ما چند بار باید از یک سوراخ گزیده شوند.دیگر بس است . شهر محروم ما فرصت اتلاف وقت بیشتر را ندارد.به اندازه کافی رکوردهای استضعاف و محرومیت را زده است .امید است در انتخابات پیش رو با ورود جوانان متخصص و غیور و متعهد و شریف انزلی به شورای شهر اینده خوب و درخشانی در انتظار مردم و شهر زیبای ما باشد.یا بهتر است بگوییم شهر زیبای خفته ما. ?:-)

پاسخ