13940813000351_PhotoA[1]

 

رئیس سازمان شیلات از انعقاد تفاهمنامه با منطقه آزاد انزلی در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان دریایی و راه‌اندازی طرح‌های پرورش ماهی در قفس در محدوده این منطقه خبر داد.
حسن صالحی ظهر امروز در دیدار با محمدعلی نجفی استاندار گیلان با قدردانی از توجه استاندار به بخش شیلات استان اظهار کرد: در تلاش هستیم تا مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان تحقق پیدا کند.

وی از انعقاد تفاهمنامه سازمان شیلات با سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش شیلات خبر داد و افزود: همکاری در زمینه تکثیر و پرورش ماهیان دریایی و راه‌اندازی طرح‌های پرورش ماهی در قفس در محدوده منطقه آزاد انزلی از جمله موضوع‌ها در تفاهمنامه مذکور است.

به گفته رئیس سازمان شیلات، مجتمع بندر در حال ساخت کاسپین در منطقه آزاد انزلی می‌تواند پشتیبان مناسبی برای نصب و راه‌اندازی قفس‌های دریایی در این منطقه باشد.

صالحی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی و شیلات ایران برای فعال کردن صنایع شیلاتی از بندهای تفاهمنامه مذکور است، تصریح کرد: راه‌اندازی پایانه‌های صادراتی آبزیان از دیگر موضوع‌های تفاهمنامه سازمان شیلات با منطقه آزاد انزلی است.

*اجرای ۴ هزار تن طرح پرورش ماهی در قفس در گیلان

استاندار گیلان نیز در دیدار مذکور بیان کرد: رئیس جمهور تأکید ویژه‌ای بر تحقق کامل مصوبات سفرهای استانی دارد و یکی از این مصوبات در گیلان پرورش ماهی در قفس است.

محمدعلی نجفی به نصب هشت قفس برای پرورش ماهی در ساحل «انبارسر» بندر کیاشهر با ظرفیت تولید ۵۰۰ تن در فصل بهار امسال اشاره کرد و افزود: امسال تا فصل پاییز قفس‌های ماهی با ظرفیت تولید چهار هزار تن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مناطق مختلف ساحلی گیلان نصب می‌شود.
وی ادامه داد: امسال در مجموع برای ۹ سرمایه‌گذار مجوزهای لازم به‌ویژه زیست‌محیطی صادر شده و پروانه تاسیس گرفتند و در صورت دریافت تسهیلات تا پایان سال شش هزار تا ۱۲ هزار تن قفس پرورش ماهی در دریا نصب می‌کنند.

این مسؤول با تأکید بر ضرورت پرداخت کامل مطالبات چایکاران و پره‌های صیادی، بیان کرد: مطالبات کشاورزانی که تک‌محصولی هستند و تنها امید آنها به پول دریافتی تولیدشان است باید به‌موقع پرداخت شود.

نجفی، یکی از ظرفیت‌های مناسب برای آبزی‌پروری را استفاده از آبندان‌ها خواند و تصریح کرد: شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان و سازمان جهاد کشاورزی استان باید بستر پرورش ماهی در آب‌بندان‌ها را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه اندیشه مشترک توسعه بیشتر بخش آبزی‌پروری و شیلات باید گسترش پیدا کند، خاطرنشان کرد: در سالی که به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» مزین شده باید با تمام توان در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام برداریم./ فارس

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

دکتر هوشیار فرد

۳۱ تیر ۱۳۹۵

امیدواریم با تلاش و همت مسئولین و رفع موانع قانونی و تقویت قدرت اجرایی منطقه آزاد از کلیه ظرفیت های سرمایه گذاری در پروژه های متعدد اقتصادی، عمرانی، بهداشت و سلامت، رفاهی، گردشگری، صنایع تبدیلی، دهکده های ورزشی، پرورش گل و گیاه، توسعه گیاهان دارویی، آبزی پروری و ایجاد صنایع تکمیلی و تبدیلی مرتبط برای محرومیت زدایی از منطقه و اشتغال بومیان بهره مند شویم. انشاء ا…

پاسخ

دکتر هوشیار فرد

۳۱ تیر ۱۳۹۵

برادر گرامی جناب آقای صالحی بنا به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله الغالی) و نامگذاری امسال بنام سال اقتصد مقاومتی : اقدام و عمل توصیه بنده بعنوان یک شهروند آن است که بایستی بدنبال توسعه اقتصادی با رویکرد درون زا و برون نگر در آبری پروری بود. باید از ظرفیت دریا برای پرورش ماهی در قفس استفاده بیشتری کرد.ارائه تسهیلات و توسعه مزارع پرورش ماهی، رفع موانع قانونی ورود به بازارهای مصرف بین المللی در نظر گرفتن مشوق های صادرات آبزی پروری (بشرط رعایت استانداردهای لازم)، توسعه صنعت آبزی پروری از طریق افزایش کمی و کیفی و تنوع ماهیان، پیگیری وضعیت بیمه و سختی کار صیادان و تلاش برای تامین اعتبارات لازم جهت ساماندهی و تعدیل تعاونی های پره از مهمترین برنامه های مسئولین باید باشد. قطعاً یکی از اقدامات فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی و نمایندگان خانه ملت تعویض مدیران ضعیف در استان ها و شهرستان ها باید باشد

پاسخ