13920629000373_PhotoA

رئیس شبکه دامپزشکی انزلی گفت: یک واحد تولید خوراک دام و طیور و آبزیان به دلیل تخلفات بهداشتی در بندرانزلی پلمب و از فعالیت آن جلوگیری شد.

نوید صفرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به پلمب یک واحد تولید خوراک دام و طیور و آبزیان در این شهرستان اظهار کرد: رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی کارگاه‌های تولید خوراک دام و طیور و آبزیان الزامی است.

وی افزود: از آنجا که بندرانزلی یکی از تولید کنندگان عمده تولید خوراک دام و طیور و آبزیان به ویژه با منشأ پودر ماهی و روغن ماهی است، چندین کارخانه در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

این مسئول، انزلی را دارای چندین کارخانه فعال تولید با توجه به رونق صید ماهی کیلکا در کشور عنوان کرد و گفت: نظارت بر عملکرد واحدهای مذکور و کنترل بهداشتی هر نوع دام و فرآورده‌های خام دامی در تمام مراحل تولید، توزیع و عرضه از لحاظ پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به‌عهده سازمان دامپزشکی است.

به گفته وی، در نظارت‌های این شبکه بر عملکرد واحدهای تولیدی، یک واحد تولید خوراک دام و طیور و آبزیان به دلیل رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای و نیز حضور نیافتن مسئول فنی بهداشتی در واحد مذکور پلمب شده است.

صفرزاده، نواقص فنی و بی‌‌توجهی نسبت به اخطارهای شبکه دامپزشکی برای برطرف شدن رفع نواقص را از دیگر دلایل پلمب واحد متخلف مذکور  با حکم مقام قضایی ذکر کرد.

وی از فعالیت تعداد ۸ واحد تولید خوراک دام و طیور در انزلی خبر داد و یادآور شد: این واحدها شامل کارخانه‌های تولید دان مرغ و نیز تولید پودر ماهی در شهرستان بندرانزلی با نظارت‌های عالیه این شبکه در حال فعالیت هستند.

رئیس شبکه دامپزشکی انزلی خاطرنشان کرد: در نیمه نخست امسال بالغ بر یک‌هزار تن پودر ماهی و روغن ماهی در واحدهای مذکور برای مصرف در مزارع پرورش دام و طیور و آبزیان سراسر کشور تولید شده است.

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *