پرواز تاریخی قوی سپید

  • 6 سال پیش
  • بدون ديدگاه

این اگر پرواز رویایی «قوی سپید» نیست پس چیست؟‌ تیمی که عادت کرده بود هر فصل برای بقا بجنگد و هوادارانش را تا هفته‌های پایانی در بیم و امید نگه دارد، حالا در ارتفاعات لیگ زندگی می‌کند. ملوان آیا به سال‌های طلایی‌اش بازگشته است؟‌

***

ملوان در پیش‌فصل پرواز را شروع کرد. حضور مالکان جدید پایان حسرت تاریخی این باشگاه در اتمام مصائب مالی بود. ملوان هر فصل را با خزانه‌ای خالی و معوقاتی جدی آغاز می‌کرد و به همین دلیل ستاره‌هایش را به حراج می‌گذاشت. «کلیه‌فروشی» درد بی‌درمان همه این سال‌های ملوان بود. اما لیگ دوازدهم حال و هوای دیگری داشت و ملوان با عابربانکش هم ستاره‌هایش را حفظ کرد و هم سفر کرده‌ها را به خانه بازگرداند.

***

ملوان با پورغلامی خوب شروع کرد اما خواست بحق گیله‌مردان، بالانشینی و حضور در جمع مدعیان بود. همین شد که «ممی» با یک کودتای فنی ! به خانه‌اش بازگشت تا جمع دوستان جمع‌تر شود. ستاره‌های تیم که رفاقتی دیرینه و البته خبرساز با احمدزاده داشته‌اند، باحضور او تهییج شدند و حاصل آن مقام خیره کننده ملوان در نیم فصل اول بود. مقامی بی‌سابقه در یک دهه اخیر.

***

آمار می‌گوید تیم انزلی بیشترین پیشرفت را در میان همه لیگ برتری ها داشته است. رتبه ملوان در پایان نیم فصل لیگ قبل «هفدهم» بود حال آنکه این تیم در لیگ دوازدهم درجایگاه درخشان چهارم ایستاده است. رشد ۱۴ امتیازی ملوان این تیم را از راه‌آهن دایی هم پیش انداخته است. تیمی که فصل قبل رتبه ۱۴ را داشت و حالا در رده پنجم ایستاده است.

***

این ملوان همه چیز برای تاریخ‌سازی دارد. انزلی از تیم احمدزاده سهمیه آسیایی می‌خواهد و قوی سپید هیچ بهانه‌ای برای نرسیدن به این مهم را ندارد. باید پذیرفت اگر ملوان دچار جنگ داخلی نشود و از خودش ضربه نخورد، می‌تواند فصلی رویایی را رقم بزند…

رضا عباسی

منبع: نود

ارسال دیدگاه

کاربر گرامی انزلی کلاب لطفا عدد را در کادر زیر وارد کنید *