N80843743-4964530

فرمانده نیروی انتظامی بندرانزلی از انهدام شش گروه متشکل از ۲۹ قاچاقچی مواد مخدر طی نیمه نخست امسال توسط نیروهای پلیس این شهرستان خبر داد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از ایرنا ، سرهنگ هرمز عشقی روز پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در بخش شناسایی و انهدام گروه های قاچاقچی ۲۰۰ درصد افزایش کشفیات داشتیم .
وی خاطرنشان کرد : در بحث کشف مواد مخدر نیز با ۲۳۴ کیلو و ۷۳۲ گرم ، ۱۴ درصد افزایش کشفیات را شاهدیم .
به گفته وی این مواد ۳۲ کیلو و ۶۳۹ گرم تریاک، دو کیلو و ۲۱۹ گرم هروئین ، دو کیلو و ۳۸۲ گرم حشیش، یک کیلو و ۸۳۰ گرم شیشه و ۱۹۵ کیلو و ۶۶۲ گرم سایر مواد مخدر بود .
سرهنگ عشقی در ادامه از اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده با هماهنگی دادستان و تعامل دستگاه قضایی و دستگیری ۲۸۰ نفر در این رابطه خبر داد.
فرمانده نیروی انتظامی بندرانزلی همچنین یادآور شد: نیمه نخست امسال کشف ۶۷ قلم عتیقه جات ، دو هزار و ۴۰۰ لیتر سوخت قاچاق ، ۱۹ قبضه سلاح غیرمجاز و پلمپ ۲۴ واحد صنفی متخلف را با تلاش ماموران این نیرو به انجام رساندیم .
توقیف یک هزار و ۹۸۹ دستگاه موتورسیکلت فاقد مدرک و مزاحمین خیابانی ، دستگیری ۶۸ مشمول غایب نظام وظیفه خبر از دیگر فعالیت های صورت گرفته توسط نیروی انتظامی بندرانزلی طی نیمه نخست امسال بیان شد.
سرهنگ عشقی با اشاره به تلاش نیروی انتظامی شهرستان برای برقرای امنیت در سواحل اظهار کرد : در فصل شنای امسال ۱۵ نفر غرقی خارج از طرح های سالمسازی دریا داشتیم که ۲۹ درصد نسبت به ۲۱ مورد پارسال کاهش نشان می دهد.
وی در ادامه به ۲۳ هزار و ۹۴۱ مورد تماس عملیاتی با پلیس ۱۱۰ و ۲۰ هزار و ۱۱۹ مورد راهنمایی و ارشاد توسط پلیس انزلی در نیمه نخست امسال اشاره کرد .
فرمانده نیروی انتظامی بندرانزلی یاداور شد: شمار تصادفات درون شهری طی این مدت ۱۹۰ تصادف خسارتی ، ۴۱ تصادف جرحی با ۵۰ مجروح و ۱۲ فوتی بود.
به گفته وی همچنین ۲۸ تصادف خسارتی و ۴۶ مورد خسارت جرحی با ۶۲ مجروح و ۱۰ کشته در تصادفات برون شهری شهرستان بندرانزلی داشتیم .
وی خاطرنشان کرد : نیروی انتظامی در بحث حراست و حفاظت از اراضی ملی حساسیت ویژه ای دارد و با توجه به هماهنگی قوه قضاییه به ماموران در خصوص تصرف و برداشت غیرمجاز شن و ماسه و حراست از اراضی ملی توجه داده شده که با ادارات ذیربط ارتباط تنگاتنگ داشته باشند .
به گفته وی در نیمه نخست امسال ۱۳ فقره پرونده برداشت غیرمجاز شن و ماسه توسط نیروی انتظامی بندرانزلی تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده اند .
وی تاکید کرد : کمیته حراست از اراضی ملی با عضویت نیروی انتظامی ، دادسرا، محیط زیست ، فرمانداری ، شهرداری ، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی تشکیل شده و روند تصرفات و تعدی رو به کاهش است .
سرهنگ عشقی با اشاره به این که نیروی انتظامی با هدف پیشگیری از وقوع جرم در چند نقطه شهر تجهیزات الکترونیک برای کنترل و پیشگیری از جرایم نصب کرده؛ گفت: با توجه به تراکم جمعیت و ورود مسافر نیاز است با همکاری مسئولان در نقاط بیشتری از دوربین مداربسته استفاده شود .
وی ادامه داد: نیروی انتظامی انزلی تابستان در طرح سالمسازی دریا و سواحل و اکنون در طرح مدارس برای تامین امنیت تلاش می کند .
فرمانده نیروی انتظامی بندرانزلی با اشاره به زمینه ساز بودن اعتیاد به ویژه مواد مخدر توهم زای صنعتی برای وقوع سایر جرایم ، پیشگیری از اعتیاد و درمان معتادان از طریق ایجاد اردوگاه هایی برای ترک اعتیاد با هزینه دولت را در بهبود امنیت جامعه موثر خواند .

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *