پشت پرده مرگ ناجی جوان

  • 5 سال پیش
  • ۲۰ ديدگاه

IMAGE635093007170188437

در حالیکه چند روزی از مرگ دلخراش روزبه فقیه کیا، ناجی غریق انزلیچی که گفته می شود بعد از نجات سه غریق خود طعمه دریا شده است می گذرد اکنون کسانیکه باید پاسخگوی این حادثه باشند مدعی هستند که اصلا چه کسی گفته او کسی را نجات داده است؟

دو هفته پیش در ساحل قوی انزلی اتفاقی به وقوع پیوست که بی گمان تا ابد در یاد مردمان آن دیار باقی خواهد ماند؛ روزبه فقیه کیا، ناجی ۲۵ ساله ای، با سر و صدای مردم متوجه شد که سه نفر در میان امواج متلاطم دریا چند متری آن سو تر از محدوده مجاز شنا در حال دست و پا زدن هستند و هر آن ممکن است ترک نفس کنند.

روزبه و آرمین بابلی، همکارش تن به آب می زنند تا به غریق ها برسند. این را آرمین، همکار روزبه می‌گوید و ادامه می‌دهد: آن سه نفر در شرایط خطرناکی بودند و زیر پایشان چاله ای قرار گرفته بود که کار نجات را بسیار سخت تر می‌کرد. روزبه چند ثانیه قبل از من به کمک شتافته بود و بویه (نوعی گوی شناور) شنا کنان با خود به سمت غریق ها می برد و منم پشت سر او شنا می کردم. وقتی به آن سه نفر نزدیک شدیم، روزبه بویه را به سمت ایشان پرتاب کرد و من به کمک یکی از آنها رفتم تا بتواند بویه را بگیرد و روزبه هم تلاش داشت تا بویه را به سمت ساحل هل بدهد اما کشش دریا در منطقه چاله زیاد بود و مانع از پیش رفت ما می شد تا اینکه روزبه به سراغ طناب متصل به بویه رفت و بویه را شنا کنان به سمت ساحل کشید و من هم از پشت سر کمک می کردم؛ هر دو دست هایمان درگیر بود و تنها بار شنا را با پا زدن می‌کشیدیم.

آرمین می‌گوید: ده دقیقه یک ربع طول کشید تا بتوانیم غریق ها را به ساحل نزدیک کنیم؛ وقتی عمق آب کمتر شد و پاهایمان به زمین رسید، غریق ها نجات یافته بودند و من و روزبه این نجات خوب را به هم تبریک گفتیم که ناگهان متوجه شدم دستم را گرفت و بریده بریده گفت: «نفسم بالا نمی‌آید!» و بعد چشم هایش گرد شد و بدنش لخت شد؛ تا او را گرفتم متوجه شدم که سرش به سمت عقب افتاد و بدنش مثل وزنه سنگین شد.

از اینجای ماجرا به بعد اتفاق شومی است که موجب شد صدای سوت و کف مسافرانی که از نجاتِ سه غریق خوشحال بودند، قطع شده و یکی دو نفر به کمک ایشان بشتابند ولی هرچه همکار روزبه تلاش کرد، نه تنفس قلبی مفید فایده افتاد و نه ماساژ قلبی توانست نشانه های حیات را به تک پسر خانواده فقیه کیا برگرداند تا همه اینها در کنار تاخیر چهل، چهل و چند دقیقه ای اورژانس در رسیدن به محل موجب شود که ناجی غریق جوان بدرود حیات بگوید.

آرمین در پاسخ به سوالی درباره چرایی بهره مند نبودن از امکانات اولیه پزشکی می‌گوید: تنها ابزاری که به ما ناجیان غریق داده می‌شود، جز یک سوت، یک بویه و چند متر طناب چیز دیگری نیست و نه امکانات اولیه ای مانند کپسول اکسیژن، آمپول آدرنالین و هیچ چیز دیگری که توقع داشته باشید در اختیارمان نگذاشته اند و تنها در این موارد می‌توانیم سی پی آر بکنیم که من انجام دادم اما فایده ای نداشت.

بدین ترتیب فشار شدید وارد شده به ناجی جوان او را از پای انداخته تا به گزارش پزشکی قانونی وی دچار ایست قلبی شده و از فرط بی امکاناتی، راهی دیار باقی شود؛ آن هم در شرایطی که ظاهرا ماموران هلال احمر در مجاورت طرح سالم سازی دریا حضور داشته اند ولی هیچ عملکردی از ایشان در رابطه با حادثه منجر به فوت ناجی جوان دیده نمی‌شود.

ماجرا زمانی دردناک‌تر می‌شود که مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان رهایی از تیغ تیز منتقدین، صورت مسئله را پاک می کند و به خبرنگار معین می گوید: اصلا چه کسی گفته او کسی را نجات داده است ما که هرچه گشتیم کسی که مدعی شود توسط این جوان از آب بیرون آورده شده باشد را ندیدیم.

محمدحسین یزدان پناهی ادامه داد: هیچ گزارش از فرد نجات یافته موجود نیست ظاهرا ایشان ناراحتی قلبی داشته و دچار ایست قلبی شده است، این جوسازی ها را هم هیئت نجات غریق استان به راه انداخته است.

وقتی از امیر نوری سادات رییس هیئت نجات غریق استان پیرامون واقعیت رخ داده شده می پرسیم می گوید: یعنی می خواهید بگویم این اتفاق کذب است ؟ واقعا نمی دانم بخندم یا گریه کنم. همین دیروز در مراسم بزرگداشت این بنده خدا  فوجی از مردم و مسئولین از جمله رییس جمعیت هلال احمر انزلی حضور داشتند چطور می شود این قضیه را کتمان کرد.

5559689a9a1de20764655b4c322f4c76_1024

آری، آیین گرامیداشت زنده یاد روزبه فقیه کیا روز چهارشنبه با سینه زنی و نوحه خوانی در حضور جمع کثیری از مردم ، ناجیان غریق، امام جمعه ، فرماندار، رییس شورای شهر ، رییس جمعیت هلال احمر انزلی ، رییس هیات نجات غریق استان گیلان ، مدیرعامل باشگاه ملوان برگزار شد.

پدر این ناجی غریق قهرمان گفت: روزبه تنها فرزند پسرم متولد ?? خرداد سال ?? و دانشجوی ترم پنجم مهندسی عمران بود.  بهروز فقیه کیا اظهار کرد: روزبه شدیدا روحیه جوانمردی داشت و عاشق امام حسین (ع) بود و می خواست اسمش را عوض کند و حسین بگذارد. وی یادآور شد: در این شش سالی که ناجی بود بارها به او یادآور شده بودم وقتی دریا توفانی و پرچم سیاه بالا و شنا ممنوع است ، وظیفه ای در قبال افرادی که با وجود هشدارها به شنا می روند نداری، ولی می گفت؛ مگر می توانم کسی را ببینم که دارد جانش را از دست می دهد و به کمکش نروم . پدر این ناجی قهرمان بابیان اینکه ناجیان غریق از کمترین امکانات بی بهره اند، یادآور شد: حتی آمبولانسی برای کمک در چنین شرایطی وجود نداشت و آمبولانس بعد از حدود سه ربع از منطقه آزاد آمد که دیگر برای نجات جان روزبه کاری نمی توانست بکند. وی با بیان این که یک پسر داشتم که مونس من و مادرش بود گفت: از مسوولان می خواهیم حالا که روزبه رفت بقیه ناجیان غریق را دریابید!

امام جمعه بندرانزلی در حاشیه مراسم به ایرنا گفت: ایثارگری از دستورات دین است و اسلام می گوید انسانهایی که این گونه از خودگذشتگی دارند با شهدا همنشین و هم درجه هستند. حجت الاسلام سید داوود موسوی اظهار کرد: نوعدوستی زنده یاد روزبه فقیه کیا نشان از اصالت خانوادگی این جوان دارد . وی خاطرنشان کرد : این ناجی قهرمان که با علم به خطرناک بودن شرایط برای نجات جان چند انسان ریسک می کند و جان خود را از دست می دهد ، ثواب شهدا را دارد.

فرماندار انزلی نیز در این مراسم گفت : وظیفه ما ارج نهادن به این جوان ?? ساله است که برای نجات جان چند انسان از خود گذشتگی کرد. سعادتمند داوودی اظهار کرد: آماده برگزاری مراسمی در بزرگداشت این قهرمان ایثارگر شهرمان که موجب افتخار و بالندگی ما است برگزار کنیم . وی از مردم خواست برای جلوگیری از بروز خطر برای خود و ناجیان تنها در محل های تعیین شده برای شنا و در زمان غیرتوفانی بودن دریا شنا کنند.

رییس شورای شهر انزلی نیز که در این مراسم حضور داشت با تسلیت درگذشت این جوان قهرمان به خانواده و اقوامش گفت : روزبه فقیه کیا به حق قهرمان بزرگ شهرمان است و به جا است که خیابان یا میدانی را به اسم او نامگذاری کنیم . محمد رضا بدیعی فر اظهار کرد: همچنین برای بزرگداشت این قهرمان شهرمان یادمانی از وی را ساخته و در یک فضای مناسب نصب خواهیم کرد .

رییس هیات نجات غریق گیلان هم با ابراز تاسف از درگذشت این جوان قهرمان گفت: امسال مسوولیت مناطق خطرآفرین استان به هلال احمر واگذار شده ولی ضریب ایمنی این مناطق بسیار پایین است . سید امیر نوری سادات اظهار کرد : پارسال ??? نقطه خطرآفرین در آبهای ساحلی شناسایی و برای این مناطق ناجیان غریق با تجربه گذاشته شده بود در حالی که امسال تنها با ارائه پیشنهاد افزایش طرح های سالمسازی دریا و در حالی که هنوز این مناطق شناسایی نشده اند اقدام به کاهش نقاط خطر آفرین به حدود ??? نقطه و گماردن حدود ??? نفر برای این مناطق نمودند .  وی با اشاره به این که کار نجات در دریا نیازمند تخصص، تجربه، مدیریت صحیح، امکانات و بودجه کافی است، خاطرنشان کرد: اگر برای این امر چاره‌اندیشی نشود آمار مغروقان افزایش خواهد یافت . وی همچنین با انتقاد از فقدان شرایط مناسب و تجهیزیات کافی در طرح های سالمسازی خاطرنشان کرد: طبق آیین نامه فدراسیون نجات غریق مبحث احداث ایستگاه های ساحلی ، مدیران طرح ها موظفند امکانات اولیه مانند امکانات ایمنی ، آمبولانس و غیره را فراهم کنند . رییس هیات نجات غریق گیلان در خاتمه از مردم خواست با توجه به این شرایط با شنا در داخل طرحهای سالمسازی جان خود و ناجیان غریق را به خطر نیاندازند.

همکاران ناجی غریق و دوستان این قهرمان از مسوولان خواستند در بزرگداشت فداکاری روزبه فقیه کیا و تلاش های دیگر ناجیان غریق پرتلاش و زحمتکش کشور ?? تیر ماه روز درگذشت این ناجی فقید را بعنوان روز ملی نجات غریق نامگذاری کنند.

اکنون باز هم با توجه به این همه عکس العمل ها باز سرپرست هلال احمر گیلان صورت مسئله را پاک خواهد کرد؟

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان در واکنش به اظهارات هیئت نجات غریق استان مبنی بر عمل نکردن هلال احمر به قول خود در تجهیز نقاط خطرآفرین سواحل دریا، تاکید کرد: برخی افراد درباره غرق شدگان قصد تخریب زحمات هلال احمر گیلان را دارند.

محمدحسن یزدان‌پناهی ۲۹ تیرماه در جلسه هلال احمر گیلان درباره اظهارات هیئت نجات غریق استان مبنی بر عمل نکردن هلال احمر به قول خود در تجهیز نقاط خطرآفرین سواحل دریا، اظهار داشت:

همه ساله از اواخر بهار با تشکیل ستاد‌های فصلی و موقتی تلاش می‌شود آمار قربانیان دریا به حداقل برسد، ولی متاسفانه در سال جاری همانند سال‌هایی که گذشت، هر چه از روزهای تابستان می‌گذرد آنانی که قربانی بی‌مسئولیت‌ها شدند، زیاد‌تر می‌شود.

این مسئول با تصریح بر اینکه بسیاری از افراد غریق به جهت عدم آشنایی به فنون اولیه شنا و بی‌توجهی به هشدارههای ناجیان دچار حادثه می‌گردند، اذعان کرد: چند سالی است که در استان گیلان مسئولین استانی و در راس آن‌ها استاندار سعی می‌نماید با برنامه ریزیهای منسجم و تحت پوشش قرار دادن نقاط کور و پر خطر سواحل، از تعداد حوادث تلخ بکاهند.

به گفته یزدان پناهی، در سالهای گذشته که هیات نجات غریق استان پوشش سواحل را مستقیم بر عهده داشت، علی رغم تلاشهای صورت گرفته و هزینه‌های سالیانه نتوانسته عملکرد رضایتبخشی را در سواحل داشته باشند و نظر مساعد مسئولین استانی را جلب نمایند.

وی متذکر شد: بر طبق وظایف تعریف شده، از طرف وزارت کشور در فصل تابستان مسئولیت نجات غریق در دریا بر عهده سازمانی غیر از هلال احمر نهاده شده است، مضافاٌ اینکه هیچگونه اعتباراتی در این بخش در بودجه هلال احمر نیز تخصیص داده نشده است

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان، ابراز کرد: جمعیت هلال احمر بر اساس وظیفه ذاتی خود و بر اساس حس همکاری و هماهنگ با سازمان امداد و نجات کشور و با توجه به امکانات موجود تعدادی از طرح‌های سالمسازی دریا را تحت پوشش قرار داده و با استقرار امدادگر، نجاتگر (برادر و خواهر) و آمبولانس به یاری هموطنان عزیز همت می‌گمارد.

یزدان پناهی، یاد آور شد: امسال نیز جمعیت هلال احمر استان بر اساس مصوبات کمیته ساماندهی سواحل ?? طرح مصوب را تحت پوشش داشته که در آن طرح‌ها نیز ناجیان غریق از طرف هیات نجات غریق و مسئولین طرح دریا مستقر و پس از نجات غریق، امدادگران هلال احمر مبادرت به احیاء و اقدامات حیات بخش و در صورت نیاز انتقال به بیمارستان می‌نمایند.

وی اعتقاد دارد، سوابق درخشان جمعیت هلال احمر در امداد و نجات جاده و کوهستان و طرح‌های مصوب نوروزی، تابستانه، زمستانه و… آمار نجات یافتگان سند محکمی بر این مدعاست.

این مسئول در ادامه، بیان کرد: با آغاز فصل گرما و استفاده هموطنان از سواحل دریا و به منظور کاهش تلفات انسانی استاندار استان دستور بر حضور ناجیان و دستگاه‌های مجری در نقاط پر خطر سواحل، مرکب از مدیر کل اجتماعی استانداری، معاون سیاسی، امنیتی استانداری، فرمانداری‌ها، اداره کل ورزش و جوانان، جمعیت هلال احمر و منابع طبیعی را صادر تا پس از شناسایی نقاط پر خطر، تقسیم وظیفه وظیفه خطیر نظارت بر کار هیات نجات غریق را با شرایطی بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشت.

یزدان پناهی، تاکید کرد: در جلسات مختلف کمیته ساماندهی که در تیر ماه با حضور استاندار برگزار شد مقرر گردید کلیه هزینه‌ها و امکانات و اعتبارات توسط استانداری به فرمانداری‌ها تامین و دراختیار جمعیت هلال احمر شهرستان قرار گیرد.

به گفته وی، هیات نجات غریق استان نیز ناجیان غریق مجرب و آموزش دیده خود را به جمعیت هلال احمر معرفی تا با مدیریت جمعیت هلال احمر نسبت به پوشش نقاط خطر آفرین اقدام شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان، اذعان داشت: تا امروز علی رغم انعقاد تفاهم نامه شعب هلال احمر با فرمانداران واستقرار در سواحل پر خطر هنوز بسیاری از شعب موفق به دریافت امکانات مناسب از فرمانداری‌ها نشده و هیات نجات غریق نیز افراد کافی را برای پوشش نقاط خطر آفرین معرفی نکرده‌اند.

یزدان پناهی، خاطر نشان کرد: عضا مشاهده می‌شود برخی افراد به دلیل عدم آشنایی با روند امور و وظایف هلال احمر و با برانگیختن حس همدردی و گا‌ها تناقضهای آشکار، قصد تخریب زحمات عزیزان هلال احمر را دارند.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان گیلان به جهت رسالت کاری خود لازم می‌داند به بعضی از مطالبی که این روز‌ها در بعضی از نشریات و سایت‌های خبری درج شده پاسخ دهد و اعلام کند آقایان! پاک کردن صورت مسئله به حل مشکل کمک نمی‌کند.

این مسئول با ابراز هم دردی جمعیت هلال احمر با همه خانواده‌های داغدار و خانواده محترم جوان از خود گذشته روزبه فقیه، گفت: این جمعیت تمامی تلاش و توان امدادی خود را (بر اساس تمامی مستندات موجود) در راستای تحقق مصوبات جلسه به کار برده است.

یزدان پناهی، مدعی شد: جمعیت هلال احمر گیلان با توجه به تجربه و سوابق سالهای گذشته و اهمیت بالای موضوع با پیگیری خود وجود نواقص در روند اجرایی مصوبات را بار‌ها از طریق رسانه و جرائد متذکر و خواستار تعامل و همکاری بیشتر شده و اعلام نمود که این کار از عهده یک دستگاه به تنهایی خارج است اما آنچه رئیس هیات نجات غریق در مورد هلال احمر بیان داشت از اختلافات و تنشهای داخلی هیات نجات غریق استان نشات می‌گیرد.

وی ادامه داد: ناگفته نماند تغییر مدیریت در هیات نجات غریق استان و عدم به کارگیری از تجربیات افراد با تجربه در این هیات، تنش‌ها و اختلافات درون هیات موجب شده تا سرمایه و امکانات سالهای گذشته که در انبار هیات قرار دارد و صرفاٌ در این ایام مورد نیاز است خارج نگردیده و حتی ناجیان غریق نیز از روند حاکم بر هیات و پرداخت نشدن حق و حقوق سنوات قبل نا‌راضی و ناخرسند هستند.

این مسئول، تاکید کرد: در حالیکه جمعیت هلال احمر همیشه با نگاهی واقع بینانه به مسائل نگریسته چنانچه سرپرست جمعیت هلال احمر استان در جلسات مختلف بیان نمودند برای ما ردیف بودجه و امکانات مورد نظر در پوشش سواحل دریا اختصاص داده نشده است.

یزدان‌پناهی اذعان کردک پس از نشست ستاد ساماندهی نیز اعلام کرده‌ایم که تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز فراهم نشود نمی‌توانیم نقاط خطرآفرین را پوشش دهیم.

وی در پایان همچنین، تصریح کرد: هلال احمر با امکانات موجود خود تا جایی که بتواند، مناطقی از سواحل را پوشش می‌دهد اما این امکانات برای پوشش کامل سواحل کافی نیست.

منبع: روزنامه معین

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

۳۱ تیر ۱۳۹۲

باید همه با هم تلاش کنیم تا روزبه را به عنوان یکی از افتخارات و شجاع ترین مرد ایران معرفی کنیم ، رئیس محترم جمهور هم به جای اینهمه مدال شجاعت و … که به اطرافیان خود داده لطف کنه و مدال شجاعت رو به یاد روزبه آزاد به این عزیز از دست رفته بدهند.
باید این مساله را پیگیری کنیم

پاسخ

guilak

گیلک

۳۱ تیر ۱۳۹۲

ضمن عرض تسلیت به خانواده و دوستان و وابستگان داغدار این جوانمرد که از شجاعان جان برکف جامعه محروم ما بودند امیدوارم با سالار شهیدان امام حسین (ع) محشور باشند.و خداوند به پدر و مادرشان صبر عطا فرماید.

پاسخ

حسین

۳۱ تیر ۱۳۹۲

مدال درجه یک شجاعت ، باید به این عزیز از دست رفته تعلق بگیره ، خدایش بیامرزد و با شهدا و صالحین محشور شود .

پاسخ

حسین

۳۱ تیر ۱۳۹۲

استاد یهو میگفتی اصــــــلا روزبهــــــــی هم نبود، اصـــــــلا دریایی هم نبوده ….خجــــــــــالت بکشید
اونایی که روزبه نجاتشون داد و باعث شدن این جوون زندگیشو از دست بده اونقدر شعور نداشتن که تو اون دریا شنا نکنن بعد میان میزنه که روزبه نجــــــــانتشون داده…
شرافت در گرانیست ، برای همینه که امثال روزبه اسطــــــــــــــوره میشن و امثال اون بقیه مثل شنهای لب دریا….
روحت شاد روزبه آبای

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مرداد ۱ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۱۳:

حسین جان جالب اینجاست که در بیشتر موارد به دلیل وجود فرهنگ لوتی گری در انزلی غریق نجات ها هم گمنام باقی می مونن و هیچگاه غریق نجاتی که جان افراد را نجات داده به اسم برده نمی شود و گمنام می مانند چه برسد به غریق !

۳۱ تیر ۱۳۹۲

من برای برنامه ماه عسل و معرفی میهمان اطلاعاتی از این جوان فداکار انزلی چی فرستادم. حال نمی دانم اتفاقی خواهد افتاد یا نه ولی اگر دوستان هم می توانند در سایت این برنامه به این موضوع اشاره کنند تا بلکه تعداد بالای درخواست ها کارساز باشد.

خداوند با اولیا خود محشورش گرداند.

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۳۱ تیر ۱۳۹۲

خوب خدا رو شکر اسم آقای فقیه کیا هم به لیست مشاهیر بزرگان شهر ما که یه کوچه بن بست هم به اسمشون نیست اضافه شد امیدواریم این وعده عملی بشه حتی فرماندار هم قول داده بودن خیابانی رو به اسم ملوان کنن ولی گویی مشغله ها باعث میشه فراموش کنن.

پاسخ

انزلی نوشت... پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۴۵:

برای آنکه باید اول بیندیشد بعد دهان بگشاید…
درباب سخنان عجیب آقای رئیس هلال احمر استان
در انزلی نوشت… بخوانید

Anzali Free Zone

Shahin

۳۱ تیر ۱۳۹۲

روزبه عزیز روحت شاد آبای :cry:

پاسخ

sarl

۳۱ تیر ۱۳۹۲

آفرین به تو قهرمان .وافرین به شما پدر ومادر قهرمان…..تمام دنیا از سواحل به عنوان منبع درامدوتفریحات استفاده می نمایند.مثال کشور ترکیه .حتی سالانه ما ایرانی ها بیشتر به ترکیه می رویم وپول کشورمان را در آنجا خرج می کنیم .همچنین انهاهم مثل ماها مسلما نند..چرا ما نه ……..ما برای وارد شدن به تهران وبرای خوردن دود گازوئیل باید ورودی بدهیم .یعنی قبل از رسیدن به تهران نمی دانم به آن چه می گویند یعنی آن آهن بالا رفته .باید با گرفتن قبض به انها پول بدهیم….ولی انها وحتی استانهای دیگر . راحت در فضای پاک وسالم حاشیه دریای خزر چادر زده وریخت وپاش کنند .وبهتر از ان این است ماها باید نظافت کنیم…………..اگر سواحل می خواهد ۱۰ یا ۱۵ سال دیگر .رو غلطک افتاده ومی خواهیم از آن استفاده کنیم بهتر است .بهتر است هر چه زودتر از نابدی اش جلو گیری کنیم (.اگر انسان هستیم..)…به مسئولین عزیز این را یادآوری می کنم . خدا ی نا کرده اگر روزی همچین حوادثی برای آنها ویا خانواده هایشان رخ دهد یعنی غریق ویا ناجی غریق .از نزدیکان شان باشند .چه حال به آنها دست خواهد داد…پس بیائیم همه با هم .به این خاک وبخصوص به این شهر کمک کنیم..وما هم بتوانیم یکی از قهر مانان این خاک واین شهر باشیم…یا علی.

پاسخ

رافا

۳۱ تیر ۱۳۹۲

روزبه قهرمان فارغ از این قیل و قالها است چرا که به وظیفه انسانی خود عمل کرد و رفت . وای به حال آنها که در گل و لای این دنیا برای مال و مقام و توجیه اشتباهاتشان دست و پا می زنند

پاسخ

شهاب امیری

۳۱ تیر ۱۳۹۲

برای هلال احمر استان متاسفم که ریاست اون با همچین آدماییه..روح بلند این قهرمان شاد

پاسخ

Anzali Free Zone

Shahin

۳۱ تیر ۱۳۹۲

باید به آقای یزدان پناهی الدنگ گفت که بی شرف جوان مردم رو کشتی، دهان کثیفت رو هم باز میکنی تا همه از وجود کثیفت بهره مند بشن؟ تو که در حد مسئولیتت نیستی با این اراجیف نمیتونی خودت رو مبرا کنی. خدا لعنت کنه قاتلین روزبه فقیه کیا رو

پاسخ

مجيد لاهوري پاسخ در تاريخ مرداد ۱ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۱۰:

شاهین عزیز به نظر من باید طوماری جمع آوری بشه و روز درگذشت روزبه را به روز نجات غریق در سطح کشور مطرح کنیم ، روزبه هیچ چیزی از دهقان فداکار و … کم نداشته و ندارد.

همشهری

۳۱ تیر ۱۳۹۲

عجب آدم بی وجدانیه.اینهمه آدم دیدن طفلک سه نفر رو نجات داده حالا این میگه نجات یافته ها کجان؟؟؟؟اونوقت همه هم واستادن بر و بر نگاش می کنن

پاسخ

سساقے

۳۱ تیر ۱۳۹۲

سلام روزبه عزیز…من ساقے از تهران…منم مثل تو یه نجات غریق هستم مرگ دلخراشت واقعا تکان دهنده بود …روزبه من و همه ی دوستام همیشه یادتو زنده نگه میداریم…قرار گذاشتیم یه تیم بیایم سرمزارت…روحت شاد گلم

پاسخ

ساقے

۳۱ تیر ۱۳۹۲

:kissed: روزبه ی عزیز یادت همیشه جاودان باد

پاسخ

فرزین

۳۱ تیر ۱۳۹۲

کی با رییسس حلال احمر مصاحبه کرده؟
اگه مدرک معتبر داری یه امیل بهم بزن بده چون ازش شکایت میکتم اگه حرفت راست باشه. . .
……. زیر کولر میشینه دهن بچهای ما لب ساحل سرویس میشه لششونم میخوان حقوق بدن ۹ ماه بعد میدن کلی هم دره دزدی میکنن تازه زبونشم شیش متر درازه. . .
اگه حرفت با سنده واسم بفرست وگرنه متنت رو تصیح کن چون هیچ کس حتی خانوادش توی این وضعیت حالُ حوصله ی جـــو سازیُ درگیری با ارگانای دولتی رو ندارن. . .

پاسخ

مژگان

mojshekan پاسخ در تاريخ مرداد ۳ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۲۷:

همون طور که انتهای مطلب ذکر شده منبع روزنامه ی معین هست و خبرنگاری که مصاحبه کرده “صاحب مقصودی” بوده که ۳۱ تیر ماه این مطلب رو کار کرده، آدرس سایتشون هم http://moeennews.com/ هست

ELI

۳۱ تیر ۱۳۹۲

حیف شد…ولی منظورم روزبه نبود! دنیا حیف شد که چنین مردی رو از دست داد والا روزبه عاقبت به خیر شد!

پاسخ