دراگان اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ در نشست خبری تیم فولاد خوزستان مقابل صبا اظهار داشت: مسابقه خیلی خوبی بود. قبل از بازی امیدوار بودیم به دلیل وقت اندکی که برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا داریم، با کسب نتیجه مناسب جواز این مسابقات را به دست آوریم. امیدوار بودم که بازیکنانمان این مسابقه را دست کم نگرفته و با انگیزه و امید بازی کنند. خوشبختانه چنین اتفاقی افتاد. هرچند که متاسفانه نتوانستیم جواز لیگ قهرمانان را به دست آوریم.

او ادامه داد: ما در این فصل سختی های فراوانی کشیدیم اما متاسفانه سرانجام با تفاضل گل کمتر از رسیدن به لیگ قهرمانان فصل آینده باز ماندیم. لازم است که از باشگاه، مدیریت تیم و کلیه هواداران فولاد تشکر کنم. خوشحالم که برای برد به میدان آمدیم و نتیجه مورد نظر را در این بازی گرفتیم.

سرمربی فولاد در رابطه با تیم صبا اظهار داشت: من همیشه در مورد تیم خودم صحبت کردم و درباره رقیب حرف نمی زنم.

او در رابطه با این سوال که صبا روی دو اشتباه فردی گل خورد، اذعان داشت: مزه فوتبال به همین است زمانی ما اشتباه می کنیم و حریف استفاده می کند و زمانی حریف اشتباه می کند و ما استفاده می کنیم. البته صبا در طول بازی دو اشتباه نداشت بلکه چهار اشتباه فردی کرد که ما از دو موقعیت استفاده کردیم.

اسکوچیچ در خاتمه در این باره که در بین صدرنشینان، طرفدار کدام تیم بوده است گفت: من مربی فولاد هستم و نسبت به تیم خود تعهد دارم، من یک مربی حرفه ای هستم و این زیبنده یک مربی حرفه ای نیست که نسبت به تیم دیگری احساس قلبی و تعهد داشته باشد. با این حال لازم می دانم به قهرمان لیگ سپاهان تبریک بگویم که مجموعه بسیار خوبی در کنار یکدیگر گرد آوردند و قهرمان شدند.

3184201_485

فرهاد کاظمی

فرهاد کاظمی سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در کنفرانس خبری پایان دیدار با گسترش فولاد تبریز گفت: خدا را شاکرم که این بازی را بردیم زیرا همه عوامل تیم راه آهن برای این بازی تلاش کردند و من از بازیکنانم تشکر می‌کنم البته در این میان اعضای هیئت مدیره باشگاه نیز زحمات زیادی را متحمل شدند تا تیم ما در لیگ برتر باقی بماند.

وی تصریح کرد: امروز مثل یک معجزه بود به گونه ای که انگار ما قهرمان لیگ برتر شدیم و این برد را به مردم شهرری تقدیم می‌کنیم ضمن اینکه از رسانه‌ها هم تشکر کنم و تاکید داشته باشم که زحمات آن‌ها را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.
کاظمی درخصوص ادامه همکاری خود با تیم فوتبال راه آهن تصریح کرد: درباره فصل آینده با من صحبت کرده‌اند اما مسئولان تیم تأکید داشتند که این مسئله رسانه‌ای نشود و تا زمانی که تکلیف باشگاه راه‌آهن روشن نشده که آیا مسئولیت آن را وزارت نفت قبول می‌کند یا نه، در این باره صحبت نمی کنیم.

وی درخصوص اینکه گفته می شد از وزارت نفت پاداش دریافت کرده تا تیم راه آهن را در لیگ برتر حفظ کند افزود:تا این لحظه هیچ پولی نگرفتم نه به عنوان حقوق و نه به عنوان پاداش هیچ مبلغی را از باشگاه راه‌آهن دریافت نکردم.
وی در پایان تصریح کرد: به شخصه از قهرمانی تیم فوتبال سپاهان خوشحالم و این قهرمانی را به سپاهانی‌ها و مردم خوب اصفهان تبریک می‌گویم.

3184202_895

فراز کمالوند

فراز کمالوند سرمربی گسترش فولاد تبریز در کنفرانس خبری پایان دیدار با راه‌آهن گفت: بازی خوبی بود. تیم راه‌آهن تیمی بود که فیزیکی بازی می‌کرد و کمتر صحنه‌های حساسی را بر روی دروازه‌ها می‌دیدیم و بازی بیشتر در میانه‌های میدان بود.
وی در ادامه تصریح کرد: بین دو نیمه بازیکنان من در رختکن همگی زخمی بودند و منصفانه‌ترین نتیجه بازی تساوی بود. آن‌ها از تک موقعیتی که داشتند به گل رسیدند و ما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم به نتیجه دلخواه خود برسیم. ما در این بازی دنبال این بودیم که رتبه خود را در جدول بهبود ببخشیم.

کمالوند ادامه داد: من از بازیکنانم ناراحتم به دلیل این که نکات فنی را خیلی خوب به آن‌ها گوشزد کرده بودم اما در نهایت ما از همان ناحیه گل خوردیم.

وی درباره ماندن یا رفتن خود از تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز اشاره کرد:در حال حاضر دو،‌ سه روز استراحت می‌کنم و بعد درباره فصل آینده تصمیم‌گیری می‌کنم.

سرمربی گسترش فولاد در پایان پیرامون قهرمان نشدن تراکتورسازی تبریز گفت: حق تراکتور بود که با این بازیکنان خوبی که در اختیار دارد، قهرمان چهاردهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران شود و من از اینکه تراکتورسازان قهرمان نشدند بسیار ناراحتم و برای آن‌ها آرزوی موفقیت می‌کنم.

3184203_487

جواد زرینچه

جواد زرینچه در نشست خبری پس از بازی تیمش مقابل تیم پرسپولیس اظهار داشت :این پیروزی را به بازیکنان پرسپولیس تبریک می گویم و امیدوارم این تیم در بازی های اسیایی نیز موفق باشد اما به طور کلی هر دو تیم عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند.

وی افزود :اگر در نیمه اول پنالتی روی ابراهیمی را می گرفتند شرایط تغییر پیدا میکرد اما با این وجود من از فرصت استفاده میکنم و از طرفداران استقلال عذر خواهی می کنم .هواداران ما را به بزرگی خود ببخشند و باید بگویم نتایج این فصل استقلال در خور شخصیت تیم ما و هوادارانش نبود.

زرینچه عنوان کرد :به جز ان صحنه ای که روی ابراهیمی خطا شد فکر می کنم حق وردی داوری خوبی داشت به هر حال اشتباهات جزو بازی است .گاهی به نفع یک تیم می شود و گاهی به نفع یک تیم دیگر ولی این صحنه هاچیزی نیست که به سادگی از ان گذشت.

3184230_878

برانکو ایوانکوویچ

برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس در نشست خبری در خصوص دربی هشتاد اظهار داشت: به نظر من سزاوارانه پیروز شدیم و هیچ حرفی در آن نبود و خوشبختانه بازیکنانم توانستند حرف‌شان را در زمین بازی بزنند.

وی در ادامه افزود: بازیکنان ما با تمام وجود بازی کردند و فکر می‌کنم کم‌تجربگی خود را با جنگندگی جبران کردند. باید به بازیکنانم تبریک بگویم که در ۳ مسابقه با حضور تماشاگران زیاد توانستند بر حریفان خود غلبه کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: اگر هیچ کدام از این اتفاقات رخ نمی‌داد شاید شرایط پرسپولیس به این شکل نبود. اگر حامیان مالی پرسپولیس می‌آمدند شرایط بهتر بود. باید از کاشی پرسپولیس تشکر کنم چرا که اگر آن‌ها نبودند نمی‌توانست شرایطمان بهبود یابد.

ایوانکوویچ ادامه داد: به هر حال ورزش همین است برخی‌ها خوشحال و برخی ناراحت هستند. امروز روز ناراحتی استقلال است.

وی خاطرنشان کرد: هواداران ما باید خوشحال باشند و ما نیز خوشحالیم چرا که مسابقه در شرایط خوبی برگزار شد.

3184205_254

قلعه نویی

امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از شکست تیمش در دربی ۸۰ در نشست خبری گفت: آرزوی موفقیت می‌کنم، خداوکیلی تیم ما خیلی خوب بازی کرد و ما مستحق باخت نبودیم.

وی در خصوص داوری افزود: به حق‌وردی خسته نباشید می‌گوییم، وی از بهترین داوران ما بود و پنالتی ما را نگرفت و تک به تک ما را کمک داور اشتباه کرد و ما از داوری ضربه خوردیم و این جزئی از فوتبال است و این برد را به برانکو و هواداران پرسپولیس تبریک می‌گوییم.

قلعه‌نویی ادامه داد: هواداران استقلال ناراحت نباشند، به طور حتم استقلال را بهتر از این در فصل دیگر خواهند دید.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در خصوص درگیری ایجاد شده گفت: نباید درگیری ایجاد شود. فوتبال همین است یک طرف برد و طرف دیگر باخت کسی که در فوتبال برنده می‌شود لذت برده و کسی که بازی را واگذار می‌کند باید نقاط ضعف را پوشش دهد. ما خوب بازی کردیم ولی نتوانستیم در مقابل پرسپولیس بازی را ببریم.

وی در خصوص این که بازیکنان مستحق جریمه می‌شوند گفت: اگر تیمی نتیجه نمی‌گیرد باید بررسی شود که چرا این تیم نتیجه‌ای نمی‌گیرد.

همان طور که پاداش می‌گیرند، باید تنبیه هم بشوند. اجازه دهید بعد از گذشت ۲۴ ساعت شرایط بررسی شود. ما فصل سختی را سپری کردیم و شرایط طاقت‌فرسایی را پشت سر گذاشتیم.

قلعه‌نویی در خصوص گفته محرمی مبنی بر این که خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را نابود کرده، گفت: بدون شک من با این گفته موافقم و بحث خصوصی‌سازی کاملا به ضرر هر دو تیم تمام شده است.

3184207_730

فیروز کریمی
سرمربی ملوان گفت: هیچ کس تصور این که نفت با این انگیزه در مقابل ما حاضر شود را نداشت. بازی حساسی بود و دلیل آن را نمی‌دانم.

فیروز کریمی بعد از باقی ماندن ملوان در لیگ برتر فوتبال درباره پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان گفت: این پیروزی شیرینی خاصی داشت؛ چرا که با مبعث رسول اکرم (ص) همزمان شده بود. جا دارد در اتمام مسابقه‌ها از تمامی مردم انزلی و خبرنگاران تشکر کنم.

سرمربی ملوان اظهار کرد: وفا و همدلی عمومی خوبی برای نگه داشتن ملوان در لیگ برتر شکل گرفت که این اتفاق به موقع بود.

تماشاگران برای این تیم زحمت کشیدند و نمود کار ما با حضور آنها مشخص می‌شود. ملوان تیم مردمی و برای شمال کشور است و حتی می‌توان ملوان را برای کل کشور دانست.

وی با تشکر از زحمات سیروس محجوب افزود: او تک و تنها تمام کارها را به دوش کشید. من از پشت پرده اتفاقات باشگاه خبر ندارم اما می‌دانم که دست تنها بود. مردم انزلی باید به نحو شایسته‌ای قدردان زحمات او باشند.

فیروز کریمی گفت: چند پیشنهاد خوب قبل از حضور در ملوان داشتم اما به عشق مردم انزلی به این تیم آمدم.

کریمی درباره بازی گفت: بازی پرفشاری را سپری کردیم هیچ کس تصور اینکه نفت با این انگیزه در مقابل ما حاضر شود را نداشت. بازی حساسی بود و دلیل آن را نمی‌دانم. امروز نشان دادیم که یک فوتبال پاک و جوانمردانه در کشور ما جاری است. بازیکنان نفت پهلوانانه و باانگیزه مقابل ما ظاهر شدند.

وی افزود: استحقاق پیروزی در این بازی را داشتیم ضمن این که گلر آن‌ها بسیار خوب ظاهر شد و جا دارد که در تیمی مانند رئال مادرید بازی کند چرا که با تمام اعضای بدنش توپ را دفع می‌کرد.

3184209_713

بهروز مکوندی

بهروز مکوندی در نشست خبری پیش از بازی با ملوان گفت: ملوان تیم با سابقه‌ای است که مربیان و بازیکنان خوبی دارد و بازیکنان زیادی را هم به فوتبال ایران معرفی کرده است. نباید کار این تیم برای بقا به روز آخر کشیده می شد. تیم ما هم به خاطر شرایطی که داشت سقوط کرده است و امیدوارم مسئولان به فکر آینده این باشگاه باشند. انتظار داریم فردا یک بازی جوانمردانه و تماشاگر پسند از هر دو تیم شاهد باشیم. خیلی از بازیکنان تیم ما مصدوم و محروم هستند.

وی ادامه داد: سال اولی است که نفت حضور در لیگ برتر را تجربه کرده است و تجربی خوبی بود. البته ما اولین تیمی بودیم که قبل از پایان لیگ سقوط مان قطعی شد اما از ملوان انتظار بیشتری می رفت زیرا در لیگ سابقه زیادی دارد حتما این تیم مشکلات زیادی داشته که به اینجا رسیده است و امیدوارم ملوان دوباره شرایط خوب گذشته اش را پیدا کند.

سرمربی نفت مسجد سلیمان تصریح کرد: نفت تهران و فولاد هم مشکلاتی داشتند اما از تیم های خوب لیگ بودند و سپاهان و تراکتورسازی هم از تیم های خوب بودند. تیم ما هم تا امروز زنگ تفریح هیچ تیمی نبوده است و همواره زیبا و جوانمردانه بازی کرده است.

وی در مورد حضور در لیگ یک گفت: با ۲۰ تیمی شدن لیگ یک به خاطر مشکلات زیادی که باشگاه‌ها دارند برخی از آنها نخواهند توانست که لیگ را تا پایان ادامه بدهند و هرچند من خودم هم موافق یکپارچه شدن لیگ هستم ولی باید دقت داشت که هر ساله باشگاه‌ها بخشی از بدهی‌ها خود را نمی توانند پرداخت کنند و با این روند همچنان سال بعد دوباره بر تعهدات مالی خود اضافه می کنند بدون اینکه بدهی های گذشته خود را پرداخت کنند و با این شرایط فوتبال ایران نابود می شود.

مکوندی با اشاره به شرایط تیم خودش گفت: تیم ما هم مشکل مالی دارد و در ابتدای لیگ گفتند تیم‌ها باید خصوصی شوند و ما از زیر نظر وزارت نفت خارج شدیم و زیر نظر یک موسسه خصوصی قرار گرفتیم و تزریق پول با واسطه صورت گرفت و این مساله هم باعث شد که به موقع پول پرداخت نشود. کل بودجه تیم ما ۱۰ میلیارد تومان بود که آن هم پرداخت نشده است. مسئولان باشگاه انتظار لیگ برتری شدن تیم ما را نداشتند و به همین دلیل وقتی به لیگ برتر آمدیم تدابیر لازم را برای لیگ نداشتند.

3184210_715

علیرضا مرزبان

سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد گفت:‌ برنامه ۳ ساله‌ای برای پدیده داشتم اما با شرایطی که پیش آمد از این تیم جدا خواهم شد.

علیرضا مرزبان پس از تساوی بدون گل مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: ما همانند بازی‌های گذشته کیفیت خوبی را از خود به نمایش گذاشتیم مقابل تیمی بازی کردیم که یکی از بهترین‌های ایران است. در نیمه اول ذوب‌آهن دو موقعیت گل داشت و در نیمه دوم هم ما می‌توانستیم به گل برسیم.

وی افزود: لیگ پردردسری را پشت‌سر گذاشتیم و از سه تیمی که به لیگ برتر آمده بودند تنها ما ماندیدم. با این کار نشان دادیم که ماندن در لیگ برتر چقدر دشوار است.

سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد گفت: از مردم مشهد و کادر فنی تیم کمک زیادی در این راه به من کردند. بازیکنان با وجود تمام مشکلاتی که بود با شرایط سخت جنگیدند.

مرزبان ادامه داد: با این وضعیت فکر می‌کنم گذشته‌ای که در فوتبال مشهد شاهد بودیم باید به فراموشی سپرده شود چون هم ما در لیگ برتر ماندیم و هم سیاه‌جامگان صعود کرد فکر می‌کنم روزهای خوبی خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سؤال لیگ امسال را چطور ارزیابی کردید، گفت: با وجود اعتراضاتی که صورت می‌گرفت اما برنامه سازمان لیگ خوب سازماندهی شده بود به همین دلیل باید از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تشکر کنم و داوری‌ها هم خیلی خوب بود. این می‌تواند نوید خوبی برای تیم ملی قدرتمند بدهد.

مرزبان که سابقه حضور در سپاهان را دارد در مورد قهرمانی این تیم در لیگ برتر عنوان کرد: فکر می‌کنم شعار ما سپاهانیم و حالاحالاها قهرمانیم برازنده این تیم است. سپاهان در دل و خون مردم اصفهان جای دارد.

سرمربی تیم فوتبال پدیده در خصوص اینکه آیا فصل آینده در این تیم می‌ماند یا خیر گفت: من زمانی که آمدم برنامه ۳ ساله داشتم در سال اول می‌خواستم با ۳۵ امتیاز در لیگ بمانیم سال دوم با ترمیم مشکلات به سهمیه آسیایی برسیم و در سال سوم به سمت قهرمانی حرکت کنیم اما با وضعیتی که برای شرکت پدیده پیش آمد شرایط سخت شد و تصمیم قطعی برای جدایی از این تیم گرفته‌ام.

3184211_281

یحیی گل محمدی

یحیی گل محمدی در نشست خبری پس از پایان بازی تیمش مقابل تیم پدیده مشهد اظهار داشت: امروز یکی از بهترین روزهای زندگی ام شد به خاطر اینکه بازیکنان بالاخره مزد زحماتشان را گرفتند.

وی افزود: یک فصل کامل تلاش کردیم و با وجود مشکلاتی که در ابتدای فصل گریبانگیرمان شد اما توانستیم به سیر نتیجه گیری لازم برسیم و امروز هم توانستیم با یک مساوی ذوب آهن را آسیایی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن تصریح کرد: در خصوص فصل بعد هنوز هیچ چیز مشخص نیست و باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

گل محمدی درباره دربی خاطرنشان کرد: من متاسفانه بازی را ندیدم اما به همه پرسپولیسی‌ها تبریک می‌گویم و خوشحالی ام امروز به واسطه برد پرسپولیس در دربی مضاعف شد.

وی اظهار کرد: قهرمانی سپاهان هم برایم خوشحالم کننده بود و باید به تیم فوتبال سپاهان تبریک بگویم که توانستند امروز به موفقیت بزرگی دست پیدا کنند.

3184229_511

عبدالله ویسی

عبدالله ویسی در نشست خبری پس از بازی استقلال خوزستان در برابر پیکان تهران اظهار داشت: بازی پر استرسی را پشت سر گذاشتیم اما متاسفانه امروز اوج بدشانسی‌های ما بود.

وی افزود: در دو بازی گذشته بدشانسی اوردیم و این سبب شد که در این موقعیت قرار بگیریم.

سرمربی استقلال خوزستان عنوان کرد: تیم ما از نظر خلق موقعیت در لیگ چهاردهم جزو بهترین‌ها بود اما متاسفانه در دفاع بد بودیم و وضعیت امروز تیم به همین دلیل است.

وی با بیان اینکه خوشحالم که در موقعیت پیکان قرار نداریم، عنوان کرد: در پلی آف یک جنگ تمام عیار داریم و همه سعی خودمان را برای بقا در لیگ بر‌تر به کار می‌گیریم.

ویسی بیان کرد: از مس کرمان شناخت کمی داریم اما از فردا تمریناتمان را از سر می‌گیریم و امیدواریم با شکست دادن مس در لیگ بمانیم.

وی در پاسخ به پرسش درباره اینکه شما وعده حضور در نیمه بالای جدول را داده بودید، عنوان کرد: تیم پیکان تیمش را برای آسیایی شدن بسته بود و مردم خوزستان باید از وضعیت امروز استقلال خوزستان خوشحال باشند.

سرمربی استقلال خوزستان تصریح کرد: ما خوش شانسیم که به لیگ یک سقوط نکردیم و امیدوارم با حمایت رسانه‌ها و مسئولان در لیگ بر‌تر بمانیم.

3184212_293

حسین فرکی

حسین فرکی پس از قهرمانی سپاهان در چهاردهمین دوره لیگ برتر گفت: از این قهرمانی خیلی خوشحالم و آن را به مردم خوب اصفهان، هواداران و همه شهدا تقدیم می‌کنیم.

وی افزود: خوشحالم که یک بار دیگر توانستیم قهرمانی را به مردم اصفهان تقدیم کنیم و این لطف خداست. تلاش بچه‌ها باعث شد سپاهان یک بار دیگر قهرمان شود.

سرمربی سپاهان با بیان اینکه نمی‌تواند خوشحالی‌اش را با زبان بیان کند، گفت: با همه وجودم لبریز از خوشحالی‌ام و می‌دانم مردم اصفهان هم چنین حالتی دارند. فضای ورزشگاه نیز نشان می‌دهد که مسئولان باشگاه ما اعتقاد زیادی داشتند و تلاش در اولویت آنها بود. قهرمانی تا حدودی دست خودمان بود اما لطف خدا باعث شد به این قهرمانی برسیم.

فرکی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کرد دیدار تراکتورسازی و نفت با تساوی ۳ – ۳ به پایان برسد تا سپاهان قهرمان شود، گفت: نه؛ چون وقتی نتیجه را در میانه‌های بازی پرسیدم گفتند ۳ بر یک تراکتورسازی پیش است اما وقتی لحظه آخر شنیدیم مساوی شده همه منتظر پایان بازی بودیم. تمرکزمان روی کار خودمان بود اما وقتی خبر رسید آن بازی با نتیجه مساوی پایان یافت، همه بازیکنان بی‌نهایت خوشحال شدند و در ورزشگاه جشن برپا شد.

3184213_996

ناصر بختیاری‌زاده

ناصر بختیاری‌زاده در نشست خبری پس از پایان دیدار تیم‌های صبای قم و فولاد خوزستان اظهار داشت: به هرد حال این مسابقه بازی آخر ما بود و تیم ما در میانه جدول قرار داشت و فکر می‌کنم تمرکز کافی را برای کسب پیروزی نداشتیم.

وی افزود: در نیمه نخست تیم بر‌تر بودیم و روی اشتباه فردی که منجر به خطای پشت محوطه جریمه شد گل خوردیم اما در نیمه دوم چند موقعیت خوب گل را به دلیل تمرکز نداشتن از دست دادیم و با اشتباه فردی گل دیگری وارد دروازه ما شد و اشتباهات فردی در شکست صبا دخیل بود.

مربی تیم فوتبال صبای قم گفت: از همه اعضای کادر فنی و مدیریتی و بازیکنان صبا که در طول فصل تلاش کردند تشکر می‌کنم و به همه آن‌ها خسته نباشید می‌گویم و امیدوارم آینده صبا روشن باشد.

بختیاری‌زاده بیان کرد: با توجه به شرایطی که ما در زمینه مالی داشتیم جایگاه خوبی را کسب کردیم به خصوص اینکه مشکلات ما از نظر مالی نسبت به سال گذشته بیشتر بود و امیدوارم مشکلات ما با مساعدت مسئولان استان حل شود.

وی درباره روند امتیازگیری صبا در نیم فصل نخست و افت در نیم فصل دوم عنوان کرد: در نیم فصل نخست امتیاز گیری آسان‌تر است زیرا تیم‌ها در نیم فصل دوم نسبت به هم شناخت کافی پیدا می‌کنند و مسائل دیگری نیز دخیل هست از جمله حساسیت امتیازگیری و این مسائل می‌تواند روند رو به رشد یک تیم را در نیم فصل دوم کمرنگ کند.

مربی صبا درباره بازگشت مهرداد طهماسبی به ترکیب صبا تصریح کرد: ما در هر بازی بر اساس تیم مقابل ما ترکیب تیممان را مشخص می‌کنیم و در این بازی از مهرداد طهماسبی استفاده کردیم چون می‌دانستیم حریف به بازی در عمق روی می‌آورد و قطعا و طهماسبی در این زمینه بهتر از فراهانی می‌توانست به تیم کمک بکند.

بختیاری‌زاده درباره عدم حضور پیروز قربانی در تمرینات و مسابقات اخیر صبا گفت: پیروز قربانی برای ما زحمت کشیده اما در ادامه ما به سمت و سویی رفتیم که قربانی مایل به این بود که به دوران بازی خود خاتمه دهد و به مربیگری روی بیاورد و به همین در این هفته‌ها با ما نبود.

وی درباره عملکرد بازیکنان بومی صبا به ویژه محسن کرمی در صبا خاطرنشان کرد: محسن کرمی و به طور کلی بازیکنان بومی سرمایه‌های اصلی این باشگاه هستند و از عملکرد کرمی در این چند بازی راضی بودیم و امیدواریم کرمی و امثال او در آینده برای فوتبال ایران افتخار آفرین باشند.

3184215_244

علیرضا منصوریان

علیرضا منصوریان پس از تساوی ۳ بر ۳ مقابل تراکتورسازی در جمع خبرنگاران گفت: به همه خسته نباشید می‌گویم از نظر کادر فنی و مدیریت باشگاه بازیکنان ما قهرمان لیگ هستند آنها با تمام وجود بازی کردند قبل از بازی به تونی اولیویرا گفتم یا شما ما را می‌برید یا ما شما را و یکی از ما قهرمان می‌شود اما ۶، ۷ دقیقه آخر بازی یک کار غیرحرفه‌ای و کثیف انجام شد گفتند سپاهان بازی را مساوی کرده و برنامه حمله و دفاع ما و تراکتورسازی را به هم زده‌اند.

وی ادامه داد: نتوانستیم از ۶ دقیقه وقت اضافه خودمان سود ببریم ای کاش اول بازی یا تراکتورسازی گل چهارم را به ما می‌زد و یا ما می‌توانستیم گل چهارم را بزنیم کار غیرحرفه‌ای را عملیاتی کردند. یک نفر دستش را بالا برد و گفت بازی ۲، ۲ شده است.

وی در مورد اینکه آن شخص چه کسی بود گفت: نمی‌دانم همه جا را من تراکتوری می‌دیدم. فقط دیدم دست یک نفر بالاست و به علامت ۲ بر ۲ کار کثیفی بود البته من به سپاهان تبریک می‌گویم و به اصفهان که قهرمان لیگ شدند ۲ سال است که سرنوشت حسین فرکی را تیم نفت رقم می‌زند.

منصوریان با اشاره به شرایط مسابقه گفت: بازی ۳ بر یک باخته را به تساوی کشاندیم ای کاش این کار زشت انجام نمی‌شد که یا تراکتورسازی بازی می‌کرد و دو گل می‌زد و یا ما به پیروزی می‌رسیدیم آنها فکر می‌کردند قهرمان هستند و دروازه‌بان آنها وقت تلف کرد من هم به تونی اولیویرا در پایان بازی بابت قهرمانی تبریک گفتم این اتفاقات غیرفوتبالی رخ داد مردم تبریز حلالمان کنند.

وی در مورد اینکه چه صحبتی برای آرامش مردم آذربایجان دارید گفت: می‌خواهم به آنها تبریک بگویم وقتی وارد ورزشگاه شدم با خودم گفتم این تماشاگران دو ساعت قبل از بازی خسته می‌شوند اما آنها ۵ ساعت قبل از بازی هم انرژی داشتند اکنون می‌فهمم که چرا می‌گویند بازی در ورزشگاه تبریز لذت دارد سالها این حرف را شنیده بودم. از نظر من هر سه تیم قهرمان هستند هم تراکتورسازی، هم سپاهان و هم نفت زیرا اختلاف ما فقط یک امتیاز است به مردم اصفهان هم تبریک می‌گویم هر چند نمی‌دانم چه کسی این اتفاق زشت را رقم زد و اجازه نداد ۸ دقیقه ‌آخر بازی تراکتورسازی به ما حمله کند و ما به ‌آنها حمله کنیم.

سرمربی نفت در مورد داوری مسابقه گفت: در مورد داوری اصول اخلاقی را همیشه رعایت کرده‌ایم و اینکه داوری را به نقد نکشیم فغانی بهترین داور آسیاست. هر چند به نظر من با توجه به وقت‌های تلف شده بازی داور می‌توانست سه دقیقه و نیم هم اضافه بگیرد تراکتورسازی فکر می‌کرد قهرمان شده و بازی را مدیریت می‌کرد ما هم تلاش می‌کردیم گل چهارم را بزنیم به عقیده من ۶، ۷ دقیقه آخر این بازی ۶، ۷ دقیقه تلخ فوتبال ایران بود که انتقال خبر به شکل تمیزی صورت نگرفت.

3184216_413

تونی اولیویرا

تونی اولیویرا در صحبت‌های خود اظهار داشت: هواداران امروز تیم تراکتور را خوب هدایت کردند اما بازی جنجال شد. ما یک گل زودهنگام خوردیم اما توانستیم نتیجه را جبران کنیم و بازی را به تساوی بکشانیم. نیمه دوم اتفاقی افتاد که خودتان شاهد بودید. وقتی گل سوم را زدیم توانستیم جایگاه خودمان را پیدا کنیم و از ضدحملات استفاده کنیم. در آن لحظه اتفاقات کلیدی باز هم رقم خورد و راه‌های خروجی کوتاه شد و نفت از آن بحران خارج شد و بازی با نتیجه تساوی تمام شد.

وی در مورد داوری امروز اظهار داشت: اگر یادتان باشد این داور بازی با سپاهان با ما چه کرد همه می‌دانند در آن دیدار چه اتفاقی رخ داد بازی سپاهان با تراکتورسازی آن کسی که تیم سپاهان را از پایین به بالا آورد فغانی بود او آنها را از پایین به بالا آورد و نتیجه لیگ را عوض کرد و فقط این اتفاق امروز تکرار نشد.

سرمربی تیم تراکتورسازی در ادامه خاطرنشان کرد: شما می‌دانید چه اتفاقی افتاده است همچنین شبی بازی سپاهان و تراکتورسازی را اشتباه به سود سپاهان گرفت مردم ناراحت هستند نه به خاطر امروز به خاطر اتفاقاتی که در اصفهان رخ داد.

وی در پایان صحبت‌های خود عنوان کرد: آنها به ما کلک زدند و نباید او به تبریز می‌آمد بلکه باید به اصفهان می‌رفت و در جشن قهرمانی سپاهان شرکت می‌کرد.

3184217_769

منبع : باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *