DSC_0012

فرمانده انتظامی بندر انزلی از پلمپ ۲۵ واحد صنفی متخلف در این شهرستان خبرداد.

 

سرهنگ پاسدار هرمز عشقی با اعلام این خبر گفت : در ادامه برنامه ارتقای امنیت اجتماعی و ساماندهی صنوف ، برنامه مستمر نظارت در دستور کار ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان قرار دارد .

 

وی افزود : بدنبال انجام بازدید های دوره ای ، ۲۵ واحدی صنفی به دلیل تمرد از قوانین صنفی برابر مواد ۲۷ و ۲۸ قانون نظام صنفی پلمپ شدند.

 

فرمانده انتظامی بندر انزلی در پایان از واحدهای صنفی خواست ضمن رعایت شئونات اسلامی در محل کار ، پروانه کسب خود را به موقع تمدید کنند.

 

در ماده ۲۷ قانون نظام صنفی آمده است : محل دایر شده به وسیله هر شخص حقیقی یا حقوقی که پروانه کسب دائم یا موقت برای آن صادر نشده باشد با اعلام اتحادیه راسا از طریق نیروی انتظامی پلمپ می گردد .

 

اهمیت این ماده قانونی از آنجا ناشی می شود که رعایت مفاد آن از هرج و مرج و سوء استفاده احتمالی و بی میلی اصناف برای پیگیری جلوگیری کرده و در عین حال از مزایای الزام اخذ کسب جواز ، از سردرگمی اصناف برای حل مشکلات صنفی آنها و مراجعه به سایر نهادهای می کاهد.

 

ماده ۲۸ نظام صنفی نیز مواردی چون اشتغال متناسب با آنچه در پروانه کسب قید شده است ، تعطیلی بدون دلیل محل کسب ، عدم پرداخت حق عضویت به اتحادیه و عدم اجرای مصوبات و دستورات قانونی هیات عالی و کمیسیون را دنبال می کند .

 

همچنین برخورد با گرانفروشی ، کم فروشی، حراج بدون مجوز ، نداشتن اتیکت ، عدم رعایت نرخهای مصوب ،عدم رعایت مسائل بهداشتی ، عدم رعایت ضوابط شرعی و قانونی مانند فروش اجناس حرام و ممنوعه اشتهار به فعالیتی غیر از فعالیت صنفی و مواردی از این قبیل نیز در این ماده قانونی تعریف می شود.

 

شهرستان بندرانزلی در حاشیه تالاب انزلی و در کرانه دریای خزر قرار دارد .

 

شرایط بندری و گردشگر پذیری این شهرستان اهمیت نظارت بر اماکن اقتصادی و تجاری را با نگاه به مصادیق قانونی آن دو چندان می سازد.
منبع: انزلی – ایزنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

majid

majid

۱۶ بهمن ۱۳۹۳

چه قدر پلمب آخه.عجبا؟

پاسخ