پشت در شورای شهر انزلی

  • 5 سال پیش
  • ۸ ديدگاه

به استحضار دوستان گرامی میرسانیم که با توجه به نزدیکی انتخابات شوراها و با توجه به جایگاه این نهاد در روند توسعه شهری انزلی کلاب در نظر دارد تا از این پس در سایر جلسات این نهاد مردمی حضور یابد.

لازم به ذکر است طبق ماده ۱۵ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب شهرداران: “جلسات شورای شهر با حضور دو سوم اعضاء رسمیت پیدا می‌کند و تشکیل جلسات غیرعلنی منوط به تصویب دو سوم اعضای حاضر در جلسه است”.  از این رو اعضای شورای شهر در صورت داشتن جلسه غیرعلنی باید موضوع را از قبل به رسانه‌ها یا مردم اطلاع‌رسانی کنند.

با توجه به نقش محوری شوراها که متشکل از نمایندگان مردم هستند و نقش تاثیر گذار در رشد و توسعه شهرمان دارند به جز در مواردی خاص بهتر است که بیشتر جلسات شورا به صورت علنی تشکیل شود. زیرا معتقدیم با توجه به مسئولیت سنگین اعضای شورای شهر در قبال مردم میتوان شوراها را پارلمان هایی محلی توصیف کرد که تاثیر بسزایی در توسعه و پیشرفت مناطق دارند.

حال انزلی کلاب وظیفه شرعی و قانونی خود میداند تا به عنوان تریبون اهالی بندر انزلی و به نمایندگی از مردم قهرمان انزلی پیگیر حضور در همه جلسات علنی نمایندگان محترم مردم در شورای اسلامی شهر باشد و درخواست کند تا از این پس اکثر جلسات این شورا با حضور خبرگزاری ها به صورت علنی صورت پذیرد. ما قصد داریم شرایطی فراهم سازیم تا حتی عزیزانی که وقت پیگیری اخبار پیرامون شهر خود را ندارند با گذاشتن زمانی هر چند اندک در جریان امور قرار گیرند و از این طریق کمکی متقابل خواهیم کرد به مردم و مسئولین تا با تعامل بیشتر بین این دو گره گشای بسیاری از مسائل شهرمان باشیم. ما سعی میکنیم از پشت در شورای اسلامی شهر پس از هر جلسه گزارشی جامع و تکمیلی از فعالیت ها، مصوبات و عملکرد کمیسیون های مختلف به شما عزیزان ارائه کنیم.

ضمنا در نظر داریم قبل از فرا رسیدن انتخابات شورای شهر یک ویژه برنامه در خصوص شورای شهر تهیه ببینیم تا شما عزیزان را بیشتر با نقش شوراها آشنا سازیم. انزلی کلاب تریبون همه اهالی بندر انزلی است و قصد دارد تعامل بین مردم و مسئولین شهر را برای رشد و توسعه شهری که روزی سرآمد پیشرفت ایران بود مجددا فراهم سازد که در نهایت منجر به رشد و توسعه کشورمان خواهد بود.

 

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

مژگان

mojshekan

۲۲ آبان ۱۳۹۱

چرا پشت در؟
مردم عادی هم میتونن شرکت کنن؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۲۰:۴۰:

بله مردم هم میتونن توی جلسات علنی شورا حضور پیدا کنن چون شوراها برخواسته از رای مردم هستند.

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۵۶:

به عنوان مثال سایت اطلاع رسانی شورای شهر لاهیجان رو میتونید با حضور مردم توی آدرس زیر مشاهده کنید و جالب تر از اون میتونید آخرین به روز رسانی سایتش رو هم بررسی کنید . واقعا قابل تقدیره …
http://www.lahidjanshora.ir

مژگان

mojshekan

۲۲ آبان ۱۳۹۱

اصلا تا به حال جلسه علنی داشتن؟

پاسخ

Shahin

Shahin پاسخ در تاريخ آبان ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۲۰:۴۳:

در این خصوص مطمئن نیستم، حتما تحقیق خواهد شد. اما قانونا و عرفا شوراها باید جلسات خودشون رو به صورت علنی برگزار کنن و اگر هم قصد برگزاری جلسه ای به صورت غیر علنی دارن باید حتما خبررسانی بشه. پس مطمئنا غیر ممکنه که تا بحال جلسه ای علنی با حضور مردم برگزار نشده باشه.

۲۲ آبان ۱۳۹۱

خیلی عالی میشه اگه یه بخش برای انعکاس جلسات شورا بزارین
فقط خواهشاً جهت دار نباشه

پاسخ

AnzaliClub

AnzaliClub پاسخ در تاريخ آبان ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۱۳:

آقا مجید با تشکر از شما باید خدمتتان عرض کنیم رویکرد انزلی کلاب نه سیاهنمایی است و نه جهت دار شدن انزلی کلاب تریبونی است برای همه اهالی بندر انزلی و هدفش پیگیری مطالبات مردم و کمک به روند توسعه و رشد شهر انزلی است.
به امید خدا در آینده حسن نیت انزلی کلاب بیش از این به مردم خوب انزلی اثبات خواهد شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۱

اینجوری خیلی خوبه :-)

پاسخ