index

پرواز مسیر شیراز ـ رشت و بالعکس به پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت برقرار شد و با احتساب این دو پرواز، تعداد پروازهای این فرودگاه به ۹۰ سورتی در هفته رسید.

مهندس غلامرضا کریم آقایی از افزایش مسیر پرواز شیراز ـ رشت و بالعکس به منظور پاسخگویی به تقاضای مسافران هوایی این مسیر خبر داد.

مدیرکل فرودگاه گیلان اظهار کرد: قبلاً مسیر مذکور تنها در روزهای شنبه، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته از فرودگاه سردار جنگل انجام می‌شد ولی از ۱۹ شهریورماه سال جاری این مسیر به پروازهای روزهای جمعه هر هفته نیز اضافه شده است.

به گفته وی پروازهای هفتگی فرودگاه رشت به مقاصد تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، کیش، اهواز، عسلویه و آدانای ترکیه به تعداد ۹۰ سورتی در هفته برقرار است.

مدیرکل فرودگاه گیلان ادامه داد: پرواز این مسیر به منظور رفع مشکل مسافران شمال و جنوب کشور با توجه به بعد مسافت و پس از بررسی‌های انجام شده راه‌اندازی شده است.

مدیرکل فرودگاه گیلان همچنین به وارسی پروازی دستگاه های کمک ناوبری فرودگاه رشت اشاره کرد و افزود: با تلاش متخصصان اداره مهندسی الکترونیک و ارتباطات ناوبری این فرودگاه و گروه بازرسی پروازی سازمان هواپیمایی کشوری، فلایت چک (Flight chek) دستگاه‌های ناوبری این فرودگاه از ساعتی پیش آغاز شد.

به گزارش ایسنا، فلایت‌چک پروازی براساس استانداردهای بین‌المللی ایکائو و سند شماره ۸۰۷۱ و زمان‌بندی مشخص شده برای کنترل سیستم‌های کمک‌ناوبری به‌صورت دوره‌یی انجام می‌گیرد

این بررسی و کنترل با هدف اطمینان از عملکرد صحیح سیستم‌های ILSو VOR/DME که مورد استفاده ناوگان حمل‌ونقل هوایی قرار می‌گیرد، انجام می‌شود.

کلیه پروازهای ورودی و عبوری فرودگاه سردار جنگل رشت به‌وسیله اطلاعات ارسالی از این سیستم انجام خواهد شد./ ایسنا

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *

محمد ب

۱۵ شهریور ۱۳۹۵

کاش میشد یک فکری هم برای پروازهای بین المللی مخصوصا از اروپا رو هم میکردنند…
والله ما مردیم یک مسیر طولانی باید بریم تهران و بعد از انجا دوباره ماشین اجاره بکنیم برگردیم به گیلان .
اکثر استانها فرود از اروپا را دارند بجز گیلان….

پاسخ