پلاک گذاری خودرو  بدون پرداخت حقوق گمرکی و عوارض در منطقه آزاد انزلی انجام خواهد شد و به تصویب هیات وزیران رسید

به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از آغاز پلاک گذاری خودروهای خارجی در منطقه آزاد انزلی خبر داد وگفت:در جلسه ای که با حضور رئیس گمرک ایران و پلیس راهور ناجا و مسئولین منطقه آزاد تشکیل گردید مجوز پلاک گذاری خودروهای خارجی در منطقه آزاد انزلی کسب گردید. ادامه مطلب …

جبار کوچکی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو،افزود:با صدور این مجوز، بزودی پلاک گذاری خودرو های خارجی در منطقه آزاد انزلی انجام شده و مردم این منطقه می توانند از این خودروها تا شعاع ۵۰ کیلومتری استفاده نموده و تردد نمایند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تردد خودروها تا شعاع ۵۰ کیلومتری منطقه آزاد انزلی ، خاطر نشان کرد:در حالی که در بسیاری از مناطق آزاد کشور مانند منطقه آزاد چابهار،قشم ،کیش و اروند واردات خودرو بدون پرداخت حقوق گمرکی و عوارض انجام می گردید منطقه آزاد انزلی از چنین امکانی برخوردار نبود که با تصویب هیات وزیران و جلساتی که در این راستا تشکیل گردید منطقه آزاد انزلی نیز از این حق برخوردار شده و مجوز واردات خودرو از این منطقه صادر گردید.

کوچکی نژاد با اشاره به اعلام نظرات دستگاههای صادر کننده مجوز پلاک گذاری خودروهای خارجی در منطقه آزاد انزلی ،تصریح کرد:در حال حاضرمسئولین این منطقه در حال آماده سازی نحوه واردات این خودروها به منطقه آزاد انزلی می باشند تاهر چه سریعتر پلاک گذاری این خودروها آغاز شود.

وی در خصوص زمان اجرای این کار در منطقه آزاد انزلی ،گفت: اقدامات اولیه این کار انجام شده و مشکل و موانع قانونی در این ارتباط وجود نداشته و بزودی پلاک گذاری در این منطقه انجام خواهد شد.

وی پلاک گذاری خودرو در منطقه آزاد انزلی را فرصت بسیار ارزشمندی برای این منطقه عنوان کرد و افزود:قطعا با پلاک گذاری خودروهای وارداتی در منطقه آزاد انزلی، بازار رقابتی در این منطقه ایجاد خواهد شد.

وی در ارتباط با حقوق گمرکی و عوارض ناشی از تردد این خودرو در این منطقه گفت:حقوق گمرکی و عوارض ناشی از تردد خودروهای وارداتی در این منطقه همانند سایر مناطق آزاد کشور تعیین و دریافت می شود.

انزلی کلاب: مطمئنا تصویت هیات وزیران برای اعطای این امتیاز به منطقه آزاد انزلی تاثیر به سزایی در به گردش درآمدن چرخ دنده های اقتصادی منطقه آزاد انزلی خواهد داشت نظر شما عزیزان در این خصوص چیست ؟

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

morteza

۱۵ مرداد ۱۳۹۱

منطقه ازاد انزلی تا به الان که یه مجتمع خاموش بوده
چند ساله به جای اینکه به فکر پیشبرد گار باشن بیشتر به فکر اینن که منطقه ازاد گلشن بشه
انزلی بشه
تازگیها هم که حرفش در اومده که منطقه ازاد رشت بشه
این نشون میده که چه کسایی تا الان پشت پرده بودن که الان خودشونو رو کردن

میگم شهر باران تو امار هواشناسی جهان فکر کنم انزلی باشه ولی رو سر در شهر کلان شهر همسایه میباشد
منطقه ازادم که میخان
سواحل رشت رشت هم که میکنن تازگیا تو شبکشون
یهو بگن چی میخان خودشونو و مارو راحت کنن دیگه

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۰۲:۳۵:

مرتضی عزیز شاید حق با شما باشه. اما مشکل خود ما هستیم تا وقتی توی شهرمون رای بفروشن تا وقتی ساکنین شهر ما ندونن گذشته شون چی بوده. تا وقتی منتظر بشینیم که شهر خودش پیشرفت کنه.تا وقتی جونای شهرمون برای ظرف شستن برن خارج از کشور نباید انتظاری از مسئولی داشته باشیم. باید جوانان ما کار آفرینی رو یاد بگیرن، اصلاح فرد اصلاح جامعه است.

morteza

۱۵ مرداد ۱۳۹۱

دلیل رشد نکردن گیلان حتی به اندازه ۱/۴ رشد مازندران همین بچه بازیو زیاده خواهیه عده ای و سکوت و بیخیالیه عده ای دیگست که و قتی میفهمن دیگه دیر میشه

پلاک تمام گیلان ۵۶ هستش
اما برای همه میتونه جالب باشه که خمام زیبا کنار ۴۶ هستش
این نشون دهنده نیت قدیمیه اوناست
فردا منتظر این باشید که اسم رشت تبدیل به بندر زیبا و رویااااییه رشت … بشه

من برای خودم متاسفم به میزان اندووووووود

پاسخ

مژگان

Mojshekan

۱۵ مرداد ۱۳۹۱

وای بر ما… کوچکی نژاد پیگیره،وای بر ما،وای بر نماینده ی ما که شرم دارم بگه نماینده ی انزلیه…

از اون اول که حرف این ماشینا شد در کنار تمام خوبیهاش یه عده رو واقعا تحت فشار برد،من هر روز تو تاکسی یا جاهای دیگه میشنیدم که پسرم بهم فشار آورده که تاکسیت و مال و اموالت رو بفروش فلان ماشین رو بگیر برام،واقعا مشکل خود جوونا هستن،جیب خالی پز عالی،امیدوارم روزی واقعا این افراد اصلاح بشن،افرادی که همچین دغدغه هایی دارن و اکثریت رو هم تشکیل میدن کی فکر کار و کارآفرینی و پیشرفتن! وقتی که سرها به سنگ بخوره…

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۵۱:

موج شکن عزیز انشاا… با کمک شما عزیز و سایر دوستان بتوانیم در آینده نزدیک در تغییر وضعیت جامعه و رشد شهر نقشی موثر داشته باشیم.

تالاب انزلی

۱۵ مرداد ۱۳۹۱

شما قبلا” هم خبری مبنی بر پلاک گذاری در منطقه آزاد گذاشته بودین ولی خبری نشد.
حالا واقعا” این بار خبرش درسته؟

پاسخ

Shahin

شاهین پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۵۳:

انشاا… در اینده نزدیک بتونیم مصاحبه ای از خود مدیر عامل منطقه آزاد انزلی در این خصوص بگیریم.

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۱ ۱۸:۴۱:

دوست عزیز (تالاب انزلی):
با تشکر از توجه شما به این سایت و این مطلب باید خدمتتان عرض کنم اولین گزارشی که از پلاک گذاری خودرو در منطقه آزاد انزلی در این سایت منتشر شد کاملا” موثق و اختصاصی به همراه گزارش تصویری بوده است، همچنین مصاحبه با مدیر عامل شرکت وارد کننده خودرو نیز دز متن آن موجود است، به هر حال وظیفه ما اطلاع رسانی است و چرا تاکنون این پروژه اجرایی نشده است را مسئولین مربوطه باید جوابگو باشند.